NASA: idén visszatér a betlehemi csillag, érdemes lesz felnézni
Nem gyakran van ilyen égi jelenség, mint ami karácsony előtt lesz.
Nem gyakran van ilyen égi jelenség, mint ami karácsony előtt lesz.
A NASA és a Nemzetközi Űrállomás tudósai is segíteni szeretnének a világjárvány ideje alatt, hogy könnyebb legyen a tanulás a karantén idején. A világűrrel kapcsolatos, otthon megvalósítható ötleteket osztottak meg az interneten.
A NASA több érdekes bolygót fedezett fel, mióta 2018 nyarán belekezdtek a TESS-nevű bolygókereső programba.
A két műholdat a NASA lőtte fel és tényleg annyi a feladatuk, hogy folyamatosan üldözik egymást, anélkül, hogy valaha találkoznának.
Kevés ágazatban van jobb helye az adóforintoknak, mint az űrkutatásban.
2 millió kilométeres óránkénti sebességgel repül a Nap felé a meteor.
Elhunyt Kálmán Rudolf villamosmérnök, matematikus, a modern rendszerelmélet tudományának kiemelkedő alakja. A Kálmán-szűrő "atyját" 86 éves korában, július 2-án érte a halál - közölte a Magyar Tudományos Akadémia.
Rekordszámú, több mint 18 ezer pályázó jelentkezett az amerikai űrkutatási hivatal legújabb űrhajósképzésre. A NASA ez alkalommal közösségi portálokon is hirdette a lehetőséget, ez közrejátszhatott a jelentkezők számának ugrásszerű növekedésével.
Farkas Bertalan űrhajós, Bejczy Antal NASA-fizikus – ők voltak az első magyarok, akik az űrkutatás terén komoly eredményeket értek el. Bőven akadnak követőik ma is, valaki egy Holdon lévő kutyáról álmodik, de egyesek már úgy küldenek csomagokat az űrbe, mint más a szomszéd városba.
1.80 magas, 130 kilós és Valkyrie-nek hívják: ő sétált be a napokban a világ egyik legjobb egyetemének tartott MIT-ra. Az űrbe szeretne jutni, és ebben segít neki egy kutató csapat. A dolog érdekessége, hogy Valkyrie nem is egy ember.
17 éves, de már túl van két egyetemen, és jelenleg a NASA-nak dolgozik. Ő Moshe Kai Cavalin, aki repülőt tud vezetni, de koránál fogva még kollégái viszik munkába.
Most először sikerült rögzítenie a NASA-nak, milyen az, amikor egy fekete lyuk beszippant egy csillagot.
Ha versenyezni kellene, talán George Aldrich nyerné a legfurcsább foglalkozásban dolgozók díját.
A sekély tengervízben élő anyagot tanulmányozzák automatikus légi távérzékeléssel a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola...
Kihirdették a YouTube Space Lab (Űrlaboratórium) projekt 60 döntőbe került versenyzőjének nevét, köztük három magyar...
Néhány szerencsés tizenéves hamarosan esélyt kap arra, hogy az általa megtervezett tudományos kísérletet végrehajtsa a Nemzetközi Űrállomás legénysége az űrben.
Hivatalosan is felkerült a magyar Puli űrcsapat a Google Lunar X Prize (GLXP) elnevezésű nemzetközi megmérettetés végleges „rajtlistájára.”
Az űrhajósokéhoz hasonló edző- és oktatóprogramot szervez 8-12 éves gyerekeknek több ország űrhajózási szervezete.
A NASA idei tíz ösztöndíjasának egyike Kocsis Bence, aki az ELTE Bolyai kollégistájaként tavaly szerezte meg asztrofizikai tudományos fokozatát. A fiatal magyar kutató szerint a világ legnagyobb űrkutatással foglalkozó központja nem rossz hely, de az elméleti csillagászatban még izgalmasabb, ha az ember egy egyetemen vagy kutatóintézetben folyó pezsgő szakmai élethez csatlakozhat.
Érdekes és tanulságos karriereket bemutató interjú-sorozatunkban ezúttal - a Csillagászat Nemzetközi Évében - egy fizikus-csillagász szakembert ismerhettek meg, aki komolyzenei ambícióit tette félre, hogy a nap- és űrfizikának szentelhesse életét. Ludmány András, a debreceni Napfizikai Obszervatórium tudományos osztályvezetője szerint a természeti jelenségek feltárása, kiismerése semmi máshoz nem hasonlítható élményforrás - ám ez a szakma korántsem annyira romantikus, mint sokan hiszik.