Hiába tüntettek ellene, Görögországban jön az egyetemi rendőrség
A vitatott törvény szerint különleges rendőri erőt állítanának fel az egyetemi kampuszokon.
A vitatott törvény szerint különleges rendőri erőt állítanának fel az egyetemi kampuszokon.
Stumpf István egyetemi átszervezésekért felelős kormánybiztos szerint "világossá vált, hogy nem szabad olyan struktúrára pénzt költeni, amelyik nem tudja hozni az elvárt minőséget", márpedig szerinte a magyar felsőoktatás lemaradt a világ élmezőnyétől, sőt még Közép-Európától is.
Kétszer 15 százalékos béremelést kapnak – többek között ezzel igyekezett meggyőzni az alapítványi modell előnyeiről a vidéki tudományegyetemek dolgozóit az innovációs minisztérium. A fizetésemelésre valóban nagy szükség lenne, de nem csak a fenntartót váltó egyetemeken. A bérek annyira alacsonyak, hogy ma már általános iskolai tanárként is jobban lehet keresni, mint egyetemi tanársegédként.
Bár úgy néz ki, hogy a kollégiumokba még nem költözhettek vissza egy ideig, elhoztuk nektek az igazi kolis/albérletes életérzést a legtipikusabb egyetemista kajákkal. Érzitek már a koliszobák édes illatát?
Eddig 33 esetben engedélyezték az egyetemeknek a személyes oktatást a következő félévre, persze csak ott, ahol ezt az intézmény vezetése kérte.
A hírek szerint az intézmény központja Sárospatak lenne.
A legtöbben már fellélegezhetnek és rápihenhetnek a következő félévre, de a többieknek sincs már sok hátra, hiszen a héten szinte mindenhol véget ér a vizsgaidőszak. Így az utolsó megmérettetésekhez közeledve titeket kérdeztünk az online vizsgákkal kapcsolatos véleményeitekről, tapasztalataitokról.
Nagyon vártuk a második félévet annak reményében, hogy akkor talán már visszaállhat pár dolog a normál kerékvágásba és esetleg kinyitnak az iskolák, egyetemek, de úgy néz ki, hogy erre még várnunk kell egy kicsit. Megnéztük, mi a helyzet a külföldi egyetemeken és iskolákban.
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
A jelenlegi intézkedéseket a jövő heti kormányülésen vizsgálják majd felül.
Úgy gondolják, hogy az átszervezések jelentős hátránnyal és a törvény szerint járó juttatások megvonásával járnak.
Úgy tervezitek, hogy önköltséges képzésre jelentkeztek? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a Diákhitel1-ről és a Diákhitel2-ről.
A vírus mindent átírt, számos rendezvény maradt el, vagy került át az online térbe. Az Educatio kiállítás viszont nem marad el, hanem online lesz látogatható. Megnéztük, hogy milyen lehetőségeitek lesznek ebben a formában.
Sokáig szó volt arról, hogy kötelező lenne nyelvvizsgát tenni a felvételihez, de mi a helyzet most? Megnéztük, hogy kell-e nyelvvizsga 2021-ben, ha egyetemre szeretnétek menni.
A magyar kormány 821 492 000 forint összegben támogatja az első, nem Kínában található Fudan Egyetem kampuszát.
Pályakezdő, huszonöt év tapasztalattal és határozott elképzelésekkel? Egy kicsit túloztunk, de mindenki találkozott már hasonló álláshirdetéssel. A felsőoktatás ma már nem csak a kreditekről és a vizsgákról szól, hanem sokkal inkább a tapasztalatszerzésről. Egyetemistákkal beszélgettünk az énmárkaépítésről.
Az idei évben is akadt néhány olyan diák, aki a maxmimumon felül teljesített. Összeszedtük a 2020-as év egyetemi sztahanovistáit.
Ebben az évben minden a digitális oktatástól és az SZFE ügytől volt hangos. Történtek persze más egyetemeket érintő változások is, ezeket szedtük most össze.
Közleményükben írták meg az egyetem tanárai, hogy a jelenlegi vezetéssel nem látják szakmailag elfogadhatónak és biztosítottnak az oktatás feltételeit.
Újabb fontos olvasói levél érkezett hozzánk, ahol az volt a kérdés, hogy február 15-e után lesz-e lehetőség a nyelvvizsga bizonyítvány pótlására. Mutatjuk a választ.