Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A gazdasági szakokon hallgatók szeretnének minél több országban dolgozni, de ha úgy hozza a sors, akkor egyetlen céghez is hűek maradnak - erre jutott egy nemzetközi felmérés.
Miért mennek a diákok külföldre, miután leérettségiztek, és mi hiányzik nekik a hazai oktatási rendszerből? Többek közt erre is kiterjedt az Engame Akadémia kutatása, amit sajtótájékoztató keretében mutattak be.
A megkérdezettek több mint háromnegyede ért egyet a tiltakozó pedagógusokkal. Ráadásul kétharmaduk még a sztrájkot is elfogadható eszköznek tekinti – erre jutott a Medián a HVG felkérésére.
Jelentős különbségek mutatkoznak a hazai középiskolás fiúk és lányok gazdasági-pénzügyi ismereteiben. Míg az előbbiek 42 százaléka, az utóbbiak csupán közel negyede (23 százalék) rendelkezik megalapozottabbnak tekinthető tudással a témakörben – ezt állítja egy felmérés.
Orbán Viktor forrásbővülésről beszélt a Kossuth Rádióban pénteken, ám nem egészen világos, mire gondolt. A statisztikák szerint ugyanis évek óta csökken az oktatásra fordított állami források mértéke.
Súlyproblémákkal küzd a magyar egyetemisták 35 százaléka: nem csak az elhízás, de az alultápláltság is jellemző a körükben - derült ki a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének (MDOSZ) felméréséből.
Óriási kutatásban leplezték le az európai egyetemeken tapasztalható korrupciót. Leginkább a vizsgákon megy a trükközés. Magyarországnak nincs oka szégyenkezni.
Intim és kényes kérdésekre kell válaszolniuk egri középiskolásoknak. Egészségügyi adatok, függőségek, szexuális szokások – az iskolaorvos szerint a gyerekek érdekében történik mindez. A jogvédő azonban állítja, teljesen törvénytelen, amit az iskola művel.
Az általános iskolába érkező diákok egy része még beszélni sem tud rendesen – ez derül ki, egy tanárok bevonásával készített felmérésből. A szegény gyerekek vannak a legrosszabb helyzetben.
A magyarok többsége nem tud négy kínosan egyszerű pénzügyi kérdésre helyesen válaszolni – erre jutott egy globális felmérés. A világ lakóinak több mint 60%-a pénzügyi analfabéta.
Elképesztően lemaradnak a szakiskolás diákok a középiskolás társaikhoz képest olyan alapvető készségekben, mint például a szövegértés. Mutatunk két általános feladatot a kompetenciamérésből, amik sok szakiskolásnak gondot okoznak. Mi lesz azzal később, aki ezeket sem tudja helyesen megoldani?
A legszegényebb, kínai származású diákok nagyobb eséllyel jutnak be a felsőoktatásba Nagy-Britanniában, mint a leggazdagabb fehér szülők gyerekei. Meglepő felmérésen álmélkodik a szigetország.
Miért nem esik le a repülőgép? Miért kék az ég? Miért nedves a víz? – a brit szülők többsége képtelen válaszolni, ha gyerekeik ezekhez hasonló kérdéseket tesznek fel nekik. Sokan inkább kitalálnak valamit, csak nehogy a gyerek előtt kelljen beismerni, mennyire tájékozatlanok alapvető tudományos kérdésekben.