Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Gólyatábor című rövidfilmben teljesen érdektelen a nemi erőszak elkövetője, csakis az áldozattal és környezetével, kiváltképp az eltussolást szorgalmazó hökössel foglalkozik. Remekül eltalált hangulatú mementó készült az ELTE gólyatábori erőszakbotrányairól.
Ízléstelennek tartja, hogy a sajtó összemossa az ELTE tanítóképző, valamint jogi kari gólyatáborában történteket - mondta az ELTE Online-nak Zaránd Péter, az egyetemi hallgatói önkormányzat régi-új elnöke.
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának HÖK-elnöke tudott arról, hogy a fonyódligeti gólyatáborban elkövetett nemi erőszak gyanúsítottja korábban is zsarolt már egy lányt, ennek ellenére engedélyezte, hogy a 38 éves férfi jelen legyen a rendezvényen – derült ki az egyetem tényfeltáró vizsgálatának eredményéből, amelyet szerda délelőtt ismertetett Rónay Zoltán főtitkár. Nyolc hallgató ellen indítanak fegyelmi eljárást, öt egyetemistát el is bocsáthatnak.
Az emberi erőforrások minisztere azt kezdeményezi, számítson minősített tételnek a büntető törvénykönyvben, ha valaki oktatási intézményben, illetve intézmény által szervezett programon nemi erkölcs elleni bűncselekményt követ el.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) szerint a legszigorúbban kell eljárni az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) gólyatáborában történt nemi erőszak elkövetőjével szemben.
Nem tartja jó megoldásnak az erkölcsi bizonyítvány kötelezővé tételét a felvételiken Palkovics László felsőoktatási államtitkár - írja a Magyar Nemzet.
100-150 képet készített a gyanúsított az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának gólyatáborában történt nemi erőszakról, hogy később ezekkel zsarolhassa áldozatát - írja az Index több névtelen forrásra hivatkozva.
Egyik évfolyamtársát erőszakolhatta meg 1996-ban az a férfi, akit az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Karának (ELTE TÓK) gólyatáborában, múlt hét pénteken történt nemi erőszakkal gyanúsítanak - írja a Blikk.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke szerint kirívó és példátlan, ami az Eötvös Loránd Tudományegyetem gólyatáborában történt, ugyanakkor számos, a hallgatói önkormányzatok (HÖK) által példaértékűen szervezett gólyatábor zajlik.
Tüntetést szervez a Class FM Üllői úti székháza elé vasárnapra a Nőkért Egyesület és tíz civil szervezet, hogy együtt tiltakozzanak a nemi erőszak bagatellizálása ellen. A tüntetés szervezői szerint a rádió Morning Show című műsorában hétfő reggel az ELTE fonyódligeti gólyatáborban történt szexuális erőszakon élcelődtek - írja a Nol.hu. A rádió vezetője az egyetem vezetőinek levelet írt, amelyben elnézést kért.
Akár el is bocsáthatják az egyetemről az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar gólyatáborának szervezőit, ha kiderül, hogy valóban tudtak a nemi erőszakkal gyanúsított férfi múltjáról - mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján az egyetem rektora, aki a felsőoktatási államtitkárt és az emberi erőforrások miniszterét is tájékoztatta a fonyódligeti gólyatáborban történtekről.
Már tavasszal figyelmeztette az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar HÖK-elnökét egy egyetemista arra, hogy a nemi erőszakkal gyanúsított férfi szexre akarta kényszeríteni - írja az Átlátszó Oktatás blog.
Korábban öt évig volt börtönben az a férfi, akit az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának gólyatáborában történt nemi erőszakkal gyanúsít a rendőrség - írja a Blikk. A férfi a rendezvény szervezője és a bölcsészettudományi kar hallgatója.
Több ember ellen is fegyelmi eljárást indított az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) a tanító- és óvóképző kar fonyódligeti gólyatáborában történtek miatt, és felfüggesztette két kar hallgatói önkormányzata elnökségének tevékenységét.
Kétszer is volt már hasonló ügye annak a férfinak, akit a a fonyódligeti gólyatáborban történt nemi erőszak gyanúja miatt őrizetbe vett a rendőrség - írja a Blikk, amely úgy tudja, a 38 éves férfi beismerte tettét.
Más ELTE-s gólyatáborokban is dolgozott fotósként az a férfi, aki a gyanú szerint az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának (ELTE TÓK) fonyódligeti gólyatáborában megerőszakolt egy hallgatót - írja a vs.hu.