Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 1500 diák jár majd a dunakeszi diáknegyedbe, amely 13 hektáros lesz. Hét épületet húznak fel, ezekben két iskola – a IV. Béla Gimnázium és egy technikum – működik majd.
Szada után Kistarcsán sem épül meg az új iskola. Pedig a Budapest szomszédságában lévő településre az elmúlt években nagyon sokan költöztek, így szükség lenne a háromszintes iskolaépületre.
Egymás után nyílnak új alapítványi és magániskolák Budapest agglomerációjában, ahol szinte az összes település „kinőtte” meglévő, évtizedek óta működő iskoláit. Az elmúlt húsz évben rengeteg család költözött ki Gödre, Budaörsre, Solymárra, Budakalászra és Pest megye többi városába, így ma már nemcsak az állami általános iskolákban van tumultus, sok a jelentkező a magánintézményekben is. Még úgy is, hogy a szülői hozzájárulás havi összege 100-120 ezer forint körül mozog.
Két új középiskola indulhat Dunakeszin 2022 szeptemberében, a két tanítási nyelvű gimnáziumban, valamint az informatikai, közgazdász, gépész és elektronikai szakirányokat indító szakgimnáziumban összesen több mint ezerötszáz diák tanul majd.