Nívó-díj a legjobbaknak
A Pannon Egyetem Társadalomtudományok és Európai Tanulmányok Tanszéke december 3-án Nívó-díjjal jutalmazta a nemzetközi tanulmányok szak legjobbjait.
Kőolajellátás, energiaellátás, környezetvédelem - előadás az SZTE-n
A szegedi Mindentudás Egyeteme V. szemeszterének soron következő előadását a Kőolajellátás, energiaellátás, környezetvédelem a XXI. században címmel Seres László, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kémia és Kémiai Informatika Tanszékének professzora tartja december 5-én, 18 órától.
Iskolai gyermekmunka Kínában
Kínának be kell fejeznie az iskolások dolgoztatását, azt a kizsákmányoló gyakorlatot, amellyel az oktatási intézmények pluszjövedelemre tesznek szert - figyelmeztetett a Human Rights Watch nevű nemzetközi jogvédő szervezet.
Az Alkotmánybírósághoz fordulnak a hátrányos helyzetű gyermekek oktatásáért
A Magyarország Holnap Oktatási és Gyermekesély Kerekasztal, valamint a Pedagógusok Szakszervezete az Alkotmánybírósághoz fordul, mivel álláspontjuk szerint a hátrányos helyzetű gyermekek sok esetben nem kapnak megfelelő oktatást - adta hírül az Inforádió. A PSZ elnöke, Árok Antal a közoktatási és az önkormányzati törvény módosítását sürgeti az üggyel kapcsolatban.
Intelligens Energiarendszerek 2007 konferencia a BMF-en
A Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében november 27-én rendezték meg az "Intelligens Energiarendszerek - A villamosenergia-ellátás új technológiai lehetőségei" című konferenciát a Budapesti Műszaki Főiskolán.
Új tanulási terek, új szokások
PPP, forrásközpont, tudáspláza - meglehetősen idegenül csengenek ezek a szavak, sokan nem is tudják, mit jelent. Nélkülük azonban nem fejlődne az információs társadalom, velük pedig kitágultak a hallgatók lehetőségei. A digitális könyvtárak, adatbázisok, keresőprogramok felkeresése manapság már a hallgatói élet szerves egységét alkotják.
Nyílt nap a Dunaújvárosi Főiskolán
Nyílt Napot tart a Dunaújvárosi Főiskola (DUF) december 10-én, ezt követően január 7-én nyitja meg kapuit az érdeklődők előtt.
Kepes András a kultúrák közötti kommunikációról
Kepes András Szó nélkül címmel a kultúrák közötti kommunikációról tart előadást a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskola nyílt napján, december 7-én 10.30-kor a főiskola D-épületében, a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék szervezésében.
Tárgyalnak rezidensképzés anyagi terheiről
A minisztérium egyeztetésre hívta az egészségügyi érdekképviseleti szerveket, mert elképzelése szerint áttestálná a rezidensképzés anyagi terheit a kormány a kórházakra. "Ellehetetleníti a minisztérium a rezidensképzést" - reagált a minisztérium kezdeményezésére a Magyar Nemzet Online-nak Papp Magor, az Orvostanhallgatókat Képviselő Hallgatói Önkormányzatok szóvivője.
Nyílt napok a Miskolci Egyetemen
Ismét kitárja kapuit a Miskolci Egyetem a középiskolások előtt: december 6-án és 7-én a fiatalok átfogó képet kaphatnak a miskolci universitas képzési palettájáról. Bemutatkozik az Észak-magyarországi régió meghatározó felsőoktatási intézményének mind a nyolc kara és egy intézete a két központi nyílt napon, így a felvételiző diákok széles körű tájékoztatást kapnak az előttük álló lehetőségekről, hallhatnak a felvételi rendszerről sőt, bepillantást nyerhetnek a mindennapi életbe is.
Kitárt Ajtók Ünnepe
A fogyatékossággal élő emberek világnapján, december 3-án a Kitárt Ajtók Ünnepével hívja fel a figyelmet az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Kar a fogyatékosság ügyére.
Tudományos Sajtóklub az ELTE-n
A jövőben minden hónapban egy-egy izgalmas tudományterülethez kapcsolódó előadásra várja az ELTE a tudományos és az érdeklődő újságírókat. A rendezvényeken a meghívottak első kézből értesülhetnek a legfrissebb tudományos eredményekről, információkról. Az eseményekre minden alkalommal külön meghívót küld az intézmény.
Arts and Buisness - új szakirányú továbbképzés
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) egyedülálló szakirányú továbbképzést indít 2008 februárjától Arts and Buisness néven. A három féléves képzés célja, hogy olyan szakemberek hagyják el a főiskola padjait, akik megtalálják a kapcsolatot a forprofit és a nonprofit vállalatok között és támogatni képesek a kultúrát - fejtette ki Kiss Pál István, a BKF vezérigazgatója a képzésről tartott sajtótájékoztatón november 29-én a Szépművészeti Múzeumban.
Remekeltek a magyar diákok a nemzetközi PIRLS-teszten
Bár a középiskolásokat érintő PISA felmérés korábbi eredményei hidegzuhanyként értek bennünket, azért van remény: a PIRLS nemzetközi szövegértési felmérésen kisdiákjaink, a 9-10 évesek, immár másodszor szerepeltek biztatóan, 40 ország "versenyében" a 9.helyet szerezték meg.
Hálózsákban "sorbanfekvő" szülők - gimnáziumi beiratkozás Belgiumban
Hálózsákban "sorbanfekvő" szülők voltak láthatók csütörtök reggel több népszerű belgiumi gimnázium bejárata előtt, mert egyes első osztályos helyeket érkezési sorrendben lehet betölteni.
Újjászületett a berlini Collegium Hungaricum
Valóságos történelmi kör zárul le azzal, hogy péntektől új helyre költözik berlini magyar kulturális intézet, a Collegium Hungaricum (CH): 63 év után után visszatér régi lakóhelyére, a német főváros szívébe, a Humboldt Egyetem és a Gorkij Színház mögötti Dorotheenstrasse 12 szám alá.
Lezárult a tanulmányi verseny középdöntője
Az EUvonal által szervezett TézEUsz 2011 - Tézisek az EU-elnökségi stratégiához elnevezésű országos tanulmányi diákkonferencia és verseny középdöntőjéből 26-an jutottak tovább a 2008. márciusi döntőbe. A nyertesek brüsszeli tanulmányúton vehetnek részt, és pénzjutalomban részesülnek.
Látványos pályaművek a BMF-en
Fogyóban a Föld! - Nézd új szemmel a világot! címmel középiskolások részére írt ki pályázatot a Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Kara.
Nem papír, nyelvtudás kell
A diploma alapkövetelménye, a munkavállalás kritériuma és az európai polgári lét hozzátartozója manapság a nyelvvizsga bizonyítvány, ami jobb esetben magabiztos nyelvtudással párosul. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ a nyelvtudással szerezhető felvételi többletpontokra is felhívja a jelentkezők figyelmét.
Most még a főiskolások esélyei a legjobbak a mesterképzésre
Várhatóan a főiskolások indulhatnak a legjobb eséllyel a következő egy-két évben a mesterképzésekre, hiszen az alapszakos hallgatók nagyobb hullámban csak 2010-11-ben lépnek majd tovább erre a képzési formára - közölte Andor György, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tanszékvezetője.