Jó hír a végzős egyetemistáknak: idén megint lehetnek diplomaosztók
Idén nem marad el a hivatalos diplomaosztó, viszont a rendezvényeken természetesen be kell tartani az aktuális járványügyi szabályokat.
Idén nem marad el a hivatalos diplomaosztó, viszont a rendezvényeken természetesen be kell tartani az aktuális járványügyi szabályokat.
Kiknek jár az állami ösztöndíj, milyen típusú diákhitelt igényelhetnek az államilag támogatott és az önköltséges formában tanulók? Milyen támogatásokat kaphatnak az elsőévesek, mi az a hallgatói szerződés, mire jó az egyetemi diákigazolvány? Egyetemi szótár (nem csak) gólyáknak. 2. rész.
Kiknek jár az állami ösztöndíj, milyen típusú diákhitelt igényelhetnek az államilag támogatott és az önköltséges formában tanulók? Milyen támogatásokat kaphatnak az elsőévesek, mi az a hallgatói szerződés, mire jó az egyetemi diákigazolvány? Egyetemi szótár (nem csak) gólyáknak. 1. rész.
Újabb hét intézmény került alapítványi fenntartásba, a Szent István Egyetembe olvadt a Kaposvári Egyetem és több más egyetemi kar, negatív rekordot döntött a felvételizők száma – néhány év viszonylagos nyugalom után ismét nagy változások várnak a felsőoktatásra.
Számos „extra” szolgáltatást kínálnak hallgatóiknak az egyetemek és főiskolák. Karrier-tanácsadás, nyelvtanfolyamok, sportlehetőségek, művészeti és tudományos csoportok – nagy a választék.
Ebben az évben minden a digitális oktatástól és az SZFE ügytől volt hangos. Történtek persze más egyetemeket érintő változások is, ezeket szedtük most össze.
A hallgatók több mint fele mondta azt, romlott a mentális egészségi állapota a járvány kezdete óta egy friss felmérés szerint.
Lassan mindenkit megérint a közelgő ünnep szelleme. Nálunk ez lett a nap képe.
Mikor tartják a vizsgákat az őszi szemeszterben a nagyobb vidéki egyetemeken? Itt a lista.
Mettől meddig adhatnak számot a tudásukról a budapesti hallgatók? Összeszedtük a nagyobb egyetemek dátumait.
Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak.
Az 52 éves, ötgyermekes anya, Marisa O’Hara nem adta fel az álmát és beiratkozott az egyetemre. Sőt a "teljes élmény" érdekében még kollégiumba is költözött.
"Engedj ki minket!", "Segíts nekünk! Küldj sört!", "Covid Instragram party?" - ez csak néhány üzenet azok közül, amelyeket post it-ekből ragasztottak ki az egyetemisták az ablakaikra, miután a koronavírus miatt kénytelenek voltak karanténba vonulni.
Nemsokára egy hónapja iskolába és egyetemre járunk, idén legjobban a tanévet, és 2020-at mémekkel lehet szemléltetni. Összeszedtünk pár olyan mémet és mondatot, amiken sajnos már csak kínunkban nevetünk vagy sírva vigadhatunk.
Nincs találékonyabb "szakács" egy éhes egyetemistánál. Tészta tésztával, tojás különböző formában, vagy éppen szendvics minden mennyiségben? Akár kolisak, akár albisok vagytok, biztos, hogy idővel ti is kísérletezni fogtok -, ha eddig még nem tettétek -, és olyan ételeket készítetek majd, amitől szegény Gordon Ramsay csak a fejét fogná. De nézzük, mik azok az alapételek, amelyek valószínűleg rendszeresen az asztalotokra fognak kerülni.
Bár az idei félévkezdés a vírus miatt speciális volt, vannak olyan klasszikus egyetemi életérzések, amiket minden hallgató - lehet, hogy nem csak gólya - nagyon jól ismer. Ti is magatokra ismertek?
Hétfő óta az intézményt elfoglaló hallgatók az egyetemen hosszú állóháborúra rendezkedtek be. Képgaléria a mindennapjaikról.
A Szegedi Tudományegyetemnek (SZTE) többek között ezzel az intézkedéssel is az a célja, hogy csökkentse a járványügyi kockázatot, és megóvja a kollégiumba költöző hallgatók egészségét.
A rendelkezésről szóló körlevél a hétvégén járta be a netet.
Önköltséges képzésen fogtok tanulni szeptembertől és a tandíjat diákhitelből szeretnétek fizetni? Akkor fontos, hogy néhány dologgal tisztában legyetek az igényléssel és a törlesztéssel kapcsolatban. Mutatjuk a Diákhitel2-re vonatkozó szabályokat.