Jó hír a kultúrára szomjazóknak: idén nem marad el a Múzeumok éjszakája
Jön az újranyitást követő első országos kulturális esemény: idén nem marad el a Múzeumok éjszakája.
Jön az újranyitást követő első országos kulturális esemény: idén nem marad el a Múzeumok éjszakája.
Általános iskolásoknak összeállított matektesztből szemezgettünk nektek feladatokat.
A Duolingót és a Babbelt a legtöbb nyelvtanuló jól ismeri, míg a Drops, a Lirica vagy a ConjuGato nevű appot valószínűleg kevesebben próbálták ki. Pedig érdemes.
ELTE, BME, SE: összesen tíz magyar egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) szakterületi rangsorára.
Hány pont kellett a bejutáshoz a legnépszerűbb egyetemek, legnépszerűbb szakjaira a 2020-as felvételin, és mennyien versenyeznek idén az ösztöndíjas helyekért? Cikksorozatunk első részében az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) számainak jártunk utána.
A 2021-es felvételin is fontos szabály, hogy az alap- és osztatlan képzésekre 280 pont alatt nem lehet bekerülni. De mit tehettek, ha nincs ennyi pontotok, mégis szeretnétek szeptembertől egyetemen vagy főiskolán kezdeni?
Az Oktatási Hivatal (OH) közleménye szerint az írásbeli érettségit tizenhat napon át, 1159 helyszínen - az egészségvédelmi óvintézkedések betartásával - bonyolítottak le a vizsgaszervező intézmények. Hamarosan pedig a szóbeli vizsgák is elkezdődnek.
Már a koronavírus tájékoztató oldalán sem teszik közzé az aktuális óvodai-iskolai adatokat, és a megkeresésekre sem válaszol a kormány. A PDSZ-hez viszont több jelzés is érkezett, hogy egy-egy diák megfertőződött, de járványügyi intézkedés nem történt.
A számok makacs dolgok, a fővárosba tervezett kínai egyetem kampusza és a Diákváros esetében azonban folyamatosan változnak az építésre szánt területek nagyságai.
Az eset egy Somogy megyei általános iskolában történt.
Olaszból tegnap középszinten 376-an, emelt szinten 308-an érettségiztek. Nekik hoztuk el a hivatalos javítókulcsokat a közép- és az emelt szintű feladatsorhoz is.
Majdnem 300 ezer diák tölt ki ma délelőtt egy matematika- és egy szövegértési tesztet, egy év „kényszerszünet” után ugyanis újra megtartják az országos kompetenciamérést. A felmérés évről évre komoly problémákra hívja fel a figyelmet. Például arra, hogy a tizedikes szakközépiskolások szövegértési képessége és matematikai eszköztudása a hatodikos általános iskolásokét sem éri el.