Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az alapprobléma alapvetően etikai, de minden olyan eset, ami túlmegy a normális oktató-növendék viszony keretein, büntetőjogi kategóriába tartozik és akként is kell kezelni - mondta az Emmi oktatási államtitkára.
A felsőoktatási intézmények még erőteljesebb bekapcsolását szorgalmazta a nemzetközi vérkeringésbe az oktatási államtitkár kedden Budapesten. Palkovics László szerint fontos, hogy a hallgatók éljenek a külföldi részképzések vagy a hosszabb ideig tartó tanulmányok lehetőségével.
Évente több százmillió forintot fordítanak a nagyobb felsőoktatási intézmények „fizetős” diákok toborzására. De a jelek szerint megéri, mert több tizmilliárdot fizetnek tandíjként, ráadásul helyi munkahelyeket teremtenek.
Kíváncsiak vagyunk, hogy szerintetek melyik magyar egyetemen tanítanak a legjobb tanárok. Most ti is értékelhetitek az egyetemetek oktatóit egy szavazattal.
A felsőoktatásban egyértelmű, világos szabályokra és viselkedésre van szükség a tiszta versenyhelyzet és az egyenlő lehetőségek biztosítása érdekében - mondta Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma oktatásért felelős államtitkára kedden Budapesten, a McDaniel College budapesti kampuszának évnyitó ünnepségén. Ahol a rektor beszéde vitte a pálmát: azt mondta, az oktatás olyan, mint a Despacito..
November közepén jár le majdnem két tucat, 2014-ben kinevezett egyetemi kancellár megbízása. A hvg.hu információi szerint hármuknak már biztosan távoznia kell, több helyen viszont azért marad a régi gazdasági vezető, mert nem is indult más a posztra kiírt pályázaton.
Sok fontos határidő jön szeptemberben is, amelyekre oda kell figyelni, ha nem akartok lemaradni a fontos dolgokról. Ilyen például az őszi érettségi jelentkezési határideje, a diákhitel-igénylés utolsó napja, de a szociális támogatásokra is szeptemberben kell pályázni.
A családi pótlékról és a családi adókedvezményről is lemondhatnak a szülők, ha gyermekük egyetemen tanul tovább. Ha van testvére is, aki után jár a családi pótlék, akkor figyelembe lehet venni az egyetemistát is az adókedvezmény és a családi pótlék kiszámításakor.
Hány félévig lehet egyetemen, főiskolán tanulni anélkül, hogy kapnátok egy csekket egy több százezer forintos összegről? Vajon hazudik-e a szomszéd/az ismerős/a volt iskolatárs, aki azt állítja, hogy már tíz éve egyetemista, de soha egy fillért sem kértek tőle? Vannak-e még kiskapuk, ha valaki nem akar fizetni a diplomáért? Utánajártunk.
A tavaszi félév végén a Szegedi Tudományegyetem is átállt a Neptun tanulmányi rendszerre. Most az egyik oktató elmondta a véleményét és a tapasztalatait a rendszerről. A digitális kultúrával is foglalkozó szakember problémásnak tartja a felületet, és a megjelenésben is talál kivetnivalókat.
Újra nevet váltott az egykori Kecskeméti Főiskola, a Semmelweis Egyetem karaként működik tovább a Pető András Főiskola, még egy utolsó lehetőséget kapnak azok, akik 2005 előtt kezdték el az egyetemet, főiskolát, de még mindig nem záróvizsgáztak. Milyen változások várnak az egyetemistákra és főiskolásokra a 2017/2018-as tanévben?
Pár nap múlva kezdődik az őszi szemeszter, úgyhogy itt az idő: szerezzétek be azokat a dolgokat, amelyekre szükségetek lesz az egyetemen, főiskolán, koliban, albérletben.
Önkéntes és díjmentes katonai kiképzést vezetnek be az új tanévtől egyes lengyel felsőoktatási intézményekben annak a megállapodásnak az értelmében, amelyet az illetékes tárcák kötöttek Varsóban hétfőn.
Rengeteg civilszervezet települt ki idén is a Szigetre, sok ezek közül a fesztivál alatt is tájékoztat, lehetőségekről informál és játékosan hívja fel a figyelmet például az ösztöndíj lehetőségekre.
A magyar egyetemi hallgatók 58 százaléka dolgozik tanulmányai mellett, a külföldi hallgatóknál ez az arány 26 százalék - írta a Népszava pénteken, a Budapesti Metropolitan Egyetem kutatása alapján.
Az eduline tudósítói szerda délután a Pont Ott Partin jártak, ahol a rossz idő ellenére több százan várták a 2017-es ponthatárokat. Most megnézhetitek, milyen volt a hangulat, és ki milyen bulival tervezte megünnepelni a felvételi eredményt.
A ponthatárok kihirdetésének időpontja egyre csak közeleg. Megkérdeztünk néhány várakozó diákot, hogyan fogják megünnepelni ha felveszik, vagy esetleg mi a B terv, ha nem sikerül. Reméljük, azért sírni nem fog senki.
Csaknem harminc országból több mint száz hallgató érkezik a Pécsi Tudományegyetem (PTE) orvoskara által szervezett, hétfőn kezdődő 18. nyári egyetemre - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.
Fontos kérdés a felvételizőknek: mikor jár az emelt szintű érettségi után az 50 többletpont? Ugyanis nem minden emelt szinten letett érettségiért után adják meg automatikusan a pontokat.