Komoly változás a Szegedi Tudományegyetemen
Információink szerint gond nélkül átállt a Szegedi Tudományegyetem az ETR-ről a Neptunra.
Információink szerint gond nélkül átállt a Szegedi Tudományegyetem az ETR-ről a Neptunra.
Az intézmény a hetekben áll át teljesen a Neptunra, és ebből űzött valaki gonosz tréfát.
A tiltakozások ellenére Szegeden is áttérnek a Neptunra. Közel három hét az átállás, ma délig lehet ügyeket intézni az ETR-ben.
Elég reménytelennek tűnik az akciójuk.
Már 700 szegedi egyetemista aláírta azt az online petíciót, amely az ETR-t leváltó Neptun tanulmányi rendszer...
A Szegedi Tudományegyetem is elköszön a rendszertől és a Neptunra vált.
Jövő hétfőig adhatják le igénylési kérelmüket azok a felsőoktatási hallgatók, akik már márciusban szeretnének Diákhitelt kapni - közölte a Diákhitel Központ Zrt. szerdán az MTI-vel.
Egyesül a két nagy felsőoktatási tanulmányi rendszer, a Neptun és az Egységes Tanulmányi Rendszer (ETR).
Megijedtetek a sok ismeretlen kifejezéstől és betűszótól? Egyetemi kisokosunkban mindegyiket megmagyarázzuk, hogy simán menjen az első egyetemi évkezdés.
Augusztus elején összegyűjtöttük, mi mindenre tanít meg az egyetem - szerencsére ti sem fogtátok vissza magatokat, és megírtátok nekünk, szerintetek mire jó az egyetem/főiskola. Na persze a diplomán túl. Itt az újabb lista.
Neptun/ETR, EHA-kód, kredit, TO, HÖK, UV-díj, tárgyfelvétel, kredittúlépési díj: ezek a szavak vagy még nem mondanak semmit, vagy már előre tartotok tőlük. Pedig nincs miért: összeállítottunk egy egyetemi kisokost, amiből mindent megtudhattok róluk.
Idén is több egyetemen fennakadások voltak, illetve vannak a Neptun-rendszerben, vagyis azon az online felületen...
Mire kell figyelnetek friss egyetemistaként, főiskolásként? Hány kreditet kell félévenként elvégeznetek? Mi az a Neptun, és mit írtok alá a hallgatói nyilatkozatban? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Az ETR helyett a Neptunt használja tovább az Eötvös Loránd Tudományegyetem, október 31-től elérhetetlen lesz a...
Bármelyik hallgató kérhet másik vizsgáztatót vagy bizottságot, ha tanára már többször megbuktatta, sőt a tanulmányi osztály azt is engedélyezheti, hogy a bukdácsoló egyetemisták és főiskolások – ha indokolt – a szorgalmi időszakban vizsgázzanak le. Mit lehet tenni, ha az oktató nem igazságosan osztályoz, és mikor szüntethetik meg a felsőoktatási intézmények a hallgatók jogviszonyát?
Több tízezren használják, sokak számára mégis szitokszónak számít: az ETR, a Neptun és az ETN – elvileg – a tanulmányi ügyintézést könnyítené meg, ennek ellenére aligha van olyan egyetemista vagy főiskolás, akinek ne okozott volna már gondot a tantárgyfelvétel vagy éppen a vizsgákra való jelentkezés. Utánajártunk, mi okozhatja a webes tanulmányi rendszerek hibáit, és mire lehetne még használni az ETR-t és Neptunt.
Elérhetetlen volt a győri Széchenyi István Egyetem Neptun rendszere a vizsgaidőszak előtt: az egyetem főtitkára szerint hiába lenne több szerver, akkor sem tudnának 12 ezren egyszerre belépni a rendszerbe, ahol többek között a vizsgákat vehetik fel a hallgatók. Ráadásul néhány trükköző informatika szakos hallgató miatt szigorítani kellett a neptunos vizsgajelentkezés szabályain.
Százezer és nyolcszázezer font, vagyis harminc- és kilencvenmillió forint közötti összeget költöttek az elmúlt években honlapjuk átalakítására a brit egyetemek, a hallgatók szerint feleslegesen – állítja a The Daily Telegraph.