A tökéletes alvás receptje öt lépésben
Mit ehetsz 10 órával alvás előtt, vagy mit csinálhatsz egy órával előtte? Íme pár biztos tipp, a pihenten ébredj.
Mit ehetsz 10 órával alvás előtt, vagy mit csinálhatsz egy órával előtte? Íme pár biztos tipp, a pihenten ébredj.
Vannak dolgok, amitől egyszerűen nem tudsz nyugodtan aludni.
Nem véletlen, ha a vizsgaidőszak alatt vagy egy fontos dolgozatnál keveset alszol, akkor alig marad meg valami a fejedben. Szegedi, valamint az MTA kutatói rájöttek, hogy mit csinál az agyunk alvás közben.
A rajzfilmekbe illő szerkezet tökéletes reggelit varázsol az asztalra néhány perc alatt.
Bár ismerjük az ideális alvásidőt, nem mindegy, hogy miben segít és mit gátolhat meg.
A középiskolások számára már visszatért, a főiskolásokat még csak kísérti – ez a korán kelés, amit pont akkor visel az ember nehezen, amikor fiatalként akár délig is tudna aludni. Sokkal könnyebb lenne az élet, ha reggel frissen és kipihenten kelnétek, igaz? Ez nem lehetetlen, csak ismerni kell az emberi szervezet. Adunk pár tippet, hogy ti is reggeli hősök lehessetek.
Többet árthat, mint amennyit használ egy átvirrasztott, tanulással töltött éjszaka, ugyanis az alváshiány komolyan befolyásolja az agy működését. Figyeljetek arra, hogy jól osszátok be az időtöket vizsgaidőszakban is, és lehetőleg ne menjen az alvás rovására a tanulás!
Tanulni kéne a soron következő vizsgára, mégis 10 percenként ránéztek a telefonra, hogy írt-e valaki Facebookon, mit osztottak meg a haverok és mi történik a nagyvilágban? Tény, hogy a közösségi média képes elvonni a figyelmet a tanulástól, és komolyan ronthatja a tanulmányi eredményeket. Egy neurológus azonban segít abban, hogy kevésbé legyen rossz hatással a jegyekre az okostelefon.
Egy új kutatás szerint mindenki álmodik, legfeljebb reggelre elfelejti az egészet. A vizsgált alanyok még „el is játszották” azt, amit alvás közben átéltek.
Csak nehezen jutnak eszedbe a dolgok? A tudósok szerint egy kis alvás segíthet.
A jó testtartás egész életünkben fontos: nem mindegy, hogyan állunk, hogyan ülünk és mint kiderült, az se mindegy, hogyan alszunk.
A világ leghíresebb és sikeresebb embereinek bizarr alvási szokásait gyűjtötte és hasonlította össze infografikán egy brit cég. Ebből kiderül, ti vajon kinek a nyomdokaiba léphetnétek?
Hetekig nem aludtatok a vizsgaidőszak miatt? Mostanában pedig napi tíz-tizenegy órát pihentek? Amerikai kutatók rájöttek, hány óra alvásra lenne szükségetek.
Tanulás vizsga előtt, reggeltől estig? Nem biztos, hogy megéri, legalábbis a kutatók szerint. Mit okoz az éjszakázás? Infografika.
Szokatlan büntetést kapott egy hatodikos oregoni diák, mert elaludt az osztályteremben: le kellett nyírnia a füvet az...
A kilenc óránál kevesebb alvás, a késői lefekvés és az elalvást megelőző rituálék hiánya jelentősen befolyásolja a kisdiákok készségeinek fejlődését és ezzel együtt az iskolai teljesítményüket is - figyelmeztetnek a szakemberek.
Az iskolaigazgató ébreszti egy amerikai középiskola hétalvó diákjait - az intézményvezető reggelente minden egyes tanulót felhív, hogy el ne késsenek az első tanóráról.
Nem alszanak eleget a kínai diákok, többségük még este tíz óra után is a másnapi dolgozatokra és feleltetésekre készül.
Nyúzott arc, karikás szemek, kialvatlanság – ezekről a tünetekről könnyen fel lehet ismerni a vizsgára készülő hallgatókat. Van, aki kávéval és koffeintablettával, más fekete teával és energiaitallal tartja ébren magát. És egyre többen vannak olyanok, akik amfetaminszármazékokkal küzdenek az álmosság ellen.