Kimaradhatnak a britek az Erasmusból
Nem csak a brit diákokat érintené a brit kimaradás.
Nem csak a brit diákokat érintené a brit kimaradás.
A parlament még rá sem bólintott arra tervezetre, ami engedélyezné a brit egyetemek tandíjemelését, egyes intézmények máris emelték a 2017-ben kezdődő tanév költségeit.
A szülők bevonása a gyerek tanulmányaiba komoly eredményeket hoz.
Nem rontják a brit diákok teljesítményét a bevándorló gyerekek, a külföldi egyetemisták pedig brutális mennyiségű pénzzel járul hozzá a felsőoktatáshoz.
A brit kormány 41 millió fontot szán arra, hogy az országban ázsiai módszerrel tanítsák a matekot.
Bár nincs szó az iskola szabályzatában, milyen az illendő hajviselet, a diákot hazazavarták.
Egészen meglepő szavak kerültek be az Oxford English Dictionarybe. Az akadémia behódolt a köznyelv változásának, ROFL.
Az anya folyamatosan posztolja a videót felháborodásában. Szerinte a tanárok nem sokat tettek, hogy véget vessenek a bunyónak.
A bírságot is vállalja sok szülő, csak még főszezon előtt, kedvezményesen mehessen a család nyaralni. Nem tetszik nekik a július közepéig tartó tanév.
Játéknak tűnnek, de sokkal több rejlik bennük.
Nem kell hozzá műértőnek lenni - állítják a múzeumok.
Monika Maldrik hiába tett le minden vizsgát a londoni ABI College-ban, csak egy évvel később kapta meg diplomáját, ezért perre ment.
A Svájc főbankáraként emlegetett Tidjane Thiam szerint Nagy-Britannia nem tett eleget az egyenlőtlenségek eltüntetése érdekében, ami az oktatásnál kezdődött el.
A brit iskolaigazgatók nyílt levélben fordultak David Cameron miniszterelnökhöz, mely szerint a Brexit óta az uniós országból származó családok gyerekei attól félnek, hogy kitoloncolják őket az országból.
A BBC cikkéből kiderül, elég komoly esély van arra, hogy elveszítik a brit egyetemek a brüsszeli kutatási alapból jövő pénzeket.
Keveslik a kormány oktatásra fordított forrásait, és a leterheltséget is kifogásolják.
A skót függetlenségi népszavazáson még szavazhattak, most nem.
A nyugdíjaskorú lakosság megpecsételte egy generáció sorsát Nagy-Britanniában.
Sokak meglepetésére a brit választók úgy döntöttek, hogy elhagynák az Európai Uniót. Ez számos gazdasági hatása mellett a szigetországban élő fiatalokat kiemelten érinti, valamint azokat, akik ott tervezték továbbtanulásukat. Könnyen búcsút mondhatunk az Erasmusnak is.
Tovább folyik a vita arról, mi lesz a külföldi diákokkal Nagy-Britanniában, ha a jövő heti népszavazáson úgy döntenek a britek, kilépnek az EU-ból. Egy miniszter szerint simán jöhet a kilépés, nem kell annyit aggódni, majd a brit állam pótolja a kieső forrásokat és a tandíjakat, ám a UCL elnöke ezzel nem ért egyet.