Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismét összeállította a feltörekvő és a BRICS-államok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-afrikai Köztársaság) egyetemeinek kétszázas rangsorát a Times Higher Education. A listára 6 magyar egyetem is felkerült.
Már Szegeden is szerveződik a tiltakozás az egyetemi oktatók körében, mivel keveslik a kormány bérrendezésre tett ígéretét. Az oktatók felháborodtak az államtitkárság nyilatkozatán is.
A héten kiderül, melyek a legjobb egyetemek és főiskolák, ugyanis megjelent a HVG Diploma 2016 kiadvány. Kemény szavakat használt, és gyakorlatilag sztrájkkal fenyegetett a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, de a héten már a doktori iskolákban oktatók is felháborodott levelet tettek közzé. Ezek voltak a hét legfontosabb eseményei.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát a bölcsészképzés területén – derül ki a HVG Diploma 2016 rangsorából. Az oktatói kiválóság mérésénél a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara végzett az élen.
Hatodik alkalommal rendezik meg november 3-5. között az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) virtuális állásbörzéjét, amely ezúttal az egyetem Múzeum körúti campusán offline programokkal is várja az érdeklődőket.
Az egyetemek hozzájárulnak egy ország versenyképességéhez, ezért a felsőoktatás nem lehet megszorítások áldozata - mondta Navracsics Tibor pénteken az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) 381. tanévének ünnepi tanévnyitó szenátusi ülésén.
Fénylő emberi alakok táncolnak az általuk irányított, szentjánosbogár-szerű drónokkal? Egy ELTE-s csapat jóvoltából az idén először ilyet is láthattok a Sziget Fesztiválon.
Lelkiismereti okokból nem tette le a doktori fokozathoz szükséges esküt Kende Judit, egy pszichológiai tudományokból doktorált hallgató, majd a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) segítségével levelet írt az egyetem rektorának. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem most felülvizsgálja az eskü szövegét - írja az Index.
Minden ötödik felvételiző az ELTE-re adta be a jelentkezését, 8093 fő kezdi meg itt tanulmányait szeptemberben, köztük 880 leendő általános és középiskolai tanár - közölte az eduline-nal az egyetem.
Nem esküdött fel az Alaptörvényre, így nem veheti át a doktori fokozatát igazoló oklevelet az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója. A Társaság a Szabadságjogokért blogja szerint két okból is törvény-, illetve alkotmányellenes az egyetem által támasztott feltétel.
Az ELTE, a Semmelweis Egyetem, a debreceni és a szegedi egyetem, a BME és a pécsi egyetem is felkerült a Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb, 2015-ös világrangsorára. A listát a Harvard, a Stanford és az MIT vezeti.
„Ha másra nem, a focira figyel a kormány” - mondta el Majtényi Balázs a vasárnap estére megszervezett tiltakozáson, ahol az egyetemek és a kormány képviselői csaptak össze egy futballmérkőzés keretein belül.
Megújulnak az Eötvös Loránd Tudományegyetem gólyatáborai, az intézmény vezetése megvizsgálta a korábbi szervezési gyakorlatot és hosszú távú erőszak-megelőzési, áldozatsegítési koncepciót dolgozott ki. A jogi kar és a tanítóképző kar idén nem szervez gólyatábort.
Bár tavaly ősszel 50 nap közmunkára ítélték S. Ábelt, a Kúria most megváltoztatta a döntést és két és fél év börtönbüntetéssel sújtotta. Mint ismert, S. Ábel lövöldözni akart az ELTE-n, megverte a saját nagyanyját, valamint kilőtt lakásajtajukon egy gázpisztollyal.
Két év pereskedés után árulta el az Eötvös Loránd Tudományegyetem, hogy a jogi kar hallgatói önkormányzat tisztségviselői mennyit keresnek. Az Átlátszó most is rákérdezett a legfrissebb számokra, de az ELTE ismét nem árulta el, amiért újra beperlik.
Olyan, mintha a történelem ismételné önmagát: az új felsőoktatási stratégia miatt hallgatói és oktatói tiltakozáshullám törhet ki, a kormány pedig közel ugyanúgy reagált, mint 2012-ben.
Az ELTE Társadalomtudományi Karán hallgatói és oktatói fórummal tiltakoznak a kormány új felsőoktatási terve ellen, mely szerint több szakot és képzésformát is megszüntetnének. Tudósításunk folyamatosan frissül.
Az Átlátszó Oktatás megszerezte a Felsőoktatási törvény módosításának a kormány számára előkészített tervezetét, rengeteg változásra lehet számítani a rektorok jogkörén át a szakok listájáig, az egyik legkomolyabb csapást az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara szenvedheti el: nagyon komoly bevételkiesést szenvedhet el az intézmény, ami veszélyezteti a kar fennmaradását.
Tanárok és diákok tiltakoznak, amiért a minisztérium több egyetemi szakot is megszüntetne az ELTE Társadalomtudományi karán. Este több helyen is hallgatói és oktatói fórumokat tartanak. Az Emmi pedig közleményt adott ki, melyben mindent cáfolnak.