Órák alatt elkapkodják a jó albérleteket, csak a fővárosban tizedével nőtt a kereslet
A ponthatárok kihirdetése után beindult az első szezon, a következő hullám pedig azután várható, hogy kiderül, ki kap kollégiumi férőhelyet és ki nem.
A ponthatárok kihirdetése után beindult az első szezon, a következő hullám pedig azután várható, hogy kiderül, ki kap kollégiumi férőhelyet és ki nem.
A decemberi visszaesés után, januárban a megemelkedett kereslet felhajtotta az árakat - mutatjuk a fővárosi kerületárakat és a vidéki városok átlagos bérleti díjait is.
Bár lassult az áremelkedés, mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik szeptembertől egyetemen kezdik a tanévet és albérletben laknak – sajnos nem csak Budapesten drágultak a lakások.
Az elsőévesek egyik legfontosabb feladata, hogy megtalálják a megfelelő kolit vagy lakást. Mivel a kollégiumi férőhelyek száma véges, sokaknak az albérlet jelenthet megoldást. A korrekt árú lakásokat viszont nem is olyan könnyű megszerezni.
Egy friss elemzés szerint októberben átlagosan 149 ezer forintot kértek egy albérletért, ami 5,6 százalékkal magasabb a tavalyi év azonos időszakánál.
Az albérletpiaci főszezon a múlt héten indult el a felsőoktatási ponthatárok meghirdetésével. Ennek apropóján a tudastar.ingatlan.com összegyűjtött néhány hasznos tippet, amire érdemes figyelnetek a lakásvadászat során.
A koronavírus-járvány nemcsak a budapesti lakások bérleti áraira volt hatással.
Pont a nyári hónapoktól, amikor kihirdetik a felvételi ponthatárokat és mindenki albérletet keres, gyorsulva drágulhatnak majd az albérletek.
Már nem csak Budapesten érezhető a koronavírus miatti albérletár-csökkenés az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint.
Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak.
Persze nem csak a fővárosban, hanem országszerte 6,4 százalékkal csökkent a kiadó lakások bérleti díja augusztusban az egy évvel korábbihoz képest a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexe szerint.
Napokon belül kezdődik az új tanév, akik új városban kezdik az egyetemet és még nem találtak albérletet vagy nem jelentkeztek kollégiumba, az utolsó hullámban keresnek lakhatási lehetőséget. Mutatjuk a friss felméréseket az albérletárakról.
Ősztől albérletben tervezitek az egyetemi éveitek kezdetét? Összeszedtünk pár hasznos tippet azoknak, akik most keresnek először kiadó lakást - ezekre érdemes figyelni már az elején.
Idén rekordszintű albérletkínálat várja a felsőoktatásba felvételt nyert hallgatókat - közölte az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője hétfőn.
Szakértők szerint sok egyetemista kivár és addig nem köt lakásbérleti szerződést, amíg ki nem derül, hogyan folytatódik az oktatás a felsőoktatási intézményekben szeptembertől. Nektek van már elképzelésetek? Mutatjuk az árakat.
Már most nagy keresésben vagytok, mert ősztől albérletre lenne szükségetek? Megnéztük, hogy ezen a nyáron milyen árakkal kell számolnotok, ha Budapesten szeretnétek lakást bérelni.
Hamarosan jön egy újabb albérleti hullám? A szakértők szerint augusztus végén várható az újabb fellenülés.
Ti is szorgosan nézitek a lakásokat és keresitek a legjobb, legolcsóbb és könnyen megközelíthető jövőbeli lakhelyeteket? Összeszedtünk pár dolgot, amit hamarosan közelről is megtapasztalhattok, ha ősztől elköltöztök.
Ha úgy érzitek, nincs esélyetek bekerülni kollégiumba vagy nem is volt tervben a koli szoba, akkor fontos, hogy képben legyetek az albérletekkel. Minek kell a szerződésben lennie, lesz-e kaució és mi a szabály arra az esetre, ha felmondjátok a szerződést. Összeszedtük a legfontosabb dolgokat, amire figyelnetek kell, ha albérletbe költöztök.
A felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetését, július 24-ét követően felélénkül az albérletpiac, ebben az időszakban számolni kell a bérleti díjak akár 10-15 százalékos emelkedésével is a lakáspiaci szakértők szerint.