Egy év alatt négyezer fővel nőtt a beszédterápiára szoruló brit gyerekek száma - a beszédterapeuták szakmai egyesülete szerint már nem tudják kielégíteni a megnövekedett igényeket.
Tíz százalékkal nőtt azoknak az öt- és hatéves gyerekeknek a száma Angliában, akiknek beszédterapeutára van szükségük – derül ki a BBC elemzéséből.
Míg a 2020/2021-es tanévben 38 560 brit gyerek szorult beszédfejlesztésre, egy évvel később már 42 341-en. A beszédterápiát igénylő gyerekek száma így nagyobb növekedést mutat, mint bármilyen más fejlesztést igénylő terület - írja az oldal. Szakértők szerint ez a koronavírus járvány miatt bevezetett korlátozásoknak tudható be, hiszen a gyerekek sokszor hetekre, vagy hónapokra kiszorultak az interakciókat igénylő élethelyzetekből, így például az óvodából is, ahol játékosan, a többi gyerekkel együtt fejlődnek a nyelvi képességeik.
Bár a brit kormány azt állítja, hogy 180 millió fontot fektetnek a gyerekek korai fejlesztésébe, a Royal College of Speech and Language Therapists nevű szakmai egyesület szerint nehezen tudnak megbirkózni a megnövekedett igényekkel: becslések szerint közel 4000 beszédterápiára szoruló gyerek már egy éve várakozik a szakorvosi segítségre. A beszédhibák, vagy a kommunikáció teljes hiánya ráadásul a gyerekek mentális egészségére is negatív hatással van. Szülők arról számoltak be a BBC-nek, hogy a gyerekeik emiatt frusztráltak, feszültebbek, ráadásul ez a hiányosság az iskolai kirekesztésekre is okot adhat.