Kulturális Örökség Napjai a BMF-en
A Budapesti Műszaki Főiskola Népszínház utcai épülete is csatlakozott a szeptember 15-16-án tartandó Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozathoz.
Újra a vers fővárosa lehet Budapest
Kilencedik alkalommal hirdette meg a Magyar Versmondók Egyesülete a Kaleidoszkóp nemzetközi VersFesztivál versenykategóriáit. Közép-Európa egyik legnagyobb pódiumművészeti és színjátékos seregszemléje október 15-től 21-ig várja idén az érdeklődőket a Merlin Színházban.
Átadták a köztársasági ösztöndíjakat Nyíregyházán
A Nyíregyházi Főiskola 23 hallgatója részesült köztársasági ösztöndíjban. Ezeket Hiller István oktatási és kulturális miniszter nevében Dr. Jánosi Zoltán, a főiskola rektora adta át a diákoknak.
Pályázat a kárpát-medencei szórvány magyarság közoktatásáért
Az Oktatási és Kulturális Minisztérium - az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően - idén is nyílt pályázati keretek között nyújt segítséget a kárpát-medencei szórvány magyarság közoktatásában tanuló diákok és tanáraik munkájához.
Leonardo da Vinci élete és kora - konferencia
A Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok és az MTA Debreceni Területi Bizottsága "Leonardo da Vinci élete és kora" címmel szervez konferenciát szeptember 18-án, kedden 11 órától a Debreceni Akadémia Bizottság székházban.
Hindi nyelvtanfolyam és előadássorozat indul az ELTE-n
Az Indiai Köztársaság Nagykövetsége és az ELTE Indoeurópai Nyelvtudományi Tanszéke szervezésében ebben az évben is hindi nyelvtanfolyam és ismeretterjesztő előadássorozat indul. A nyelvtanfolyam és az előadássorozat is ingyenes. Az előadássorozat őszi szemeszterének ünnepélyes megnyitója szeptember 20-án 18.30-kor lesz.
Tanítási és tanulási receptkönyv
Paul Ginnis új tanulást segítő módszertani könyvet készített, hogy egy új oktatási technikára hívja fel a figyelmet. A szerző huszonkét éves tapasztalatát összegezte, melyet a tanítás terén szerezett. Paul Ginnis szerint: "belezsúfolt mindent a kézikönyvbe, amit a tanításról és a tanulásról tud."
Folytatódó történelmi előadássorozat
A Nyugat-Magyarországi Egyetem Központi Könyvtár igazgatója, ifj. Sarkady Sándor történész a Selmeci Társaság szervezésében történelmi előadás-sorozatot tart az egyetem "E" épületének 16-os termében szeptember 19-én, 19 órakor.
Az ügyeleti rendről tárgyalt a PTE
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központjának vezetése tárgyalásokat folytatott az új ügyeleti rendről a munkavállalók képviselőivel.
Orientációs hét a Pannon Egyetemen
Erasmus ösztöndíjas külföldi hallgatók fogadására szervezett háromnapos programot a Pannon Egyetem Hallgatói Önkormányzat (PEHÖK) Külügyi Bizottsága. A rendezvény keretében a diákok megismerhetik az intézményt, valamint Veszprém és a környék nevezetességeit.
Tudományos programok Győrben
A győri Széchenyi István Egyetem második alkalommal vesz részt a szeptember 28-án, pénteken több, mint húsz európai uniós országban egyidejűleg tartandó színes, látványos, a tudományos kutatást népszerűsítő eseményen, a Kutatók Éjszakáján. A belépődíj nélküli programokon a laikus érdeklődők személyesen találkozhatnak a győri kutatókkal, kipróbálhatják az eszközeiket, megismerhetik tevékenységüket.
Közúti biztonsági ügyekről Győrben
A Széchenyi István Egyetem Közlekedésépítési és Településmérnöki Tanszékének közúti biztonsági témájú "Nice on RoadS" EU-Ázsia projektjének soron következő konferenciáját szeptember 6-án, csütörtökön Győrben, az egyetem "G" előadótermében rendezik.
A 128. tanév kezdődik a BMF-en
A Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Szenátusa Tanévnyitó Ünnepi ülést tart szeptember 3-án, 14 órakor a Magyar Állami Operaházban.
Bioenergetikai Klaszter alakult Veszprémben
Megalakult a Közép-Dunántúli Bioenergetikai Klaszter, a Pannon Egyetemen tartott tisztségválasztó közgyűlésen Maróti Rezsőt választották az igazgatóság elnökévé.
Alapítvány a tehetséges hallgatókért és kutatókért Győrben
Az Universitas-Győr Alapítvány célkitűzése a Széchenyi István Egyetem kiemelkedően tehetséges, kiváló tanulmányi előmenetelű hallgatóinak és a fiatal széchenyis oktatók tudományos munkájának támogatása. A 2006-os adóból felajánlható 1 %-ból az alapítvány több mint 10 millió Ft-ot kapott.
Megnyitja műemléki védettségű épületeit a Műegyetem
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2007-ben is bekapcsolódik a Kulturális Örökség Napja rendezvénysorozatba. A Műegyetem ismét megnyitja kapuit szeptember 15-16-án, hogy műemléki védettségű épületeit bemutassa és kiállításokkal, előadásokkal várja az érdeklődőket.
Újabb öt regionális képző központban lehet tanulni
A 2007/2008-as tanévben Magyarországon több mint 1700 tanuló kezdi meg tanulmányait a Cisco Hálózati Akadémiákon, ahol e-learning alapú, magas színvonalú elméleti és gyakorlati képzés keretében sajátíthatják el a legújabb informatikai hálózati ismereteket, és szerezhetnek versenyképes szakmát.
Közel 400 bezárt iskola, tüntetések, zűrös tanévkezdés
Közel 400 iskolában nem kezdődött meg a tanév idén, Hiller István oktatási miniszter szerint az iskolák bezárására a gyermeklétszám csökkenése miatt volt szükség. Az oktatási miniszter hozzátette: ez a csaknem 7.300 intézményhez képest elenyésző arány, a csökkentés pedig a gyermeklétszám apadása miatt elengedhetetlen volt- adta hírül az InfoRádió.
Együttműködik a BME és a E.ON Hungária Zrt.
Együttműködési megállapodást írt alá a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az E.ON Hungária Zrt. szeptember 5-én.
Manherz Károly méltatta a ZSKF-et
Manherz Károly a Zsigmond Király Főiskola (ZSKF) tanévnyitó ünnepségén beszédében az életre, a versenyhelyzetekre felkészítő iskolák jelentőségét hangsúlyozta - a főiskolát is kiemelve -, valamint gratulált a frissen felvett hallgatók jó tanulmányi eredményeihez.