Mit tanulnak a a szabadbölcsészek, az andragógia szakosok vagy a műszaki menedzserek? Új cikksorozatunkban a legkacifántosabb nevű alapképzéseket mutatjuk be. Ötödik rész: geográfus.
A földrajz alapképzésen geográfus – az osztatlan pedagógusképzésen pedig földrajztanári – végzettséget lehet szerezni. A képzést az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyíregyházi Főiskola, a Nyugat-magyarországi Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem és az Eszterházy Károly Főiskola is indítja.
Az alapképzés után geográfus MSc-képzést is választhattok, a szakot az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem, a Nyugat-magyarországi Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és az Eszterházy Károly Főiskola is meghirdette.
Elhelyezkedés
A földrajz alapszakon végzettek, vagyis a geográfusok természet-, társadalom- és gazdaságföldrajzi ismeretekkel rendelkeznek, ezért többek között környezetvédelmi tanácsadóként, földmérőként, térképészként, geoinformatikusként, településfejlesztőként és középiskolai földrajztanárként dolgozhatnak (utóbbira csak akkor van lehetőségetek, ha földrajztanári osztatlan képzést végeztek).
A földrajz alapszakon szerzett diplomával a pályakövetési rendszer felmérése szerint nettó 130 ezret kereshettek havonta.
Mit tanulnak a szabadbölcsészek? Cikksorozatunk első részét itt találjátok. Mit tanulnak a műszaki menedzserek? Cikksorozatunk második részéből megtudhatjátok. Arról itt olvashattok, hogy milyen tantárgyakra számíthatnak az andragógia szakosok, a közigazgatás-szervezés alapszakról pedig itt találtok infót.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|