Ami felmerülhet a vizsgaidőszakban: mennyi kreditet és milyen átlagot kell teljesíteni?
Mennyi idő alatt kell teljesíteni a karonként meghatározott egyetemi átlagot és min múlik még az állami ösztöndíjas hely? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Mennyi idő alatt kell teljesíteni a karonként meghatározott egyetemi átlagot és min múlik még az állami ösztöndíjas hely? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Bár közeledik a vizsgaidőszak vége, azért ez még sok egyetemista nem igazán érzi. Ki az, aki már végzett, és ki az, aki még szorgalmasan tanul, vagy éppen szenved?
Szükségetek van szakirodalmakra a szakdolgozatíráshoz? Vagy éppen a vizsgáitokhoz szeretnétek pénztárcabarát módon beszerezni a kötelező olvasmányokat? Most összegyűjtöttünk néhány könyvtárat, ahova mindenképpen érdemes beiratkoznotok.
Még most érdemes kivenni a beadandókhoz, vizsgákhoz szükséges könyveket, az ünnepi időszakban ugyanis a fővárosi és egyetemi könyvtárak nem nyitnak ki vagy több napon zárva tartanak. Itt vannak a információk, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés titeket.
Tavasszal fejezitek be a középiskolát vagy az egyetemet? Ezek a dilemmák és aggodalmak ismerősek lesznek.
Ha tanév elején úgy döntöttetek, nem igényelitek meg a diákhitelt, azonban most mégis szükségetek lenne rá, jó hír, mert megkaphatjátok.
Legkésőbb november 5-én, vagyis kedden kell benyújtani a pályázatot a Bursa Hungarica ösztöndíjra.
2020 után a felsőoktatásban is bevezetnék a kompetenciamérést: a hallgatóknak a képzés elején, illetve a végzés előtt kellene online formában kitölteniük egy tesztet - írja a Magyar Nemzet.
Eljött a zh-k időszaka? Ajánlunk néhány helyet a fővárosban, ahol egy-egy keményebb egyetemi nap, leadás vagy éppen zh után lazíthattok.
Elsőévesként ezek a dolgok pár hete még újnak tűntek, de mostanra?
A hagyományos, valamint aktuálisan népszerű szakok mellett jelennek meg egészen új képzések, de a régóta működő szakok között is akad olyan, amelyről nem (vagy csak nagyon ritkán) hallani. Mutatunk néhány olyan szakot, amelyre talán sokan még nem is gondoltak, hogy léteznek, vagy legalább is nem tudták, hogy milyen képzést jelentenek pontosan.
Hogyan néztek ki a nagy egyetemek régen? Mi történt az épületekkel az elmúlt évtizedekben? Cikksorozatunkban utánajárunk, hogyan jöttek létre és változtak azok az épületek, amelyekben ma is egyetemi órák zajlanak. A 20. század elejétől, közepétől mutatunk Fortepan-fotókat a magyarországi egyetemekről: ez a veszprémi Pannon Egyetem története.
Nehezen szervezitek meg a hétköznapjaitokat? A szétszórt diákok számára nagy segítség lehet a következő app.
Hamarosan lejár a diákhitel-igénylés határideje, ezért itt van egy útmutató az igénylés szabályairól, valamint a diákhitelek közti különbségekről.
Vannak ösztöndíjak, amelyekre kifejezetten önköltséges képzésen tanulók pályázhatnak. Érdemes utánanézni az egyetemi honlapokon, mert több százezer forintot spórolhattok az önköltségen. Mutatjuk, hogy mire kell keresnetek.
Érettségi után már nem jár családi pótlék, de továbbtanulás esetén a gyerekszámba beszámít az egyetemista, főiskolás is.
Melyik könyvtárba érdemes beiratkozni a fővárosban és milyenek a díjak egyes egyetemi könyvtárakban? Útmutató elsőéves egyetemistáknak.
Beiratkozás, diákigazolvány-igénylés, diákmunka vállalása és sok más - bőven lesz dolgotok a következő hetekben, ha idén kezditek az egyetemet és a főiskolát. Lássuk, milyen feladataitok lesznek.
Van néhány fogalom, amelyekkel találkozva értetlenül állhatok majd egyes teendőknél az egyetemen, ezért jó, ha időben megtudjátok ezek jelentését, működését. Útmutató elsőéves egyetemistáknak.
A elsőéves egyetemisták nagy része a nyár fennmaradó részét lakáskereséssel, kollégiumi jelentkezéssel is tölti - ezentúl azonban van még néhány dolog, amit elintézhettek ebben az időszakban, ezzel is megkönnyítve a következő fél évet.