Az elmúlt 20 év legnagyobb sikerét érték el a magyar diákok a Nemzetközi Matematikai Diákolimpián

A csapat összes tagja érmet szerzett.

  • Székács Linda

108 ország közül a 8. helyet szerezték meg a magyar diákok az idei, Egyesült Királyságban tartott Nemzetközi Matematikai Diákolimpián, ami az elmúlt 20 év legnagyobb sikere - írja a Tudományos Olimpikonok.

Az Egyesült Királyságban, Bathban rendezett versenyen idén 609 diák mérte össze tudását, akik közül minden magyar versenyző érmet szerzett.

Simon László Bence, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 12. osztályos diákja a 99,34 százalékos dolgozatával egyéni 5. helyezést ért el és aranyérmet szerzett.  Aranyérmes lett a 10. osztályos Szakács Ábel is, aki szintén a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója.

Ezüstérmes lett

  • Czanik Pál, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium 11. osztályos tanulója.
  • Varga Boldizsár, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium 11. osztályos tanulója.
  • Bodor Mátyás, a Csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium 10. osztályos tanulója

Bronzérmet szerzett továbbá Tarján Bernát, a Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium 12. osztályos tanulója.

A Tudományos Olimpikonok emlékeztet, hogy a matematikai diákolimpiát 2027-ben Magyarország rendezi.

 

Hozzászólások

Elsőként tette közzé a dolgozók bérsávjait a Corvinus: ennyit keresnek az oktatók és kutatók

A Corvinuson egy tanársegéd havi bruttó 600-900 ezer forintot, egy egyetemi tanár pedig akár 2,1 millió forintot is kereshet. A vezetői fizetések ennél is magasabbak: a rektor alapbére jelenleg közel 5,8 millió forint. Az intézmény szerint a cél az átláthatóbb bérezés és a bértranszparencia erősítése, miközben a lépéssel a hazai felsőoktatásban is úttörő szerepet vállalnak.

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.

A PSZ szerint a NOKS-dolgozóknak beígért 25 százalékos béremelés kompromisszumos megoldás, de jó első lépés

A nevelést, oktatást közvetlenül segítő dolgozók közül sokak nettó fizetése még mindig „kettessel kezdődik” – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a szervezet tanévzáró sajtótájékoztatóján. A PSZ elfogadná, hogy július 1-jétől megvalósuljon a korábban ígért 25 százalékos béremelés, de szerintük ez csak szükséges, nem elégséges lépés lenne.

Nemcsak a pedagógusok sztrájkjogát, hanem az iskolák autonómiáját is visszaállítaná a kormány – társadalmi egyeztetésen az új törvényjavaslat

A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása. A javaslatok több olyan szabályt is módosítanának vagy hatályon kívül helyeznének, amelyeket a szakmai szervezetek évek óta napirenden tartanak.