A kurzust a következő szemeszterben vehetik fel a Yale-en tanuló diákok, amin főleg a Grammy-díjas énekesnő munkásságával és sikerének titkával foglalkoznak majd.
A „Beyoncé történelmet ír: A fekete radikális hagyomány története, kultúrája, elmélete és politikája a zenén keresztül” (Beyonce Makes History: Black Radical Tradition History, Culture, Theory & Politics Through Music) nevű kurzus során az énekesnő munkásságán keresztül fogják vizsgálni a fekete értelmiségi gondolkodást és aktivizmust – szúrta ki a Telex a Yalen meghirdetett kurzust.
A tanulóknak Beyoncé lemezeit, koncertfilmjeit, előadásait és politikai tevékenységét is elemezniük kell majd, emellett ehhez kapcsolódó filozófiai, antropológiai, művészettörténeti szövegeket és az előadóművészet, a feminizmus, illetve a zenetudomány területéről származó tudományos műveket is olvasniuk kell, hogy átfogó tudást kaphassanak.
Az órát Daphne Brooks író fogja tartani, aki egyébként az afroamerikai tanulmányok kutatója. Az NBC vele készült riportjában elmondta, hogy már régóta tervezi ennek a kurzusnak a megvalósítását. Hasonló órát már korábban is tartott, akkor viszont több női afroamerikai előadó volt a fókuszban.
Pár évvel korábban már épült Beyoncé munkássága köré egyetemi kurzus. 2017-ben a Koppenhágai Egyetemen dolgozták fel a sikerének kulcsát és elemezték ki munkásságának fontosabb mérföldköveit. Illetve nem ő az egyetlen énekesnő, akinek egyetemi kurzus szenteltek. Korábban mi is írtunk róla, hogy év elején Taylor Swift kurzust indítottak a Harvardon, ám az sem az első ilyen kurzus volt, amit az énekesnő munkássága köré építettek fel. A New York-i Egyetemen is indult Swift-kurzus még 2023-ban, de a Texasi Egyetemen és a Stanfordon is hallgathattak ilyen jellegű tárgyakat a diákok.