Nem a mobiltelefonok miatt rossz a diákok magatartása az angliai iskolákban
A megkérdezett tanárok 73 százaléka szerint a diákok rossz magatartása a Covid-19 miatti korlátozások okozta gyenge szociális készségek eredménye.
A megkérdezett tanárok 73 százaléka szerint a diákok rossz magatartása a Covid-19 miatti korlátozások okozta gyenge szociális készségek eredménye.
Az oktatási miniszter drámai beavatkozást jelenthet be hétfőn, amely nagy hatással lesz az oktatásra.
Egy adománygyűjtés miatt vállalkozott erre a fárasztó kihívásra az olasz hallgató.
Rögtön az angol egyetemi félév első hetében, szeptember 25. és 29. között sztrájkolhatnak 136 brit egyetem munkatársai; oktatók, könyvtárosok és technikusok, amennyiben nem kapnak magasabb fizetési ajánlatot.
Az épületek egyik építőanyagának veszélyessége miatt több mint száz iskolát szólított fel bezárásra a kormány Angliában
Az intézmény padlásán nehéz bútordarabokat tároltak, amik rázuhantak a 9-10 éves gyerekekre.
Az University College London 11 ezer diákkal készült friss felmérése szerint a legtöbben azért élnének otthon az egyetem alatt is, mert nincs pénzük távolabbi városokba költözni.
Ugyanis a brit rendszerben keresetfüggő, mikor kell elkezdeni visszafizetni és ők nem kerestek még a határérték felett. Ebben az esetben lehet kérni visszatérítést, de nem egyszerű a helyzet.
Így a pályakezdők már 13,5 millió forintnak megfelelő fontot keresnek majd évente.
Az iskolabezárások, a baráti és családi kapcsolatok hiánya és a súlyos betegség fenyegetése, illetve a szeretteik halála mind okozhatta ezt a helyzetet, ahogyan értelemszerűen a szülők gazdasági nehézségei is, mondja a felmérés egyik készítője.
Sikora Gréta már leadta a jelentkezését a Budapesti Corvinus Egyetemre, amikor úgy döntött, jelentkezik az Oxfordi Egyetem Economics and Management szakára is. A képzésre végül mindössze a jelentkezők 5 százaléka került be, köztük a gyöngyösi diáklány is.
Bár már július van, de Angliában, ahol tovább tart a tanév, ismét sztrájkba kezdtek a pedagógusok. Az, hogy mennyit fizessenek a tanároknak, "nagyon nehéz döntés" egy miniszter szerint.
A Nemzeti Oktatási Szakszervezet (NEU) bejelentette, hogy júliusban két időpontban is sztrájkolnak a tanárok Angliában.
Elutasították a kormány ajánlatát a brit egyetemek, nem írják be a hallgatók jegyeit, hogy így bojkottálják a felsőoktatást.
Nem fogadták el a szakszervezetek a brit kormány 4,3 százalékos ajánlatát, április végén ismét sztrájkolnak az országban.
A magyar és a brit fizetések közti különbségeket jól jelzi, hogy a brit érdekvédők úgy készülnek sztrájkra, hogy szeptemberrel forintra átszámítva egymillió fölé nő a kezdő pedagógusok bére.
Igazi ritkaságnak számít az egyetem személyfelvonója.
A diákok - más iskolákból is - napok óta tiltakoznak a brit Rainford High Schoolban a lányokat ért sérelmek miatt. A felvételek szerint még a fiúk is szoknyát viselnek, és elindították a "Free The Knee" nevű petíciót.
Walesben február 14-én, Angliában pedig február 28-án és március első két napján is sztrájkolni fognak a pedagógusok.
Nemcsak Magyarországon, hanem Angliában, Walesben, Portugáliában és Skóciában is magasabb béreket és az oktatási helyzet javítását követelik az általános- és középiskolai tanárok.