Maszk és tesztelés nélkül akár a gyerekek 75 százaléka is megfertőződhet
A világ legtöbb országában hamarosan kezdődik, vagy már el is kezdődött az iskola. Sok országban egyre nagyobb probléma a járvány megjelenése a diákok között is.
A világ legtöbb országában hamarosan kezdődik, vagy már el is kezdődött az iskola. Sok országban egyre nagyobb probléma a járvány megjelenése a diákok között is.
Nyilvánosságra hozta a minisztérium az idei tanév szabályait, és az egyetemek is bejelentették, milyen védelmi intézkedésekkel készülnek az őszi félévre. Jövő héten indul az iskola, összeszedtünk minden fontos dolgot, amit érdemes tudni szeptember előtt - a hét oktatási hírei egy helyen.
Továbbra sem kaptak az intézmények semmilyen utasítást a fertőzés elleni védekezésre és az esetleg megjelenő fertőzések esetén teendő intézkedésekre vonatkozóan.
Furcsa pletyka terjed a tanévkezdésről különböző fórumokon és Facebook-csoportokban. Az Eduline-nak több szülő azt mondta: „úgy hallotta”, hogy a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt szeptember közepén újra online oktatásra állnak át az iskolák. Pedig szeptemberi iskolazárásról szó sincs, sőt a tanárok 90 százalékos átoltottsága és a 12 évnél idősebb diákok négynapos oltási kampánya miatt a kormány kifejezetten optimista. De akkor mi lesz szeptember közepén?
Vajon lesz-e tesztelés, hány fertőzött után állhatnak át az iskolák online oktatásra, és ki dönthet az átállásról? Akad pár megválaszolatlan kérdés az iskolakezdéssel kapcsolatban, a Civil Közoktatási Platform (CKP) levélben fordult Maruzsa Zoltán államtitkárhoz.
Ha ma csak egyetlen videót néztek meg, ez legyen az.
Újra a márciusi szinten vannak a járványügyi adatok Izraelben.
Bár a korábbinál jóval alacsonyabbak a fertőzési adatok, még mindig terjed a vírus az iskolákban.
Már a koronavírus tájékoztató oldalán sem teszik közzé az aktuális óvodai-iskolai adatokat, és a megkeresésekre sem válaszol a kormány. A PDSZ-hez viszont több jelzés is érkezett, hogy egy-egy diák megfertőződött, de járványügyi intézkedés nem történt.
A tantermi oktatás a tanév végéig már nem áll vissza.
A végzős diák szerint voltak, akik már hetekkel az érettségi előtt önkéntes karanténba vonultak, nehogy elkapják a vírust, az emelt szintű vizsgákra azonban már nem jutottak el, mert a középszintűek alatt megfertőződtek.
Az önkormányzatok kérésére a kormány hétfőtől is biztosítja az óvodákban és az iskolákban a gyermekfelügyeletet - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton az MTI-vel.
Tombol a járvány az iskolákban és az óvodákban, sorra zárnak az intézmények, viszont központi rendelkezés egyelőre nem született. Éppen ezért a szakszervezetek egymás után fordulnak a köznevelési államtitkársághoz, azt kérve, hogy az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt mihamarabb hozzanak döntést az iskolák ügyében.
Az iskola az Oktatási Hivatallal egyeztetve hozta meg a döntést, Horányi Gábor, az iskola igazgatója ma küldött emailt erről a szülőknek.
Még múlt héten kérte a szülőket, hogy aki csak teheti ne küldje iskolába a gyerekét a városban megnövekedett fertőzésszám miatt. Azóta a városvezetés az Oktatási Hivatalnál is kérte a távoktatás elrendelését.
Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője szerint elég lenne egy kéthetes periódus.
Úgy vélik, az általános iskolák jelentős részében nincs jelen a fertőzés, ahol igen, ott eddig is elrendelték a digitális munkarendet.
Az intézményben átcsoportosítják a tanítás nélküli munkanapokat, így digitális oktatás sem lesz.
A városban egyre jobban fokozódik a járványhelyzet és egyre több 14 év alatti betegszik meg, ezért Csach Gábor szerint jó lenne, ha 1-2 hétig inkább csak az vinné bölcsibe, óvodába, vagy iskolába a gyerekét, aki nem tudja megoldani az otthoni felügyeletet.
A sulik a tervek szerint legalább három hétre bezárnak Írországban.