Friss adatok: több mint 112 ezren felvételiztek egyetemre, főiskolára
Több mint 112 ezren adták be jelentkezésüket valamelyik egyetemre vagy főiskolára a 2019-es felvételin - derül ki a szerdán nyilvánosságra hozott jelentkezési statisztikákból.
Több mint 112 ezren adták be jelentkezésüket valamelyik egyetemre vagy főiskolára a 2019-es felvételin - derül ki a szerdán nyilvánosságra hozott jelentkezési statisztikákból.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, mérnökinformatikus – ez a 2019-es felvételi három legnépszerűbb alapszakja. Nyilvánosságra hozták a jelentkezési statisztikákat, idén összesen 112 034-en jelentkeztek egyetemre és főiskolára.
Három professzort küldene a CEU-ra a Müncheni Műszaki Egyetem.
Bruttó 350 ezer forintos kezdőfizetést szeretne kiharcolni a szakoktatóknak a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezet (MKSZSZ).
Ha az előző félévben diplomáztatok az egyetemen, főiskolán, ne feledjétek, hogy mára már lejárt a diákigazolványotok, vagyis többé nem vehetitek igénybe a diákkedvezményeket.
Mikor kezdődik a 2019-es nyári szünet, és meddig tart?
Mennyit keresett tíz évvel ezelőtt egy pályakezdő pedagógus, és mennyit keres most? Tényleg akkora fizetésből kell gazdálkodnia egy alapszakot végzett friss diplomás tanítónak, mint azoknak a – középfokú végzettséggel rendelkező – munkavállalóknak, akiknek a garantált bérminimum jár?
Meddig lehet változtatni a 2019-es felsőoktatási felvételin megjelölt szakok sorrendjén? Hányszor lehet módosítani?
Egy pécsi iskolában – iskolai közösségi szolgálatként – diákok végeznek olyan feladatokat, amelyek a pedagógiai asszisztensek dolga lenne.
A 2020-21-es tanévtől minden diák ingyenesen juthat hozzá a tankönyvekhez a köznevelésben és a szakképzésben - mondta az oktatási államtitkár kedden Budapesten.
„Mindenekelőtt cáfolnom kell a felső tagozatok generális összevonásáról szóló híreket. A kormány nem döntött ilyen javaslatról” – így válaszolt Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Ander Balázs írásbeli kérdésére. A jobbikos országgyűlési képviselő azt kérdezte a tárcától, egyetértenek-e abban, hogy az iskolabezárás egyenlő a vidékpusztítással.
A garantált bérminimumhoz kellene kötni a pedagógusok illetményalapját, a pálya első tíz évében dinamikusabban kellene emelkedniük a fizetéseknek, szükség lenne valódi differenciálási és jutalmazási lehetőségre, béren kívüli juttatásokra, a pályakezdők támogatására – többek között ilyen javaslatokat tett közzé a Nemzeti Pedagóguskar.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2019/2020-as tanév tankönyvjegyzékét.
Idén is több szakon csökkentek az előzetes ponthatárok - itt nézhetitek meg, a ti képzéseteket is érinti-e a változás.
Nem várható semmilyen változás a 2014-ben megjelent rendelkezésekben - így reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma a 2020-as felvételi szabályok lazulásáról szóló hírekre.
A Maecenas Universitatis Corvini Alapítványhoz kerülnek július 1-jétől a Budapesti Corvinus Egyetem fenntartói jogai - döntött hétfőn az Országgyűlés.
Itt találjátok a teljes listát a 2020-as érettségi követelményekről. Ezekből a tantárgyakból kell emelt szinten vizsgázni.
Ha valaki nem olyan szerencsés, hogy a legjobb helyzetű iskolák egyikében tanul, és nincs kiugróan jó nyelvérzéke, „akkor csak az az esélye marad, hogy pénzért vesz magánórákat a felkészüléshez”. De mi lesz a szegényebb anyagi helyzetű diákokkal, akik nem tudják megfizetni? – teszi fel a kérdést a 2020-as felvételi szabályokkal kapcsolatban a Független Diákparlament aktivistája.
Idén érettségiztek, de úgy érzitek, a matekból szükségetek lenne plusz felkészülési lehetőségre? Ebben a cikkünkben olyan online tanfolyamokat ajánlunk nektek, amelyekkel könnyebb lehet a gyakorlás.
2020-tól legalább egy B2-es nyelvvizsga és minimum egy emelt szintű érettségi kell majd az egyetemi-főiskolai továbbtanuláshoz. De mi a helyzet a részszabályokkal? Mi lesz a diplomás felvételizőkkel? És a diszlexiásokkal? Nem akarják eltörölni (vagy legalább elhalasztani) az új felvételi szabályokat? Minden kérdésre válaszolunk.