szerző:
Eduline

Megvan, ki lesz az új felsőoktatási államtitkár, és az is, milyen változásokra kell szeptembertől számítani a felsőoktatásban. A rektorok tartanak a kancellári rendszer bevezetésétől, Hoffmann Rózsa pedig többmilliós bánatpénzzel távozik posztjáról. Ezek voltak a hét hírei.

A BME-ről érkezik az új felsőoktatási államtitkár

Palkovics László professzort, a BME tanszékvezetőjét kérte fel felsőoktatási államtitkárnak az emberi erőforrások minisztere. A leendő államtitkár volt a kétezres évek elején az Országos Műszaki Fejlesztési Bizottság elnöke, ebben a bizottságban kapcsolódott össze a gazdaságpolitika és a tudománypolitika, a kutatásfejlesztés és a felsőoktatás; emellett ő Magyarország egyik legfiatalabb akadémikusa. Bővebb infókat az új államtitkárról innen szerezhettek.

Beindul a felsőoktatás átszabása: jönnek a kancellárok, önálló lesz a Testnevelési Egyetem

A kormány a felsőoktatási törvény módosítását kezdeményezi, a változtatással pedig lehetővé válik szeptembertől a kancellári rendszer bevezetése a felsőoktatási intézményekben, a Pető Intézet teljes egészében állami fenntartásba kerül, a Testnevelési Egyetem pedig leválik a Semmelweisről. A legfontosabb változásokról innen és innen olvashattok.

Kormányzati támogatás nélkül csődbe mehet a Testnevelési Egyetem?

Jelentős kormányzati támogatás nélkül csődbe megy a Semmelweis Egyetemből kiváló Testnevelési Egyetem, a sportért felelős államtitkárság asztalára ugyanakkor már letettek egy tizenhétmilliárd forintos fejlesztési koncepciót, amiről egyeztetés zajlik - erről Rodák Zsolt, a jelenleg még karként működő intézmény dékánja beszélt. Erről szóló cikkünket itt olvashatjátok.

Az új államtitkár a duális képzést támogatja

Gyökeresen átalakítaná a felsőoktatást az új államtitkár, szerinte ugyanis az elmúlt években olyan oktatási formákat és szakokat vezettek be, melyekre nem volt piaci igény. Palkovics László a Magyar Nemzetnek úgy nyilatkozott: a piaci igényeket alul- és felülteljesítő felsőoktatás helyett - ahol lehet és ahol hasznos - a duális képzést támogatja. A teljes cikket itt olvashatjátok.

A rektorok tartanak a kancellári rendszertől

Kockázatosnak tartja a kettős vezetést a Magyar Rektori Konferencia (MRK) elnöksége, amely szerint csak alaposan definiált, átgondolt viszonyrendszerrel működhet a kancellári rendszer, és elengedhetetlen lenne a szabályozás kiegészítése is. Arról, pontosan milyen javaslatokat tettek a kormánynak ezügyben, innen olvashattok.

Az idén lesz Pont Ott Parti

Úgy tűnik, július 24-én együtt várhatják a ponthatárokat a felvételizők - tavaly költségvetési megszorítások miatt elmaradt a Pont Ott Parti, az idén azonban megtartják."A szervezés jelenleg folyamatban van, a pontos helyszínről és a programokról az egyeztetések lezárultával tudunk további tájékoztatást adni" - írta az eduline kérdésére az Educatio Nonprofit Kft. Erről szóló cikkünket itt találjátok.

Többmilliós bánatpénzt kap Hoffmann Rózsa

Nem távozik posztjáról üres kézzel Hoffmann Rózsa, a volt köznevelési államtitkár a Blikk információi szerint hathavi juttatást kaphat. A távozó államtitkárok zsebében ráadásul a végkielégítéseket terhelő különadó adókulcsának csökkentése miatt egymillió forinttal több marad. Erről bővebben itt olvashattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!