Nem kisebb dolog közeleg: a naprendszer összes bolygója látszik majd a hajnali égen, és legközelebb 2492. áprilisában lesz ilyen.
Ez év júniusa a hajnali égen egy elképesztően ritka együttállást tartogat: június 17–28. között a Naprendszer összes bolygója egyszerre fog tündökölni az égbolton, egymás után sorakozva - írta meg a Svábhegyi Csillagvizsgáló. Az említett időszakban tehát érdemes a hajnali (2-3 óra közötti) eget megnézni, már csak azért is, mert erre különleges égi jelenségre legutóbb 947-ben volt példa, és legközelebb 2492. áprilisában lesz lehetőség megnézni.
Az öt szabad szemmel is látható bolygó pontosan olyan sorrendben lesz a Naptól távolodva az égen, ahogyan azt már iskolában megtanultuk: Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter és Szaturnusz.
Az említett bolygók mellett marad még csodálnivaló – további két bolygó, az Uránusz és a Neptunusz, sőt a Pluto és a legfényesebb kisbolygó, a Vesta is hozzájuk társul - írják a szakemberek. Bár ez a sor szinte egész júniusban megpillantható, a Merkúr azonban csak a hó második felében csatlakozik a bolygóvonathoz.