Shakira lett Obama oktatási tanácsadója

Barack Obama amerikai elnök oktatási ügyekkel foglalkozó tanácsadói közé nevezte ki Shakirát.

  • Eduline

A kolumbiai énekesnő egy olyan bizottság munkáját segíti majd az elnök felkérésére, amely az Egyesült Államokban élő spanyol ajkú kisebbséget érintő oktatási kérdésekkel foglalkozik - közölte a Fehér Ház szerdán.

 

Obama tavaly hívta életre a testületet azzal a céllal, hogy a spanyol ajkúak hozzáférjenek a lehető legjobb oktatáshoz. A 34 éves Shakira elkötelezett az oktatás ügye iránt, Pies Descalzos (Mezítláb) nevű alapítványa hátrányos helyzetű gyerekek megsegítésével foglakozik. Többek között egy haiti leányiskola újjáépítésében is segédkezett - összefoglalónkat itt olvashatod el.

MTI

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.