Havi 50 ezer forintból élnek a hallgatók
A HÖOK felméréseiből kiderült, hogy átlagosan havi 50 ezer forintból kell megélnie a hallgatóknak. Egyre többen kényszerülnek dolgozni vagy pénzt kérni a szüleiktől.
A HÖOK felméréseiből kiderült, hogy átlagosan havi 50 ezer forintból kell megélnie a hallgatóknak. Egyre többen kényszerülnek dolgozni vagy pénzt kérni a szüleiktől.
November 30-ig pályázhattok a Magyar Állami Eötvös Ösztöndíjra, amellyel külföldi rész- vagy továbbképzésen, alkotó- vagy kutatómunkában vehettek részt.
Ezernél is több, határon túli magyar hallgató kap ösztöndíjat a 2015/2016-os tanévre - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatási államtitkársága kedden. De mely intézményeink a legnépszerűbbek a köreikben?
A Nemzeti Tehetség Program keretében hétfőn adtak át első alkalommal egyéni ösztöndíjakat Budapesten, az első körben hatvan fiatal részesült a támogatásban.
A Tempus Közalapítvány meghirdette a 2016/17-es tanévre szóló államközi ösztöndíjprogramját. Nem csak aktív hallgatókként jelentkezhettek a programokra.
Kilencmilliárd forinttal javasolja megemelni a hallgatói ösztöndíjakra fordított évi huszonegy milliárd forintos összeget a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) - mondta a szervezet elnöke.
Szeptember 30-ig pályázhattok a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjra - az ösztöndíjasok akár 204 ezer forintos támogatást kaphatnak havonta.
Kiírták a 2016-os Bursa Hungarica-ösztöndíjprogramot: hátrányos helyzetű hallgatók kaphatnak egy éven keresztül havi 10 ezer forintos támogatást. íme, az öt legfontosabb kérdés - és a válaszok.
Meghirdette a Cambridge-i Egyetem a magyar ösztöndíjprogramját, PhD-képzésre és mesterképzésre jelentkezhettek.
Milyen ösztöndíjakra pályázhattok elsőévesként? Mi a helyzet az önköltséges hallgatókkal? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Svájci doktori, posztdoktori, kutatói, valamint művészeti ösztöndíjakra pályázhattok.
Végzős hallgatóknak és friss diplomásoknak kínál posztgraduális ösztöndíjat a németországi Bayhost.
Néhány hét múlva kiírják a Bursa Hungarica-ösztöndíjakat, amelyre az elsőéves egyetemisták és főiskolások is pályázhatnak.
Ha az egyetemen vagy főiskolán szoctámra - rendszeres szociális ösztöndíjra - pályáztok, akár havi 23 800 forintot is kaphattok.
Akár háromszázezer forint ösztöndíjat is kaphatnak a fizetős képzésre felvett hallgatók az új tanévben, a legjobb felvételi eredményt elérő gólyáktól pedig több felsőoktatási intézmény átvállalja a sok százezres önköltség egy részét vagy egészét – írta a Magyar Nemzet.
Az egyik diák a nyugdíjas nagyapjához jelentkezett át, hogy megkapja a rendszeres szociális ösztöndíjat, mások a vonatjegyekkel trükköznek. Akad olyan is, aki bratyiból kapja már évek óta a havi 10-20 ezer forintos szoctámot - írja az Átlátszó Oktatás.
Az egyetemi, főiskolai ösztöndíjak nagy részére az önköltséges hallgatók nem pályázhatnak, ami tovább nehezíti az anyagi helyzetüket. Van ugyanakkor néhány támogatás, amely segíthet rajtuk: íme, a lista.
Milyen ösztöndíjakra pályázhatnak a szociális helyzetük miatt rászoruló elsőévesek, és milyen támogatást kaphattok a tanulmányi eredmények alapján?
Augusztus 16-áig várják a pályázatokat a fogyatékossággal élő hallgatók közigazgatási ösztöndíjprogramjára - közölte a Miniszterelnökség.
Ki pályázhat a Köztársasági ösztöndíjra vagy éppen a Bursa Hungaricára? Mi jut az önköltséges hallgatóknak, és honnan szerezhetnek pénzt a gólyák? Összegyűjtöttünk mindent a legfontosabb egyetemi ösztöndíjakról.