A nyolc legbizarrabb kérdés az állásinterjún
Milyen bizarr kérdésekkel sokkolják az álláskeresők a HR-eseket?
Milyen bizarr kérdésekkel sokkolják az álláskeresők a HR-eseket?
Kilenc EU-tagországban magasabb a munkanélküliség, mint itthon, de a magyarországi ráta még így is rosszabb, mint az EU-átlag. Infografika.
Meglepő módon a hadsereg számít a legvonzóbb munkahelynek az egyesült államokbeli pályakezdők körében.
Nem árt vigyázni, milyen szavakat használsz, hogyan mutatkozol be az állásinterjún, mert akár egyetlen rosszul...
Egy állásinterjún részt venni akkor is stresszes, ha megfelelő képzettséggel rendelkezel.
Soha nem volt még ennyi fiatal munkanélküli Nagy-Britanniában: a becslések szerint az állástalan 16 és 25 év közöttiek száma hamarosan eléri az egymilliót.
Átlagosan huszonhét álláskereső jelentkezik egy-egy álláshirdetésre a Workania legfrissebb felmérése szerint. A legnépszerűbbek a bankszektorbeli munkalehetőségek, egy-egy állásra átlagosan ötvenhárman adták be önéletrajzukat és motivációs levelüket.
Január elseje óta minden munkanélküli kénytelen elfogadni a felajánlott közmunkát – függetlenül attól, hogy milyen az iskolai végzettsége. Aki nemet mond, az álláskeresési járadéktól is elbúcsúzhat. Hol dolgoznak a diplomás közmunkások?
Szintetizálás, gyors tanulási képesség és terhelhetőség. Leginkább ezekben a kompetenciákban erősek a bölcsészek, és téved, aki szerint ez kevés. Akibe a tudományon kívül szorult némi kreativitás is, és jó csapatjátékos, az könnyedén találhat munkát magának a versenyszférában is reklám, marketing, vagy HR területen. Ha ehhez még két nyelvet is beszél felsőfokon, akkor nyert ügye van. Munkapiaci körkép bölcsész-szemmel.
Egy, a diákokat és a munkaadókat összehozó brit honlap, a studentgems.com felméréséből kiderült, hogy a végzős brit hallgatók 34 százaléka külföldön is keresne magának állást - írja a Népszabadság. Ennek oka, hogy csak az egyetemisták ötöde talál magának olyan állást Nagy Britanniában, ami megfelelne vágyainak. A válaszadó hallgatók háromnegyede a csökkenő munkaerő-piaci lehetőségek és a diplomás munkanélkülség növekedése miatt döntene a külföldi munkavállalás mellett.
Hosszú évek óta a mérnökök a legkeresettebbek a munkaerőpiacon. Nincs ez másként a frissen végzettek esetében sem, ráadásul a pályakezdők között ők számíthatnak a legmagasabb kezdő átlagjövedelemre. Mielőtt azonban a frissdiplomások hátradőlnének, nem árt, ha konkrét elképzeléseket alakítanak ki jövőbeni szakterületükkel kapcsolatosan, illetve „leporolják” nyelvvizsga bizonyítványaikat.
"Friss diplomás vagyok, pár hónapja fejeztem be az egyetemet, hihetetlenül piacképes diplomával: magyartanár vagyok. Köztudott, hogy magyartanár a kutyának sem kell. Amikor elkezdtem az egyetemet, még úgy tűnt, lesz hely, ahol tanítani tudjak, de közben iskolákat vontak össze, nincs gyerek, nincs rám sem szükség." - írja egy elkeseredett munkakereső a munkahelyi terror blogon.
"Ugyan kevesebb a kiállító a mostani börzén, kötelességünknek érezzük, hogy fenntartsuk ezt a fórumot az álláskeresők számára leendő munkaadóik közelebbi megismerésére" - mondta el a HVG Állásbörzén, március 26-án megnyitó beszédében Szauer Péter, a HVG Kiadói Zrt vezérigazgatója. A SYMA csarnokban tartandó kétnapos rendezvényen több kiállító arra hívta fel a figyelmet, hogy az érdeklődőknek többet kellene küzdeni a megfelelő állás megszerzéséért, a jelentkezni kívánók nagy része ugyanis nem visz magával önéletrajzot.
46,4 ezer álláshelyet kínált az ÁFSZ az álláskeresőknek decemberben.
A pályakezdő álláskeresők magas elvárásai is szerepet játszanak abban, hogy a megfelelő pozíció megtalálása esetükben akár fél évig is eltarthat - többek között ez derült ki a JobInfo és KutatóCentrum közös online felméréséből. A kutatás az álláskeresési szokások mellett az álláskeresés során használt csatornákat és módszereket is vizsgálta.