Fenntartható, zöld jövő: óvodák és iskolák is jelentkezhetnek a Föld bajnokai pályázatra
A jelentkező csapatok számos kategóriában, akár 2,5 millió forintos támogatást is elnyerhetnek, hogy fenntarthatóbbá tegyék a jövőt.
A jelentkező csapatok számos kategóriában, akár 2,5 millió forintos támogatást is elnyerhetnek, hogy fenntarthatóbbá tegyék a jövőt.
Ingyenes erdőpedagógiai foglalkozást indítanak Országos Erdészeti Egyesület és az Erdei Iskolák szervezésében, hogy segítsék a diákok környezeti nevelését.
December 5-án közzétette 2024-es fenntarthatósági felsőoktatási rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). AZ ELTE és Szegedi Tudományegyetem holtversenyben a 259. helyet szerezte meg.
Ha egyetemi rangsorokról van szó, már megszokhattuk, hogy a világ felsőoktatási intézményeit általában olyan szempontok alapján rangsorolják, mint a hallgatói és oktatói kiválóság, valamint a publikációk száma. Mindezek mellett azonban a Times Higher Education az alapján is készített egy rangsort, hogy mennyire fenntarthatóak bizonyos intézmények, hogyan próbálják csökkenteni a hulladék mennyiségét és törekednek a minél nagyobb szintű újrahasznosításra, a hallgatók megfelelő tájékoztatására, valamint cselekszenek a szegénység és a klímaváltozás felszámolása érdekében.
Újra feltalálták a vitorlázást? Nem egészen, bár szélenergiát is használnak, de emellett napenergiával is töltenék út közben a hajó akkuját, és természetesen a mesterséges intelligencia is előkerül.
Különleges versenyt indított néhány hónappal ezelőtt a Középiskolai MTA Alumni Program: diákokat kértek arra, találják ki, hogyan csökkentenék saját iskolájuk karbonlábnyomát 20 millió forintból. Hogy milyen tervek születtek? Szombat délelőtt kiderül, érdemes figyelni a verseny döntőseire.
A játékok után elbontják, az építőanyagokat pedig felhasználják.
Mobilgátként használható találmányával nyert bronzérmet Szalóki Csaba szolnoki egyetemista az egyesült államokbeli...