Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egyre több iskolai osztály kénytelen átállni online oktatásra: van olyan budapesti gimnázium, ahol nyolc tanár igazoltan fertőzött, a pécsi óvodákból és bölcsődékből pedig 125 gyerek került karanténba.
Romániában az erdélyi megyeszékhelyek többsége után szerdán Bukarest is a "vörös zónába", vagyis a legfertőzöttebb zónába került. A vörös zónában be kell zárni azokat az iskolákat, ahol nem elég magas a tanárok átoltottsága.
Nagyot ugrott a koronavírus-fertőzöttek száma több általános és középiskolában – tudta meg az Eduline. Van olyan budapesti gimnázium, ahol a következő két hétben csak online tanítanak majd, máshol több mint ötven diák és tanár tesztje lett pozitív a múlt héten. A januárra-februárra tervezett nyílt napok szinte mindenhol elmaradnak, az Educatio-kiállítást viszont megtartják.
Egyre több iskolában kell rendkívüli szünetet vagy online oktatást elrendelni koronavírus-fertőzött diákok vagy tanárok miatt. A minisztérium szerint az iskolák alig egy százalékában kellett intézkedni.
Ahol ügyesen használták a digitális oktatás alatt az eszközöket, ott akár profitálhatott is ebből a diák a pandémia alatt. Még az átlagosnál is több múlt ez idő alatt a tanárokon, hiszen nekik is új volt a terep.
A kisebb-nagyobb megszakításokkal másfél évig tartó online oktatás a diákokat, a szülőket és a tanárokat is megviselte, nem meglepő, hogy a koronavírus-fertőzöttek emelkedő száma miatt sokan már most attól tartanak, mi lesz, ha ismét a digitális oktatás váltja fel a személyes órákat. A kormány bizakodó, egyelőre a karanténba került osztályok ellenére sem tervez szigorítást.
A kormány nem tervezi az online átállást, hiszen azt szeretnék, ha "iskolák is működnének" - mondta a mai Kormányinfón Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A jelenlegi szabályok szerint azokban az osztályokban, amelyekben a diákok az életkoruk miatt már kaphatnak koronavírus elleni oltást, nem lehet áttérni online oktatásra.
A távoktatás adta lehetőségeket a tanári kar nem tudta kihasználni, néhány egyéni sikertörténettől eltekintve a digitális térben való tanulás kudarcot vallott. A szülők pedig végre rájöhettek, mi megy a magyar iskolákban.
Bár szélessávú internetelérés térnyerése javította az online oktatás helyzetén, a tanárok digitális kompetenciáin van még mit fejleszteni - jelenti az Állami Számvevőszék (ÁSZ).
Csapó Benő, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Intézetének egyetemi tanára azt is hangsúlyozta, hogy a felzárkóztatást nem lehet teljesen a tanárokra hárítani, a problémát célzottan kidolgozott programokkal lehet megoldani.