A nap képe: rosszul írták az "iskola" szót egy iskola elé Walesben
Szerencsére nem nálunk.
Szerencsére nem nálunk.
Elutasították a kormány ajánlatát a brit egyetemek, nem írják be a hallgatók jegyeit, hogy így bojkottálják a felsőoktatást.
A brit diákok fele 16 éves kora után már nem tanul matematikát, Rishi Sunak ezen régóta szeretne változtatni.
Nem fogadták el a szakszervezetek a brit kormány 4,3 százalékos ajánlatát, április végén ismét sztrájkolnak az országban.
A magyar és a brit fizetések közti különbségeket jól jelzi, hogy a brit érdekvédők úgy készülnek sztrájkra, hogy szeptemberrel forintra átszámítva egymillió fölé nő a kezdő pedagógusok bére.
Szerintük a koronavírus-járvány idején elrendelt online oktatásért nem ugyanazt az árat kellett volna fizetniük, mint a "rendes" egyetemi órákért.
Portugáliában és az Egyesült Királyságban sem hoztak eredményeket a pedagógusok eddigi sztrájktárgyalásai. Már a lettországi pedagógusok is sztrájkkal fenyegetnek.
Az iskolák és a munkahelyek is zárva lesznek május 8-án. Pedig nem aznap koronázzák királlyá III. Károlyt.
Legutóbb az 1970-es években volt ilyen rossz a helyzet; akkor sportcsarnokokban szállásolták el a hajléktalan egyetemistákat.
Megelégelte, hogy a diákjai egészségtelen ételeket, vagy épp semmit sem hoznak magukkal ebédre.
Sulav Khadka ösztöndíjjal és a tandíj befizetésével érkezett volna a Skóciába, hogy turizmus-vendéglátást tanuljon, de nem engedték át a határon.
Egy év alatt négyezer fővel nőtt a beszédterápiára szoruló brit gyerekek száma - a beszédterapeuták szakmai egyesülete szerint már nem tudják kielégíteni a megnövekedett igényeket.
Több tízezres sztrájkra készülnek az egyetemi dolgozók az Egyesült Királyságban, de várhatóan csatlakoznak hozzájuk a tanári szakszervezetek, a bölcsődei dolgozók és a postások is.
Maga mögé utasította az Egyesült Királyság két topegyetemét a skóciai St Andrews a The Guardian egyetemi rangsorában.
Nem elégedettek a kormány 5 százalékos ajánlatával, hamarosan sztrájkról dönt Nagy-Britannia két legnagyobb tanári szakszervezete is.
Állítólag diákként gyűlölte, utólag mégis úgy nyilatkozott: a Gordonstounban sokat tanult önmagáról.
Egy felmérés szerint, ideje az intézményeknek nagyobb gondot fordítania arra, hogy a hátrányos helyzetű tanulóikat segítsék.
Lesújtó adatokat tett közzé a brit statisztikai központ az egyetemisták mentális állapotáról.
A probléma a járvány előtt is létezett, de most már kifejezetten nagy a tanárhiány a walesi iskolákban.
Évről évre nő a középiskolai végzősök száma az Egyesült Királyságban, és azok száma is emelkedik, akik egyetemen folytatnák tanulmányaikat. Mindezt a felsőoktatás is a saját bőrén fogja érezni.