Braille írásos e-könyv olvasó
Az elektronikus könyvolvasók forradalmasíthatják a gyengén látók és vakok olvasási lehetőségeit is.
Dr. Szöszi: aki szőke, de nem ügyvéd
Lilu, bár a képernyőt választotta fő hivatásának, a televíziózás előtt a jogi egyetem padjait koptatta. Vajon miért lett belőle jogász doktor és elképzelhető-e, hogy valaha is egy tárgyalóteremben találkozunk vele? Egyelőre biztosan nem, hiszen Lilu most az anyaságra készül. Hogy a későbbiekre vonatkozóan milyen elképzelései vannak a műsorvezetőnek, kiderül interjúnkból.
Tapétáznak, mázolnak a sztárok!
A héten országszerte fiatalokkal teli autóbuszok indulnak a fővárosba, ahol ismét igazi megmérettetésre készülnek az immár második Szakma sztár fesztivál résztvevői. Tetőfokára hág az izgalom, hiszen nemcsak a helyezés a tét, hanem az is, hogy aki nyer, nem kell már a szakmai záróvizsga miatt izgulnia.
Gyűrűzik a pánik, Finnország szerint illegális a kölcsöntankönyv is
Törvénysértőnek kiáltotta ki a finn könyvkiadói szövetség a Bookabooka szolgáltatást, amelynek oldalán diákok kölcsönadhatják egymásnak megunt vagy nem használt tankönyveiket, írja az AfterDawn hírportál.
Videojátékok hatása – szakértőt kérdeztünk
A videojátékok megjelenésük óta vita tárgyát képezik, sokan agresszióval, függőséggel hozzák kapcsolatba, emellett egyre-másra jelennek meg tanulmányok pozitív hatásairól, miszerint javítják a látást, a reflexeket, sőt, akár a fájdalom kezelésében is hathatósak, és nem utolsó szempontból szórakoztatnak. Utánajártunk, hogy milyen hatással vannak a játékok felhasználóikra - kérdéseinkre Kasza Orsolya, az EA szakembere válaszolt.
Karrier nap és állásbörze a ZsKF-en
A Zsigmond Király Főiskola (ZSKF) második alkalommal rendezi meg campusán 2009. április 24-én 9 és 18 óra között, Karrier Nap és Állásbörze programsorozatát. A ZSKF a standos kiállítás mellett számos érdekes programmal várja az érdeklődőket.
Segítség: a tanárom egy robot!
A recepciós-jelöltből helyettesítő tanári pozícióba előléptetett műpedagógus sosem fogja pótolni az igazit.
Veszprémi egyetemisták európai legjobbjai
Lezárult a Ricoh és a Sun Microsystems közös fejlesztői versenye.
Öngyilkos hajlamok – sürgető megelőzés
Sok pénzbe kerül, de felkészítik a tanárokat az öngyilkosságra utaló jelek időben történő felismerésére.
Nyílt forráskódú szoftverek a hazai köz- és felsőoktatás számára
2009. április elejétől a Kormány nevében a Miniszterelnöki Hivatal Infokommunikációs Államtitkársága megnyitotta a hazai köz- és felsőoktatás számára az évente beszerzett Microsoft termékek - azaz a zárt forráskódú szoftverek - mellett a nyílt forráskódú szoftverek beszerzésének lehetőségét is. Az erre vonatkozó részvételi felhívás 2009. április 16-án jelent meg az Európai Unió Hivatalos Lapjában.
Nem a papíron múlik a karrier
Az egyetemet otthagyó hallgatók jelentős része jobb karrierkilátásokra számíthat, mint iskolát befejező társaik - áll a canterbury-i University for the Creative Arts kutatási jelentésében. A tanulmány arra is kitér, hogy milyen szakokon „érdemes” lemorzsolódni.
Tuti tippek a dolgozatok sikeres megírásához
Izzadsz, a ceruzád végét rágod, remeg a gyomrod, miközben a tanár a feladatlapokat osztja? Rengetegen (köztük a felnőttek is) berezelnek, ha tudásukról számot kell adniuk.
Elefánt az OTDK-n
A rendészet társadalomtudományi kérdései, a biztonság- és védelempolitikai témája, a hadművészet és a hadtörténelem, valamint a határrendészet ügye éppúgy foglalkoztatta az OTDK ifjú tudósjelöltjeit, mint a katasztrófavédelem, a környezetbiztonság és környezetvédelem, a logisztika, a szociológia, a pszichológia, a katonai kommunikáció vagy a védelemigazgatás kérdései a Had- és Rendészettudományi Szekcióban.
Előbb-utóbb mindenki megtalálja a helyét
Terecskei Rita tíz éve a zenének szenteli életét, folyamatosan képzi magát, jelenleg angolt és énektechnikát tanul. Ezeknek veszi ugyanis a leginkább hasznát, és korántsem tartja szükségesnek, hogy egy felsőoktatási intézményben tanuljon – egyelőre.
Kockásfülű Nyúl és juhászverseny – egyetemi rendezvénysorozat Szegeden
Világirodalmi paródiák, retro mesék vetítése, a Baltazár Színház előadása, kortárs költők műveinek felolvasóestje, betyárvilágzene, juhászverseny, Napra koncert, progresszív jazz és további izgalmas programok színesítik a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Tavasz rendezvénysorozat kínálatát. 2009. április 20. és május 15. között az egyetem 50 helyszínen több mint 200 programmal várja a kultúra szomjazóit.
NANO-TINC 2009 – pályázat középiskolásoknak
A NanoTudomány Nemzetközi Közössége (The International NanoScience Community - TINC) pályázatot hirdet magyarországi és határontúli középiskolás diákoknak NANO-TINC 2009 címmel.
A tévé rontja a koncentrációs képességet
Brit szakértők szerint a tömény TV műsorok egyre inkább lerövidítik a diákok koncentrációs képességének időintervallumát.
Rákot kapott az iskolától
Egy brit tanárnő azt állítja, hogy a tanintézetek építése során használt azbeszttől kapott rákot. A szakszervezet sürgeti a káros építőanyag mielőbbi eltávolítását az iskolai épületekből.
Orgonapárbajt rendez a Zeneakadémia
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem orgonaművész tanárai és orgona szakos hallgatói különleges koncertet adnak a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben április 20-án, amelyen többek között Koloss István, Bach, Mendelssohn, Couperin és Messiaen művei csendülnek fel. Az Európát átszelő izgalmas zenei utazáson Fazekas Gergely zenetörténész kalauzolja a közönséget.
Felkészültebbek a mai főiskolások
Egy friss tanulmány szerint 2004-hez képest jelenleg sokkal felkészültebbek a főiskolákra érkező tanulók.