PDSZ: precedensértékű ítéletben mondta ki egy bíróság, hogy fizetni kell a helyettesítésért
Fontos bírósági döntésről számolt be a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ). A Budapest Környéki Törvényszék Munkaügyi Kollégiuma elsőfokon kimondta, hogy a tankerületek és más munkáltatók által elrendelt ingyenmunka nem jogszerű.
Indul a középiskolai felvételi, ma estig az összes iskola közzéteszi a felvételi tájékoztatót
Október 20-ig az összes gimnázium, technikum, szakgimnázium, szakképző iskola és speciális szakiskola közzéteszi felvételi tájékoztatóját, vagyis most már minden nyolcadikos megnézheti, milyen osztályokat indítanak jövőre a kiszemelt iskolákban.
"Határozottan azt kérjük, hogy a gyerekek ne nézzék a Squid Game-et"
Bár már hetek óta vezeti a népszerűségi listákat a koreai sorozat, mostanában bejutott az iskolákba is. A szakértők szerint komolyan fel kéne lépni ellene.
A gimnáziumokban kevés a fertőzött, szinte csak általános iskolákban kellett intézkedni
Az iskolák körülbelül négy százalékában van valamilyen „tanügyi intézkedés” koronavírus-fertőzés miatt – mondta Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke.
Az orvosok és a tudósok után még mindig a tanárokban bízunk a legjobban
Az orvosok és a tudósok után még mindig a tanárokban bízunk a legjobban – ez derült ki az Ipsos nemzetközi felmérésből. A megkérdezettek 55 százaléka megbízik a tanárokban, míg a politikusokra mindössze 10 százalékuk mondta ugyanezt.
„A diákjaim felcserélték a cellát az iskolával” – 25 évig tanított börtöniskolában, bármikor visszamenne
„A büntetést majd a bíróság adja, én nem ítélkezek, nekik a lelkiismeretükkel is el kell számolniuk” - mondta egykori diákjairól az Eduline-nak Wolfgang Riebniger nyugalmazott börtöniskolai tanár, aki huszonöt éven keresztül tanított a bécsi Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetében, és akiről A tanár című, Magyarországon a múlt héten bemutatott film főszereplőjét mintázták.
"Készüljetek, szünet után témazáró" - hét mondat, amit mindenki hall az őszi szünet előtt
A héten kezdődik az őszi szünet, az első nagyobb pihenő a szeptemberi iskolakezdés óta. Most összeszedtük az utolsó hét tipikus mondatait, ami a legtöbb iskolában elhangzanak az utolsó órákon.
Szigoríthat az Instagram, így őriznék meg a diákok mentális egészségét
A szakértő szerint ez a lépés egyfajta beismerés, úgy tűnik, az Instagram meg akar felelni a társadalmi elvárásoknak - az utóbbi időben sok kritikát kaptak.
Vesztegzárat rendeltek el Lettországban, egy hónapra az iskolák is bezárnak
Egy hónapos vesztegzárat rendeltek el hétfőn Lettországban, mert az országban kiújult a koronavírus-járvány, miközben alacsony a beoltottak aránya.
Egy 18 éves magyar gimnazista nyerte az egyik legrangosabb oxfordi esszéversenyt
Egy 18 éves magyar diák szerezte meg az első helyet az egyik legismertebb és legnevesebb oxfordi esszéversenyen, ráadásul olyan témával, amely a tapasztalt bölcsészhallgatóknak is feladná a leckét. Csákány Olivér négy nyelven beszél, tavaly megszerezte a második helyet franciából az OKTV-n, mostanában pedig franciaórákat tart középiskolásoknak – ingyen.
Ez a nap képe: így várták a négy hónap után visszatérő diákokat a sydney-i iskolákban
A közel négy hónapig tartó távoktatást azután szüntették meg, hogy rengeteg diák beolttatta magát.
Nemcsak itthon jelent komoly problémát a tanárhiány, az amerikai iskolákban is ezzel küzdenek
A helyzet a tanévkezdés óta egyre rosszabb: a legnagyobb probléma az alacsony fizetés.
Újra ingyen utazhattok Európában: mutatjuk, meddig és hogyan jelentkezhettek
Ismét elindult a Discover EU program, amellyel körbeutazhatjátok Európát - idén azok is jelentkezhetnek, akik tavaly a járvány miatt nem tudtak.
A nap nagy kérdése: miért nincs fűtés az összes iskolában?
Az ADOM Diákmozgalom már hetek óta foglalkozik a kérdéssel, nagyon sok kommentet és történetet kaptak a diákoktól, sok iskolában ugyanis még most sincs fűtés.
Mozgássérült fiút vertek meg az egyik pécsi speciális iskolában
A fiú fenyegető üzeneteket is kapott zaklatójától, aki később megverte.
Újabb iskolában tették kötelezővé a maszkot hétfőtől, csak testnevelésórán és a menzán lehet levenni
Az egyik legnagyobb békéscsabai iskola is kötelezővé tette a maszkviselést, erről a Facebookon tájékoztatták a diákokat, a szülőket és a tanárokat.
Van olyan gimnázium, ahonnan a végzősök fele külföldre ment: a világ topegyetemein is tarolnak az ország legjobb középiskolái
Az egyik budapesti gimnáziumban a májusban érettségizettek közül minden második diák szeptemberben már valamelyik külföldi egyetemen kezdett, de a HVG most megjelent középiskolai rangsorának élén álló három budapesti gimnáziumban – az Eötvösben, a Fazekasban és a Radnótiban – is magas a külföldre készülők aránya. A végzősök ráadásul nem a „futottak még” kategóriából választanak, hanem a legnevesebb brit, francia, amerikai vagy éppen holland egyetemekre felvételiznek. Az idei tudományos diákolimpiák magyar érmesei közül ma már többen cambridge-i hallgatók.
Kezdődik az őszi szünet, mutatjuk, hány napot pihenhettek
Már egy ideje nagyon vártuk, de ez is eljött: a héten kezdődik az őszi szünet az általános és középiskolákban. Mutatjuk, hány napot pihenhettek.
Sok iskolában már a teremben is kötelező a maszk, elindult a keresztféléves felvételi: a hét hírei
Elkezdődtek a tárgyalások a minisztérium és az oktatási szakszervezetek között, az első kör azonban nem volt sikeres. Elindult a keresztféléves felvételi és az őszi érettségi is - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
"Rossz a net, nem értettem a kérdést" - újabb hét mondat a távoktatásból
Egy ideje minden diáknak és tanárnak is csukott szemmel is megy a Zoom-belépés és a Google Classroom minden funkciója is fejből megvan. Szerencsére, ma nincs kötelező online oktatás az iskolákban, de nosztalgiázni sosem árt.