Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a felvételi eredmények után beszélt arról, milyen következményei lesznek annak, hogy nagyon kevés egyetemista kezd idén pedagógusképzésen.
Bíznak az augusztus 10-re kitűzött tárgyalási fordulóban, hátha „elővarázsol” valamit a kormányzati oldal – mondta a sztrájkbizottsági tárgyalásokról a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, aki kiemelte: nem adták fel a sztrájkot, sőt vizsgálják annak a lehetőségét is, hogy speciális módon jelezzék a nehézségeiket.
Ezzel csak csökkentik a lék nagyságát a hajón, de a süllyedést nem fogják tudni megállítani – mondta a kormány által felajánlott háromszor 10 százalékos béremelésről a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
Folytatta a sztrájkbizottsági tárgyalásokat a kormánnyal a két nagy pedagógus-szakszervezet, a PSZ és a PDSZ szerda délután egyeztetett Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárral. A szakszervezeti vezetők szerint az államtitkár egyértelművé tette: EU-s pénzből akarják emelni a béreket.
Nem kampányoltak a baloldal mellett, a határozatlan időre meghirdetett sztrájkot éppen az országgyűlési választások miatt függesztették fel – így reagált a Pedagógusok Szakszervezete a csütörtöki Kormányinfón elhangzottakra.
Miután megtudták, hogy olyan javaslatot nyújtottak be a parlamentnek, mely az eddigiekhez képest jelentősen korlátozná a pedagógusok sztrájkjogát, együtt követelik annak visszavonását - osztotta meg a nyilatkozatukat a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Barátságtalan gesztus – így értékelte a Pedagógusok Szakszervezete a sztrájkot ellehetetlenítő törvényjavaslatot, amely az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága elé került.
A "Diákok a tanárokért" nevű csoport tagjai kedden a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumba látogató Áder Jánost fogadták szalagokkal és kockás ingekkel, szerdán pedig az Emberi Erőforrások Minisztériumának épületéhez vonultak.
Óvodapedagógusok indítottak petíciót: a csoportétszámok és a heti munkaidő csökkentését, több óvodapszichológus és fejlesztőpedagógus alkalmazását kérik.
Több dunaújvárosi környékbeli intézmény pedagógusai is csatlakoztak a határozatlan idejű sztrájkhoz. Erre az időre elvileg nem járna bér a dolgozóknak, de az önkormányzat a helyi óvoda fenntartójaként átvállalja a sztrájkoló dolgozók fizetését. Hasonló döntés született Miskolcon is.
A budapesti Eötvös József Gimnázium tanári karának háromnegyede is sztrájkba lépett szerdán, mert "vállalt polgári értékrendjét és pedagógiai meggyőződését a köznevelési rendszer megbéklyózza, a pedagógusokat egzisztenciális kilátástalanságban tartja."
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat nyolcvan dolgozója kezdett polgári engedetlenségi akcióba kedden, százhetven kollégájuk támogatta a tiltakozástukat.
Pécsen csütörtökön nagyjából ötszázan gyűltek össze a Barbakán téren, hogy kifejezzék szolidaritásukat a pedagógusok polgári engedetlenségi mozgalma mellett.