Rózsafüzért viselt, kitiltották az iskolából a 12 éves diákot

Rózsafüzérrel a nyakában ment iskolába egy 12 éves amerikai diák, osztályfőnöke azonban addig nem engedte be a terembe, amíg le nem vette a láncot – számolt be a Huffington Post.

  • Eduline
Tilos rózsafüzért viselni a nebraskai iskolákban

A nebraskai körzet összes iskolájában tilos rózsafüzért viselni - azután döntött így az intézmény igazgatója, hogy a rendőrség jelezte, több helyi gengszterbanda tagjai is hasonló láncot viselnek.

A 12 éves Elizabeth Cary sem járhat iskolába rózsafüzérrel a nyakában, amint belép az épületbe, le kell vennie - írja a Huffington Post. A diák szülei felháborodtak, nem értik, a tanulók miért nem fejezhetik ki szabadon vallási meggyőződésüket.

Az omahai katolikus érsek, Joseph Taphorn elítéli az új szabályt. „A keresztényeknek nem kellene feladni hitük szimbólumait csak azért, mert mások visszaélnek velük” – mondta. Az amerikai polgárjogi unió is is ellenzi a rózsafüzér betiltását, szerintük ez sérti a vallás- és véleménynyilvánítási szabadságot.

eduline

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.