szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Eddig ismeretlen égitestekre bukkant egy Michelle Kunimoto nevű fiatal kutató a Kepler űrteleszkóp adatait elemezve.

Tizenhét olyan exobolygót (vagyis a Naprendszeren kívüli bolygót) fedezett fel a kanadai Michelle Kunimoto egyetemista, melyek létezéséről korábban senki nem tudott – írta a hvg.hu a CNN tudósítása alapján.

Az egyetemista 2016-ban is talált négy, korábban nem ismert égitestet, ezeket is a Kepler űrteleszkópból kinyert adatok segítségével azonosította. A most megtalált bolygók szintén így kerültek a fiatal kutató látóterébe - írja az oldal.

A felfedezett exobolygók mindegyike nagyon érdekes a kutató szerint, egy azonban kiemelkedik ezek közül: a KIC-7340288 b névre keresztelt planéta másfélszer nagyobb, mint a Föld, emellett az úgynevezett lakható zónában helyezkedik el. Ez azt jelenti, hogy nincs túl messze a központi csillagtól, a felületén így folyékony halmazállapotú víz lehet. A bolygó amúgy ezer fényévre van tőlünk, egy naptári év pedig 142,5 nap alatt telik el rajta.

Appajánló kicsit másképp: így utazhattok az űrben egy kattintással

Biztosan ti is rendszeresen használjátok a Google térképét, ha ismeretlen helyre mentek vagy ha megnéznétek egy utca látképét, egy külföldi város nevezetességeit. Most egy olyan funkciót mutatunk, amivel nem csak a földet járhatjátok be.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.