Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem mindenkinek tett jót a tavaszi időszak, különösen az alsó tagozatban, főleg 1-2. osztályokban nagyon nagy lemaradásokat okozott a karanténoktatás - Prievara Tibor tanár, digitálisoktatás-szakértő a hvg.hu-nak.
A köznevelésre vonatkozó eljárásrend szerint korábban csak azoknak a diákoknak a hiányzását lehetett igazoltnak tekinteni, akik tartós betegségük miatt rizikócsoportba tartoznak.
Lassan teljesen az életünk része lesz az otthoni tanulás és otthoni munka. Bár meg lehet szokni, és van, aki örül is, hogy többet lehet otthon, azért érdemes néhány tippet megfogadni, hogy ne tűnjön el a rendszer és a motiváció a hétköznapokból.
Egyre több oktatási intézményben folyik tovább a munka a rengeteg fertőzött ellenére is. Vannak azonban olyan iskolák is, ahol már képtelenek a helyettesítésre, ezért átálltak digitális oktatásra, vagy tanítás nélküli munkanapokat rendeltek el.
A digitális oktatás nem egyszerű senkinek, de vannak extrém esetek. Ilyen például az a szibériai egyetemista fiú, akinek fel kell másznia egy fa tetejére, hogy tanulhasson.
Sok általános iskolában is már csak digitális oktatás van a felsőtagozaton. Annyian betegednek meg a diákok és a tanárok közül, hogy nem tudják normál rendben megszervezni az oktatást.
Ausztriában is bezárnak az iskolák, a kisebb üzletek nyitva maradhatnak, de a bevásárlóközpontoknak, ahol sok ember gyűlhet össze, le kell húzniuk a rolót a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében - jelentette péntek délelőtt az oe24.at osztrák hírportál.
Egy frissen közzétett felmérés eredményeiből kiderült, hogy a tavaszi távoktatás alatt a tanárok közel felének naponta 10 vagy annál is több órát kellett foglalkozni a sulis teendőkkel, de a szülőkre is jóval nagyobb teher hárult, mint amikor tantermi oktatás van.
Az ADOM Diákmozgalom még a tavaszi távoktatás alatt - március 23. és április 12. között - készített egy felmérést, amelyben kikérte a diákok, a szülők és a tanárok véleményét a digitális oktatásról. Az eredményeket most tették közzé, amikor ismét aktuális lett a téma. A kérdőívet több mint 21 ezer diák töltötte ki, most az ő válaszaikból szemezgettünk.
Bár csak a középiskolák és egyetemek álltak át online oktatásra, és az általános iskolákban továbbra is személyes oktatás van, mégis egyre több szülő dönt úgy, hogy kiveszi gyerekét az iskolából a vírus miatt.
Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) elnöke összeszedte mivel értenek egyet és mivel nem, az iskolát érintő kormányzati döntések közül. Egy biztos: a kérdések száma nem lett alacsonyabb.
Egyre több iskola áll át digitális oktatásra időszakosan, nő az egyetemek száma, melyek távoktatásban folytatják a félévet. Véget értek az írásbeli érettségik, de még tart a keresztféléves felvételi időszaka. Összeszedtük, hogy melyek voltak a legfontosabb hírek a héten.
Az egyetem hallgatói közül többen kaptak üzenetet a Neptunban azzal kapcsolatban, hogy hétfőtől online oktatás lesz ahol csak lehetséges, de a zh-kat személyesen írják majd.