Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 2014-es pótfelvételin a korábbiakhoz hasonlóan - egy-két kivételtől eltekintve - csak fizetős szakokat indítanak. Megnéztük, mennyibe kerül egy félév a tíz legnépszerűbb, nappali tagozatos alapképzésen. Cikksorozatunk második része.
Bő egy évtized alatt jelentősen csökkent a költségtérítéses formában felvett hallgatók száma a felsőoktatásban - írta csütörtöki számában a Magyar Hírlap.
Már lehet jelentkezni a 2014-es pótfelvételire: több szakon - többek között a művészeti alapképzéseken, az osztatlan tanári szakokon és a mesterképzéseken - alkalmassági, gyakorlati vagy szóbeli vizsga is vár a felvételizőkre.
Elindult a 2014-es pótfelvételi, az egyetemek és főiskolák azonban csak fizetős szakokat hirdetnek meg. Megnéztük a kínálatot, na meg azt, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb képzésekért, ha nappali tagozaton tanulnátok.
Már lehet jelentkezni a 2014-es pótfelvélire, azokra a fizetős szakokra azonban most sem lesz könnyű bekerülni, amelyeken magas ponthatárokat húztak július 24-én.
Július 24-én kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait: akik lemaradtak, a második körben, a pótfelvélin még bekerülhetnek valamelyik egyetemre vagy főiskolára. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait, így a legtöbb felvételiző már tudja, melyik egyetemen, főiskolán kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat azoknak, akik úgy tervezik, kollégiumba költöznek.
A Miskolci Egyetem az idén csaknem 1600 diplomát adott ki, és több mint 2000 hallgatót vett fel eddig a pótfelvételin kívül; 500-zal nőhet a hallgatói létszám - mondta az egyetem tanulmányi rektorhelyettese.
Megvannak a 2014-es felvételi ponthatárai - többen kérdeztétek, hogy mit tehettek, ha bekerültetek az egyik megjelölt szakra, de mégsem szeretnétek elkezdeni. Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A felsőoktatásba jelentkező több mint 106 ezer diák közül mintegy 74 ezren nyertek felvételt - közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájékoztatón.
Nincs markáns változás a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE) felvett hallgatók számában a tavalyi adatokhoz képest, az kevesebb mint két százalékkal csökkent, de a pótfelvételikkel még elérheti az előző évit - közölte az intézmény rektora pénteken sajtótájékoztatón.
Augusztus 12-ig jelentkezhetnek a 2014-es pótfelvételire azok a diákok, akik egyetlen szakra sem kerültek be, vagy nem vettek részt az idei felvételin - a ponthatárokat augusztus 28-án hozzák majd nyilvánosságra.
Egy kivételével minden népszerű szakon nőtt a ponthatár a nagy vidéki egyetemeken, a fizetős helyre jelentkezőknek pedig ugyanolyan jól kellett teljesíteniük, mint az ösztöndíjasoknak. A legnépszerűbb képzés Debrecenben, Pécsett és Szegeden is az osztatlan általános orvosi szak volt: 401-407 pontnál húzták a bekerülési limitet.