Egyetemi Mikulás lepte meg Szegeden az állami gondozott és fogyatékkal élő gyerekeket
A tizenkét intézményből érkező, több mint négyszáz hátrányos helyzetű, állami gondozásban nevelkedő és fogyatékkal élő gyereknek vidám zenei műsorokkal, a Télapóról szóló színjátékkal és ajándékkal kedveskedtek a szervezők a Szegedi Tudományegyetem és a Rotaract Club közös Egyetemi Jótékonysági Mikulás-ünnepségén december 8-án. A hangulatos karácsonyi dalokat az Universitas Szimfonikus Zenekar kamaracsoportja adta elő.
Ünnepi jótékonysági koncertet rendeztek a Zeneakadémián
Negyedik alkalommal rendezte meg az E.ON Hungária ünnepi jótékonysági koncertjét a Zeneakadémián december 7-én. A nagy sikerű rendezvényen a Bátor Tábor Alapítvány megköszönte a vállalatnak az idei anyagi támogatást és a személyes segítséget, melyet a Kalandpark magas-kötélpálya építésekor nyújtottak.
A Corvinus egyetem diákjai nyerték az Országos Média Diákversenyt
Az Országos Média Diákverseny november 28-i döntőjében öt csapat versengett egymással. A megmérettetésen a Nivea for Men Frissítő Hidrogénnevet viselő termék 2009-es médiastratégiájának megvalósítására vártak ötleteket a nappali tagozatos egyetemistáktól, főiskolásoktól. A háromfős felállások közül pedig a Corvinus egyetem hallgatói szerepeltek a legjobban Creamtivity nevet viselő felállásukkal, felkészítőjük pedig a 2001-es győztes volt, így pedig a verseny célja is teljesül: a médiaszakma utánpótlásának felfedezése.
Szépek és okosak: lányszakasz a kampuszokon
Messze járnak azok a napok, amikor még a patinás könyvtárakban mérték le a lányok mell- és derékbőségét a „legszebb tanuló” cím elnyeréséért folytatott versenyben.
Együttműködés a rehabilitációs szakemberképzés fejlesztéséért
Együttműködési megállapodást kötött a Károly Róbert Főiskola és az Országos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet (ORSZI) december 5-én. Az együttműködő felek célja többek között, hogy a megváltozott munkaképességűekkel foglalkozó szakértők, ellátás-szervezők, megváltozott munkaképességűek ellátásaiban részesülők felső- és középfokú oktatási-, valamint át- és továbbképzési rendszerét közösen fejlesszék.
Webes forrás: kamu vagy használható anyag?
A diákokat rá kell szoktatni arra, hogy legyenek feltevéseik a kutatási anyagaik hitelességével kapcsolatban.
Még tíz napig igényelhető a diákhitel
Már csak tíz napjuk maradt azoknak, akik eddig nem kértek diákhitelt, de még ebben a szemeszterben szeretnének pénzhez jutni. Ez az összeg akár 200 ezer - a költségtérítéses képzésben részt vevő hallgatók számára akár 250 ezer - forint is lehet. Aki lekési a december 15-i határidőt, az már csak a jövő tanulmányi félévre kérheti a kölcsönt - tájékoztatott a Diákhitel Központ.
Hova menjünk külföldre tanulni?
Elkészült a legújabb összehasonlító felmérés, melyből megtudhatjuk, hogy az Egyesült Államoktól kezdve Európán és a Távol-Keleten át Ausztráliáig mely külföldi egyetemek bizonyultak a legjobbnak ebben az évben. Sőt, idén először Izrael is felkerült a húsz ország felsőoktatási intézményeit rangsoroló top100-as listára.
Gyakori a depresszió az orvostanhallgatók között
A szakmai gyakorlat a legnehezebb szakasza az orvostanhallgatók életének, akik gyakran úgy érzik, nem is tudnak semmit az orvoslásról.
Új rendszer a Debreceni Egyetemen
Fejlesztési támogatást kapott a Debreceni Egyetem Informatikai Kara.
Regionális Akadémia a Pannon Egyetemen
Regionális Cisco Hálózati Akadémiát avattak a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán.
Elérhető a nemzetközi és hazai diplomás pályakövetés szakirodalma
A fevi.hu oldalon már elérhető a Diplomás Pályakövető Rendszer (DPR) Tudástára, amely az Educatio Kht. munkatársai által 2008 februárja óta végezett kutatásokat gyűjti egybe. A bárki számára elérhető gyűjtemény a hazai és nemzetközi diplomás pályakövető és alumni-rendszerek szakirodalmát és gyakorlatát szedte össze.
Átfogó vizsgálat indul az iskolai erőszak visszaszorítására
A jövő év elején elindulhat az iskolai erőszak jelenségét feltérképező, átfogó országos vizsgálat, az e célra szükséges tízmillió forint rendelkezésre áll.
Húszéves jubileumát ünnepli a HÖOK
Húszéves fennállását ünnepli a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) Szegeden. December 5-én Ünnepi Közgyűlést, december 6-án pedig Tudományos Konferenciát tart a mozgalom. A találkozó a hallgatói demokrácia és a hallgatói önkormányzatiság 1988 és 2008 közötti időszakát járja körbe, a december 6-án, délután tartott kerekasztal-beszélgetés pedig annak értékeit, erőforrásait taglalja a Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Hallgatói Önkormányzatával (SZTE EHÖK) közösen rendezett eseményen.
A legtöbb nyelvvizsgával rendelkező felvett hallgató bölcsésznek készül
A tavalyi csaknem 47 százalékos aránnyal szemben az idei felvettek 44,6 százaléka rendelkezett valamilyen fokozatú nyelvvizsgával - derült ki az Országos Felsőoktatási Információs Központ legfrissebb elemzéséből. Ha alacsony százalékponttal is, de csökkent tehát a felsőoktatásba bekerülők nyelvtudásszintje, legalábbis ami a nyelvvizsga bizonyítványt illeti.
Hetven százalék nem megy iskolába
A Montreal Egyetem kutatása szerint a diákok mindössze harminc százaléka megy gyalog vagy biciklin a tanintézetbe - a jelenség sajnos, nálunk sem ismeretlen.
Tüntetnek a kerületi önkormányzat döntése ellen
A Budapesti Corvinus Egyetem diákjai és oktatói tüntetést szerveztek szerda estére, mert a XI. kerületi önkormányzat az intézmény beleegyezése nélkül épít hulladékliftet a Vásárcsarnok és a BCE épülete közé - adta hírül az MTI. Az egyetemi polgárok azt szeretnék elérni, hogy tartsák meg az eddigi hulladékszállító alagutat a 2-es villamos eredeti útvonalát meghagyva, vagy építsenek új alagutat.
Egész Európa figyelmét kivívó felsőoktatási reform kezdődhet Csehországban
Petr Mateju, a cseh oktatási minisztérium stratégiai és elemző részlegének vezetője ismertette a cseh felsőoktatási reformtervezet részleteit, amelyet várhatóan december 18-án szavaz meg a Cseh Köztársaság kormánya. Ezzel egy időben el is kezdődnek az átalakítások, amelyek szakemberek szerint egész Európa érdeklődését kivívják majd.
Puskin szobrot avattak a Károly Róbert Főiskolán
Felavatták Alexandr Szergejevics Puskin szobrát a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán november 28-án. Az esemény az Orosz Nyelvű Írók Nemzetközi Szervezete által kezdeményezett nemzetközi projekt része, melynek célja az orosz kulturális örökség és az orosz nyelv népszerűsítése, tisztelgés az orosz nyelv és a kultúra előtt. A nemzetközi projektben a közeljövőben a világ különböző országaiban az eredeti szobor hű mását fogják felavatni. A szobrokat mindenütt elismert egyetemek, főiskolák, könyvtárak előtt helyezik el.
Megdőlt a balkezes-elmélet
Eddig úgy hittük, hogy a balkezesek magasabb IQ-val és jobb kreativitással rendelkeznek, valamint kiemelkedően teljesítenek bizonyos területeken. Nos, most kiderült: ennek a fele sem igaz, de mindenesetre jobban keresnek, mint a „szép” kezüket használók.