Megpofozta tanárát egy 14 éves általános iskolás diák
Megütötte a tanárát egy diák Lentiben, a Móricz Zsigmond Egységes Gyógypedagógia Intézményben - írta keddi számában a Zalai Hírlap.
Megütötte a tanárát egy diák Lentiben, a Móricz Zsigmond Egységes Gyógypedagógia Intézményben - írta keddi számában a Zalai Hírlap.
Ollóval megszúrta a nevelőjét egy 17 éves fiú a fővárosban hétfő késő este - közölte a BRFK sajtóügyeletese.
A tegnapi matek után itt vannak a hétvégén megrendezett corvinusos történelem próbaérettségi feladatlapjai és megoldásai közép- és emelt szinten. Ha valami nem világos a megoldásokkal kapcsolatban, kérdezzetek a feladatsorokat összeállító tanároktól.
Az idő volt a nyolcadikosok legnagyobb ellensége az idei középiskolai felvételin az általános iskolai tanárok szerint, akik a feladatokat mind magyarból, mind matematikából átlagos nehézségűnek, a 13-14 éves korosztálynak megfelelőnek tartják. Több mint 57 ezren írták meg a négyosztályos középiskolák központi felvételijét szombaton - a feladatsorokat két szaktanárral elemeztük és értékeltük.
Nem a középiskolákkal és az alsó tagozattal, hanem az általános iskolák felső tagozatával van komoly probléma – írja Radó Péter az OktpolCafé legfrissebb bejegyzésében. Az oktatáskutató szerint az országos kompetenciamérés adatai is azt mutatják, hogy a felső tagozat – egyelőre – képtelen megújulni.
Különleges diák látogatja az egyik moszkvai iskola tanóráit: a Sztyepan névre hallgató robot egy tizenkét esztendős kisfiút képvisel az osztályteremben, aki súlyos betegsége miatt nem hagyhatja el otthonát.
Nyílt napot tart az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara január 28-án: információt kaphatsz a kar képzéseiről, a felvételi eljárással kapcsolatos tudnivalókról, az elhelyezkedési és továbbtanulási lehetőségekről.
Három diák lopta el az intézmény DVD-lejátszóját egy bátonyterenyei szakközépiskolában, a rendőrség bíróság elé állításukat kezdeményezte.
Egy rendőrnek készülő mezőnagymihályi diák vezette nyomra a rendőröket egy körözött bűnöző elfogásához.
Ha egy gyerekben megvan a tehetség, de nem motivált, akkor rá lehet vezetni arra, amiben jó - vallja Berkes József, a pécsi Apáczai Nevelési Központ (ANK) Tehetségpont vezető koordinátora. Az általuk szervezett tehetségkutató olyan komplex módszer, amellyel lehetőség nyílik a tehetségek korai felismerésére, gyakorlati haszna pedig a ”tehetségígéretek” és a ”lappangó” tehetségek felfedezése. A pécsi központ 2008-ban regisztrált programja tavaly novemberben regionális tehetségpontként kérte akkreditálását, megalakulását követően pedig a szakemberek - tehetséges gyerekek után kutatva - végigjárták Pécs és Baranya megye iskoláit, és felmérték a lehetőségeket.
Határozatlan ideig felfüggesztettek állásából egy tanárt az kaliforniai Oakland Markham Általános Iskolájában, amiért két másodikos tanuló nemi aktust hajtott végre a jelenlétében - jelentette a hétvégén a CBS televízió.
Első ízben indul Magyarországon fürdővezetői szakemberképzés, a Spa Hungary Holding Zrt. és a gödöllői egyetem által konzorciális együttműködési formában megvalósuló képzése január végén kezdődik.
Bár az érettségi szezon csak májusban kezdődik, a Corvinuson az elmúlt hétvégén már kétezren megírták az egyetem által szervezett próbaérettségit matek, történelem és közgazdaságtan tárgyakból. Aki erről lemaradt, most itt bepótolhatja: a közép- és az emelt szintű feladatsorokat, valamint a megoldásokat is letölthetitek. Mire lesz elég még ez a 100 nap?
Beszigorított a moszkvai oktatási hivatal: megszüntette az egyik fővárosi középiskola akkreditációját, a kilencedik évfolyamos diákok jelentős része ugyanis legalább egy tantárgyból bukásra áll, négyes-ötös tanuló pedig alig akad az intézményben.
Több mint hatvanezer általános iskolás töltötte ki a középiskolai felvételi feladatlapokat pénteken és szombaton: a negyedikes, hatodikos és nyolcadikos diákoknak kétszer negyvenöt perc alatt kellett válaszolniuk a matematikai, irodalmi és nyelvtani kérdésekre. Február 10-ig eldől, ki hol tanulhat tovább.
Az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség (IKSZ) a keresztény ünnepek nélkül megjelent Európa Naptár visszavonását szorgalmazza, a szervezet szerint elfogadhatatlan, hogy a több millió európai középiskolás diák számára a karácsony és a húsvét elfelejthető ünnep legyen, amelyek egy hivatalos európai naptárban meg sem jelennek.
Jobban tanulnak azok a diákok, akik kézírással és nem gépeléssel rögzítik ismereteiket - derítették ki norvég kutatók.
A Bolyai Kezdeményező Bizottság (BKB) azt kéri a romániai magyarság érdekképviseleteitől és a Magyar Köztársaság kormányától, hogy hatékonyan támogassák a Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) és a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem magyar karait is magukba foglaló autonóm szervezeti egységek létrehozását és működtetését.
A főiskolai hallgatóra csütörtök délelőtt találtak rá - jelentette az orosz sajtó.
Legkorábban 2014-től lehet az érettségi vizsgára bocsátás előfeltétele az önkéntes munka - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szombaton Budapesten sajtótájékoztatón.