Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ötven felsőoktatási intézmény, több tucatnyi szakiskola, nyelviskola és külföldi egyetem – január 21-én és 22-én megint megrendezik az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást a Papp László Budapest Sportarénában.
Több mint hárommillióan tanulnak a világ legnagyobb egyetemén, a pakisztáni Allama Iqbal Open Universityn, de az indiai, Indira Gandhiról elnevezett óriásegyetem rektorának sem lehet oka panaszra - legalábbis ami a hallgatók létszámát illeti.
„Ostoba legenda, hogy munkanélkülieket képeznek az egyetemek” – mondta Pokorni Zoltán a TV2 Mokka című műsorában. Az oktatási bizottság elnöke szerint az tény, hogy a felsőoktatási képzési szerkezet rossz, azon mindenképpen változtatni kell, de az új felsőoktatási törvény tervezetében szereplő akadémiai és gyakorlati képzés kettéválasztása nem jó megoldás.
A keresztféléves képzésre jelentkező csaknem 7500 diák közül valamivel több mint hatezren kezdhetik meg új vagy újabb egyetemi, főiskolai tanulmányaikat - derül ki a felvi.hu honlapon közzétett ismertetőből.
Kevesebb mint egy hónapod van arra, hogy eldöntsd, melyik egyetemen vagy főiskolán szeretnél továbbtanulni: a választásban segít, ha ellátogatsz az intézmények nyílt napjára, ahol nemcsak a szakokról és a ponthatárokról, hanem az ösztöndíjakról, a mester- és doktori képzésekről is begyűjtheted a legfontosabb információkat. Dátumok és helyszínek.
Még egy hónapjuk van a diákoknak arra, hogy eldöntsék, melyik felsőoktatási intézménybe adják be a felvételi kérelmüket; a jelentkezők 8280 képzés közül választhatnak.
Megvannak az idei keresztféléves felvételi ponthatárai: hatvan és hetven közötti pontszámmal már be lehetett jutni a legnépszerűbb mesterszakokra, a legtöbb pont - az előző évekhez hasonlóan - idén is a gazdaságtudományi képzésekhez kellett.
Közel kétszáz standdal és minden eddiginél színesebb programkínálattal, előadásokkal várják a látogatókat január 21-22-én a Papp László Budapest Sportarénában, a XI. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Pénteken hozták nyilvánosságra a 2011-es keresztféléves felvételi ponthatárait: több mint 7500 hallgató jelentkezett az egyetemek és főiskolák által meghirdetett felsőfokú szakképzésekre, alap- és mesterszakokra. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámítás rendszeréről, a legtöbb hallgatót vonzó felsőoktatási intézményekről!
„Tavaly végeztem szociológia alapszakon, de a diplomámat nem kaptam meg, mert nem szereztem meg a középfokú nyelvvizsgát. Mivel még nincs diplomám, mesterképzésre sem tudok felvételizni, így fogalmam sincs, mikor végzek az egyetemen. Igazságtalan, hogy míg az osztatlan képzésben tanulóknak öt évük volt a nyelvtanulásra, nekünk erre csak három év jutott” – írta levelében egy fővárosi hallgató. Rossz hírünk van: a felsőoktatási intézmények nem tehetnek különbséget a három- és az ötéves képzések végzősei között. Ha diplomát szeretnének, nyelvvizsgát kell szerezniük.
Nem ért egyet a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája a felsőoktatási törvény koncepciójának legújabb változatával, és felszólítja az oktatási államtitkárságot, hogy a szerinte jelen formájában lassan már vitára is alkalmatlan előterjesztést teljes körű átdolgozásra vonja vissza.
Már idén lehet jelentkezni a Moholy-Nagy Művészet Egyetem új mesterszakjára: a designelmélet képzésre olyan BA-diplomás hallgatókat várnak, akik érdeklődnek a design- és vizuális művészetek elméleti háttere és vizsgálata iránt.
Lula da Silva volt brazil elnök karrierje egy vasmunkástanfolyamon kezdődött, Harry Truman soha nem fejezte be a kansasi egyetem jogi karát, a britek egykori miniszterelnöke, John Major pedig tizenhat évesen hagyta ott a középiskolát. Politikusok, akik soha nem szereztek diplomát.
Önmagának mondott ellent Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár: decemberben úgy nyilatkozott, hogy azok a hallgatók, akiket tanulmányi okok miatt bocsátanak el valamelyik egyetemről vagy főiskoláról, később felvételizhetnek korábbi szakjukra. Az új felsőoktatási törvény koncepciójának január 4-i változatában ezzel ellentétben már az szerepel: az elbocsátott hallgatók egyik hazai felsőoktatási intézmény azonos szakjára sem adhatják be a jelentkezésüket.
Várhatóan január végén tárgyalja a kormány a felsőoktatási törvény koncepcióját, és a jogszabály egyes elemei már 2011 őszén hatályba léphetnek - közölte az oktatási államtitkárság pénteken az MTI-vel. Az államtitkárság szándéka szerint a közoktatási törvény, valamint a pedagógus életpályamodell koncepciójáról is dönt az Országgyűlés a tavaszi ülésszakon.
Több mint harminc egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot január 10. és 16. között: a tájékoztató előadásokon beszerezheted a legfontosabb információkat az alap- és mesterképzésekről, az elmúlt évek ponthatárairól, a külföldi ösztöndíjakról és az elhelyezkedési esélyekről.
A felsőoktatási törvény tervezete egyértelműen kijelöli a fő irányvonalakat, ezek mentén át lehet alakítani a képzési rendszert – mondta az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában Princzinger Péter, az Oktatási Hivatal új elnöke.
Több mint 52 ezer dollárba, vagyis körülbelül 11 millió forintba kerül egy tanév az Egyesült Államok egyik legdrágább főiskoláján. A Maine állambeli Bates College az ország egyik legrégebbi koedukált iskolája, ahol 1855 óta nők is szerezhetnek diplomát. A borsos tandíjért minőségi oktatás jár: a Princeton Review 2005-ben a legjobb főiskolának nevezte.
Tanulmányi és köztársasági ösztöndíj, rendszeres és rendkívüli szociális támogatás, Bursa Hungarica: összegyűjtöttük, milyen támogatásokra és ösztöndíjakra pályázhatsz szociális helyzeted és kreditindexed alapján az egyetemi és főiskolai évek alatt. Aki minden tantárgyból ötös, szakmai folyóiratokban publikál, tudományos diákköri konferencián is részt vesz, sőt még nyelvvizsgája is van, havonta akár száz-szátövenezer forintot is bezsebelhet.