Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ujjlenyomat-olvasóval és vénaszkennerrel ellenőrzik a diákokat egy brit lányiskolában. A költséges fegyelmezés nem rázza meg az iskolát, hiszen 34 ezer font egy tanév, de a szülők nem biztos, hogy ezért fizetnek.
Rendhagyó karácsonyi levelet írt Richard Cairns, a Brighton Collage igazgatója. Az egyik legjobb brit magániskola feje a 900 tanuló szüleinek címzett levélben az iskola egyik muszlim diákját ért bántalmazásról is említést tett.
Már a tollat sem bírják rendesen megfogni a gyerekek, annyit lógnak a telefonjukon – ezt állítja egy brit tanár, aki szerint tanítványai teljesen elpuhultak a modern technika miatt. Mindig a „mai gyerekekkel” van a baj.
Az Emolument összeszedte, melyek a legjobban fizető gazdasági diplomák az angolszász világban, ha valaki pénzügyi területen helyezkedik el. Brit, ír és amerikai egyetemek papírjaival rendelkezők éves apanázsát hasonlították össze.
Reggeltől estig tartó kalapálás, patkány a folyosón, és mindez havi 240 ezer forintért - nektek megérné? Hát a londoni kollégistáknak sem érte meg, fellázadtak, és most kártérítést ítéltek meg nekik.
Már nem az Egyesült Államokban a legköltségesebb diplomát szerezni, ugyanis egy új felmérés szerint az OECD-országok közül Nagy-Britannia a legdrágább ezen a téren – legalábbis, amit az állami intézményeket illeti.
Ahogy Nyugat-Európában egyre több diplomás hagyja el az egyetemeket, a verseny a felsőfokú végzettséget igénylő álláshelyekért egyre fokozódik. Az önéletrajzokban így kap egyre fontosabb szerepet a mindig a lap aljára hagyott "szabadidős tevékenységek" rovat.
Az általános iskolába érkező diákok egy része még beszélni sem tud rendesen – ez derül ki, egy tanárok bevonásával készített felmérésből. A szegény gyerekek vannak a legrosszabb helyzetben.
Na, és mi a kedvenc tárgyatok? Erre a kérdésre csak ritkán jön az a válasz, hogy a matek, ennek pedig oka van. Prathap Chandran matektanár és játékfejlesztő a Guardianben magyarázza el, hogy miért rettegnek annyian ettől a tárgytól, és hogyan értheti meg bárki a matekot.
Bár a szülők már emberöltők óta ezzel traktálják iskolás korú gyereküket, már brit tudósok is bebizonyították: aki reggelizik, jobban teljesít az iskolában. Meglepő?
A legszegényebb, kínai származású diákok nagyobb eséllyel jutnak be a felsőoktatásba Nagy-Britanniában, mint a leggazdagabb fehér szülők gyerekei. Meglepő felmérésen álmélkodik a szigetország.
A University of Oxford vásárolta meg Percy Bysshe Shelley egy közelmúltban újrafelfedezett röpiratát, amely az angol romantikus költő egy versét is tartalmazza.
„Néhány dolog sok pénzt igényel. A karácsony nem ilyen” – hirdetik brit művészeti iskolások, akik elkészítették a John Lewis áruház karácsonyi reklámfilmjének paródiáját.
Érdekes eredményre jutott egy brit felmérés. Eszerint az állami fenntartású iskolák diákjai jobban teljesítenek az egyetemen, mint azok, akik ugyanolyan eredménnyel, de magániskolában végeztek. Azt is tudják már, mi ennek az oka.
Több mint 300 brit akadémikus fenyegeti bojkottal az izraeli egyetemeket, mert szerintük az ország sérti a palesztinok jogait. JK Rowling azonban inkább kulturális hidakat emelne a két ország között.