Múlt héten éjszakába nyúlóan tárgyaltak a státusztörvényről az országgyűlési képviselők a parlamentben, de nem közeledtek az álláspontok. Hétfőn pedig ismét összeült a tanári szakszervezetek képviselőivel Maruzsa Zoltán, de ez a tárgyalás is eredménytelenül zárult. Viszont az uniós forrásokat is befolyásolható Európai Bizottság által közölt javaslatokat már nyitottabban kezeli a kormány.
Tegnap írtunk arról, hogy négy pontban is kifogásolja a státusztörvény jelenlegi tervezetét az Európai Bizottság:
- szakszervezetekkel történő egyeztetési kötelezettség
- a heti 22-26 órás munkaidő kérdésére
- a sávos bérrendszer, valamint
- a pedagógusok áthelyezhetősége.
Fontos, hogyan reagál a kormány a kritikákra, hiszen a státusztörvény végleges állapota is befolyásolhatja az uniós források folyósítását. „A kormány nyitott minden ésszerű, szakmai alapon álló javaslat megfontolására. Ez természetesen vonatkozik a pedagógusok másik intézményben történő átmeneti munkavégzésével kapcsolatos javaslatokra is” - közölte az atv.hu-val a Pintér Sándor vezette belügyi tárca.
Azt is elmondták, hogy 800 ezer forintra emelkedik a pedagógusok átlagkeresete, 10 hét szabadságot kapnak és heti 24 órát kell tanítaniuk, ez utóbbi az Európai Bizottság javaslata.
Az ATV kérdésére Gulyás Gergely azt mondta, július 7-ig mindenképp eldől, megszavazza-e a státusztörvényt a parlament, vagy sem.