Sztrájktárgyalás: jogszabályban rögzítik, hogy nem lehet a pedagógusok bérét negatív irányba befolyásolni
Január 17-én ismét sztrájktárgyalás volt a Belügyminisztériumban. Mutatjuk a fejleményeket.
Január 17-én ismét sztrájktárgyalás volt a Belügyminisztériumban. Mutatjuk a fejleményeket.
A státusztörvény ugyanis már azt is lehetővé teszi, hogy az alsósokat tanító pedagógusok a szükséges végzettség nélkül 7. és 8. osztályosokat is taníthassanak.
Az esemény végén bejelentést tettek a Fridays for Future és az Adom Diákmozgalom szervezetekkel közösen.
Délután háromkor vonulnak a Belügyminisztérium elé. Mutatjuk a részleteket.
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár körlevelet küldött a nem állami fenntartású oktatási intézményeknek, mire kell figyelniük, hogy jogszerűen írhassák elő a fizetési kötelezettséget és felhasználhassák az állami támogatásokat úgy, hogy ne kapjanak súlyos pénzbüntetést.
A látszólag új laptop elindításakor érdekes dolgokat találtak a szülők. Az előző felhasználó teljesen beazonosítható, ugyanis több személyes adata is a számítógépen maradt.
Legutóbb 2022-ben, 116 ezer forinttal emelték a bérüket.
18 óráig tartó iskola, a tanárok iskolai mobilhasználata, pedagógussztrájk – csak néhány olyan témakör, amelynek kapcsán a Belügyminisztérium kíváncsi a szülők véleményére. A kérdőív a tanárhiánnyal egyáltalán nem foglalkozik.
A Belügyminisztérium szerint a kérdőív célja "az oktatás minőségének javítása", a Szülői Hang szerint azonban inkább a pedagógusok ellen hangolnák a szülőket.
A "Pintér Sándornak az oktatás helyzetéről" című könyvet személyesen szerették volna átadni a belügyminiszternek.
Az eheti kormányülésen tárgyalnak a pedagógusok béremeléséről.
„Esetenként a pedagógusok is használnak magáncélra mobiltelefont tanórán, illetve gyermekfelügyelet közben. Mi erről a véleménye?” - olvasható abban a kérdőívben, amit a pedagógusoknak és az igazgatóknak küldött a Belügyminisztérium.
Ez az ötödik alkalom, amikor a szülők és a pedagógusok online fejthetik ki véleményüket az oktatásról, sőt javaslatokat is tehetnek.
Pintér Sándor belügyminiszter 2024 fontos témáiról is beszélt hétfőn a parlament kulturális bizottságának meghallgatásán.
Az általános iskolákban 20, a középiskolákban és az állami egyetemeken 18 fok lehet - ezt a szabályozást rendelte el 2022-ben a kormány a spórolás érdekében. Most arról tájékoztattak, hogy nem lesz hasonló korlátozás, de a gyakorlat mást mutat.
A Belügyminisztérium, az Adom Diákmozgalom és a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke szerint sem a zéró tolerancia a megoldás.
Bár a kormány állítása szerint nincs tanárhiány, van olyan iskola, ahol a biológiát is a rajztanár oktatja.
A Pintér-féle belügy utasításba adta, hogy csak a tankerületek és a Klebelsberg Központ fogadhatja el az oktatási intézményeknek szánt magán- vagy civil felajánlásokat.
A tankerületi vezetők gyakorlatilag klasszikus dolgozatot írattak az iskolaigazgatókkal a státusztörvényből.
Az általános iskolákban 20, a középiskolákban és az állami egyetemeken 18 fok lehet - ezt a szabályozást rendelte el 2022-ben a kormány a spórolás érdekében. Utánajártunk, idén tervezik-e hasonló szabályozások bevezetését.