Megvannak a pótfelvételi ponthatárok: majdnem mindenki bekerült
Közzétették a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárokat, az érintettek a felvételi és besorolási döntésekről szóló írásos értesítést szeptember első napjaiban kapják kézhez. Az eljárás során jelentkező 13 400 diák közül 12 009-en bekerültek valamilyen képzésre. Sokan úgy próbáltak bejutni, hogy a szabályok szerint már nem is jelentkezhettek volna, mivel már korábban felvették őket egy képzésre vagy az összpontszámuk nem érte el a minimális határt.
Ma délután teszik közzé a pótfelvételi ponthatárokat
Ma várhatóan a délutáni órákban hirdetik ki a pótfelvételi ponthatárait, így azok a diákok is megtudják, hogy felvették-e őket valamilyen szeptemberben induló képzésre, akik eddig még nem kerültek be sehová.
Nem változnak a diákhitel feltételei idén
Változatlanok maradtak a felvehető összegek (költségtérítésesek számára legfeljebb havi 50, másoknak havi 40 ezer forint), a kamat azonban július 1-jétől 10,5 százalékra csökkent a múlt tanévi 11 százalékhoz képest. Júliusban lépett életbe az a könnyítés is, mely a nehéz helyzetbe kerültek számára lehetőséget ad törlesztő részletük maximum kétéves időtartamra szóló mérséklésére. Továbbá két pályázatot is indít a Diákhitel Központ Zrt., amelynek célja a tájékoztatás - hangzott el a pénteki sajtótájékoztatón.
Rezidensképzés Magyarországon: mentőzés és éjszakai ügyelet
Fiatal orvostanhallgatóval beszélgettünk, hogy megtudjuk, ő milyennek látja a magyar rezidensképzést. Éjszakai ügyelet, mentőzés, sok tanulás és mindezekért cserébe a havi nettó 95 ezer forintos fizetés: elsőre nem hangzik csábítóan, de mégis sokan végigcsinálják és nem feltétlenül azért, hogy aztán külföldön gyógyíthassanak.
A legdrágább külföldi és magyar egyetemek
Magyarországon a hallgatók az alap, mester és osztatlan képzés költségtérítéses helyein pár tízezer forinttól kezdve akár másfél millió forintot is fizethetnek egyetlen szemeszterért. Mindez azonban csak játékpénznek tűnhet, ha összehasonlítjuk azoknak az intézményeknek a tandíjaival, amelyek világviszonylatban is a legdrágább képzéseknek számítanak. De vajon a legdrágább a legjobb is egyben?
Online orvosi hírkövetőt fejlesztett ki a DE orvostanhallgatója
Világviszonylatban is egyedülálló online orvosi hírkövetővel bővítette Webicina.com portáljának szolgáltatásait augusztus 12-től Meskó Bertalan, a Debreceni Egyetem hatodéves orvostanhallgatója. A webes alkalmazás hiteles online tartalmak gyors feltérképezésével támogatja az orvosok munkáját és az e-páciensek böngészését. A Phd hallgató folytatja "online hittérítő" tevékenységét is, hiszen szeptemberben immár harmadik alkalommal indítja el a világ egyetlen weborvoslási kurzusát Debrecenben, melynek mintájára hamarosan amerikai és holland egyetemeken is oktathatják a netmedicinát.
Kommunikáció szakot indító intézményeket támogat az IAA
A kommunikáció szakos hallgatók gyakorlati képzését támogatja az a pályázat, amit a Reklám Világszövetség (IAA) "A fiatalokért" néven hirdetett meg. A főiskolák és egyetemek szeptember 15-ig pályázhatnak, a nyertes intézmények pedig összesen kétmillió forintot kapnak. A pályázattal a hallgatók külföldi tapasztalatszerzését kívánják támogatni.
Új orosz érettségi rendszer: csalások és tömeges bukások
Teljesíthetetlen feladatok, sorozatos szabályszegések és hamisítások, elérhetetlen moszkvai elitképzések - ezek jellemzik az Oroszországban január 1-jén bevezetett új központi érettségi vizsgarendszert. 900 ezren érettségiztek idén, közülük több, mint 30 ezer diák nem szerezte meg az érettségi bizonyítványát, mert nem teljesítette a két kötelező tárgyból - orosz nyelv és irodalomból, valamint matematikából - a minimumként meghatározott pontszámot.
Mely szakokon tartanak leginkább a válságtól a diákok?
A nemzetvédelmi és katonai, valamint az informatikai és a jogi igazgatási területen tanulók a legoptimistábbak az elhelyezkedési lehetőségeiket illetően, míg a legpesszimistábban az agrárképzésben részt vevők nyilatkoztak az Educatio kft. legújabb kutatása szerint.
Új klinikai tömbre pályázik a szegedi egyetem
Pályázatot nyújt be a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy új, 265 normál és 34 intenzív ágyas klinikai tömb építésére - döntött egyhangúlag a felsőoktatási intézmény szenátusa keddi rendkívüli ülésén.
Főiskola lesz a szlovákiai Selye János Egyetem
Főiskolaként fog működni az új tanévtől kezdve a révkomáromi Selye János Egyetem - közölte a TASR szlovák hírügynökség hétfőn az akkreditációs folyamat eredményére hivatkozva.
A friss diplomások kiszorítják az érettségizetteket a munkaerőpiacról
Ez lehet az egyik magyarázata annak, hogy a felsőoktatási dömping ellenére még mindig viszonylag kevés a felsőfokú végzettségű állástalan - írja a HVG.
Diplomás pályakövetés: ki miért tanul tovább?
A nemrég elindult Diplomás pályakövetés kutatási program első lépéseként arra próbáltak választ kapni a szervezők csaknem nyolcezer hallgató személyes megkérdezésével, hogy milyennek tartják az iskolájukban megszerezhető diploma munkaerőpiaci értékét és milyen fizetésre számítanak a papír kézhezvétele után.
Öt tipp kezdő továbbtanulóknak
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
A legfontosabb tudnivalók a pótfelvételiről
Még egy hétig adhatják be pótfelvételi jelentkezéseiket azok a diákok, akiket szándékuk ellenére nem vettek fel semmilyen felsőoktatási intézménybe, vagy eddig nem jelentkeztek sehova de most meggondolták magukat. A következő cikkünkben azoknak szeretnénk segíteni, akikben már van elhatározás, de nem tudják hová forduljanak ha megválaszolatlan kérdéseik vannak a pótfelvételivel kapcsolatban. Az Educatio nonprofit kft. vezetőjét Visnyei Csabát kerestük meg, hogy válaszokat kapjunk a leggyakrabban felmerülő kérdésekre.
Új oldal mutatja be videókkal, riportokkal az amerikai egyetemeket
Amerikai egyetemek virtuális túráját ajánlja középiskolásoknak a YOUniversityTV nevű új internetes honlap, hogy még a továbbtanulásra való jelentkezés előtt képet kapjanak az egyetemistákról, az oktatószemélyzetről és érezzék azt a helyet, ahol négy évet vagy annál is többet fognak eltölteni.
Fotelből a Harvardon: a legjobb egyetemek ingyenesen, online
Ha meg szeretnéd hallgatni a világ legjobb egyetemein a leghíresebb tanárok által tartott előadásokat, ma már nem kell mást tenned mint odaülnöd a számítógéped elé. Harvard, Princeton, Stanford, Yale vagy esetleg a Berkeley érdekel? Csak választanod kell szemináriumot és hátradőlni a fotelben.
Vizsgák utáni csúszópénz: kilenc tanárt ítéltek el
Kilenc zágrábi egyetemi tanárt ítéltek el korrupció miatt, miután kiderült, hogy pénzt fogadtak el diákoktól, hogy átengedjék őket a vizsgákon.
12 tipp: mit tegyél és mit ne az egyetemi éveid alatt
Nem mindenki tudja 15-16 éves korában, hogy mivel fog/szeretne foglalkozni miután befejezte a tanulmányait, sőt sokan még a diploma megszerzése után sem biztosak abban, hogy az az irány, amit korábban választottak jó döntés volt-e. Akik tudják, azok szerencsésebbek, és valószínűleg azon a pályán fognak dolgozni, amit már réges-régen megcéloztak. A most következő tanácsok azonban nekik is hasznosak lehetnek egyetemi éveik alatt.
Akár az 54 millió forintot is elérheti a rektorok éves fizetése
A Magyar Nemzet információi szerint akár 54 millió forintot is hazavihetnek évente az egyetemek, főiskolák vezetői.