Tüntetések felsőfokon: újra tömegek vonultak utcára az SZFE-ért
Tegnap ismét több ezren vonultak az SZFE elé, a cél az volt, hogy a kormány megértse az egyetemisták szabadságvágyát.
Tegnap ismét több ezren vonultak az SZFE elé, a cél az volt, hogy a kormány megértse az egyetemisták szabadságvágyát.
Már a hetedikes fiúk is igényelhetik a HPV elleni oltást, jár a teljes táppénz a munkahelyükön megfertőzödött tanárokak, elkezdődtek a szrájkkövetelésekről szóló tárgyalások az SZFE-n, kitölthető a nyolcadikosok pályaorientációs tesztje és újabb sikereket értek el a magyar diákok a diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói reagáltak Lajos Tamás csütörtöki kijelentésére. Az SZFE új kuratóriumának tagja kijelentette, hogy sztrájk esetén alternatív oktatást terveznek, amelyhez állítása szerint már megvannak a tanárok és a helyszín is.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több oktatója is támogatásáról biztosította a Színművészetis hallgatókat szeptember 23-án. Az SZTE oldalán azonban megjelent egy közlemény csütörtökön, amelyben azt írják, tiszteletben tartják munkavállalóik jogát a szabad véleménynyilvánításra, ugyanakkor ez nem tükrözi az intézmény hivatalos állásfoglalását.
Lajos Tamás, a Színház és Filmművészeti Egyetem (SZFE) fenntartó alapítvány kuratóriumi tagja azt még nem árulta el, miként szerveznék meg az alternatív oktatást, de állítása szerint ehhez megvannak a tanárok és a helyszín is.
A tiltakozók azonban egyelőre nem közölték, hogy az elkülönítés mellett milyen biztonsági intézkedéseket vezettek be, amivel megfékezik a betegség terjedését.
Szeptember 23-án elkezdődtek a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) dolgozóinak sztrájkköveteléseiről szóló tárgyalások. Az első tárgyalás azonban eredménytelenül zárult, ezért a sztrájk eszközével és céljaival egyetértő egyetemi dolgozók csütörtökön figyelmeztető sztrájkot tartanak az egyetem Vas utcai épületében.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 77 oktatója is támogatja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóit. A jelenlegi patthelyzet feloldását az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetőjétől, Palkovics Lászlótól várják.
Hétfő este zavargások voltak a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épülete előtt. Az ellenaktivistáknak sikerült néhány percre kifüggeszteniük a saját transzparensüket az egyetem oldalára.
Eredménytelen tárgyalások esetén október 1-jén sztrájkba kezdenek.
Vasárnap este az SZFE új kuratóriuma közleményt adott ki, melyben azt kéri a távozó vezetőktől, hogy fejezzék be a közjátékot.
Szombat délután 4-től, huszonnégy órán keresztül, biciklis hírnökként hordták a Parlamenthez a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói a Magna Charta Universitatumot. A követelésük listáját azért vitték el újra és újra a Parlament elé, mert korábbi üzenetükre azóta sem kaptak választ.
Vidnyánszky Attila szerint az SZFE tanárai előre megírt koreográfia szerint nem akartak dolgozni.
Az egyetem leköszönt vezetősége az egyetem Vas utcai épülete előtt nyitotta meg a 2020/2021-es tanévet.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium levelet írt a Színház- és Filmművészeti Egyetem épületét lezáró egyetemisták vezetőjének arról, hogy tárgyaljanak mihamarabb a fenntartóval.
Újra megmozdulást szerveznek a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói mára.
Hetek óta az egyik legnagyobb téma a magyar felsőoktatásban a Színház- és Filmművészeti Egyetem sorsa és helyzete. Sőt a #freeSzfe hashtag már a világot is bejárta.
Molnár Áron nemrég új dallal és videóval jelentkezett - az SZFE védelmében szólalt fel. A HVG interjújában azonban nem csak erről, hanem az egyetemfoglalásról és a tiltakozás esetleges kimeneteleiről is beszélt.
Eltűntek a free SZFE feliratok és a piros-fehér szalagok a XI. kerületi József Attila Gimnázium homlokzatáról, miután egy járókelő bejelentést tett a KLIK-nél.
Követeléseiket mind a diákok, mind a dolgozók elmondták a mai sajtótájékoztatón.