Közös mesterszakot indít az ELTE és a Corvinus
Közös biztosítás és pénzügyi matematika mesterszakot indít az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és a Budapesti Corvinus Egyetem, melyről a két intézmény rektora, Hudecz Ferenc és Mészáros Tamás írt alá megállapodást. A képzés szeptembertől indul, február 15-éig lehetett jelentkezni a két intémzény valamelyikében meghirdetett képzésre. A végzést igazoló oklevélben mindkét intémzény rektorának aláírása szepel majd, az abszolutóriumot abban az intémzényben állítják ki, amelybe a felvételiző jelentkezett.
Pályakezdő katonák és rendőrök: kényelmes menet?
Ha elvégzik az iskolát és lediplomáznak, automatikusan állományba kerülnek. A Rendőrtiszti Főiskoláról hadnagyként (kitűnő bizonyítvánnyal főhadnagyként) jönnek ki, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet elhagyó katonák pedig hadnagyi rendfokozattal kezdhetik meg honvédségi szolgálatukat. Karrier útjuk és megélhetésük biztosabbnak tűnik, mint más területeken végzett friss diplomás társaiké. De milyen elvárásoknak kell ezért cserébe megfelelniük?
Illegálisan terjesztett politikai lap a pécsi egyetemen
Kiadóját keresi, példányait pedig begyűjteti a Pécsi Tudományegyetem (PTE) annak a Reakció Pécs nevű politikai lapnak, amelyet illegálisan terjesztenek az intézmény falai között.
2,4 milliárdos fejlesztést adtak át a Kecskeméti Főiskolán
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) 2,44 milliárd forint támogatásával a Kecskeméti Főiskolán folyó fejlesztés egyik elemét, egy korszerű hegesztő műhelyt adott át kedden Varga István nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter.
Elkapták a saját egyetemét kifosztó „mintadiákot”
Az elsőéves diák az egyetem levéltárjában dolgozott, onnan hordta ki a később az ebayen is árult felbecsülhetetlen értékű dokumentumokat.
Itthon ünneplik, Bécsben tüntetnek ellene
Több ezren tüntettek a Bolognai folyamat ellen Bécsben, míg a felsőoktatási reformban részt vevő országok Budapesten a tízéves jubileumi konferencia első napjára gyűltek össze.
Amerikai álom: egyre elérhetetlenebbnek tűnik
Az amerikai fiatalok borúlátóan tekintenek a jövőbe, csak kevesebb mint a felük érzi úgy, hogy mire annyi idősek lesznek, mint a szüleik, jobban fognak élni náluk.
Nemzetközi Bologna-konferencia kezdődik Budapesten
A felsőoktatás képzési szerkezetét meghatározó bolognai folyamat eddigi eredményeiről és várható irányáról rendez Magyarország és Ausztria kétnapos közös tanácskozást mától 47 ország oktatási miniszterének részvételével.
Izzadásgátló pulóvereket fejlesztettek ki
Antibakteriális hatású, ennek köszönhetően izzadásgátló pulóverek állíthatók elő annak a technológiának köszönhetően, melyet a Szegedi Tudományegyetem kutatói egy fonalfeldolgozó céggel együttműködve fejlesztettek ki. Az eljárás során nanoméretű ezüstrészecskékkel kezelik a kelmét, melyek elpusztítják a baktériumokat és gombákat, így az előállított pulóver gátolja az izzadást, de színe és tapintása olyan, mint a hagyományos ruhadarabé.
Diákképviselőkből politikusok
Politikusneveldeként is működnek az egyetemi hallgatói önkormányzatok, amelyek újabban főleg a Jobbiknak jelentenek utánpótlást - írja a HVG.
Szerdán állásbörzét tartanak a Szegedi Tudományegyetemen
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) karrierirodája szerdán tizenötödik alkalommal rendezi meg Délkelet-Magyarország legnagyobb felsőoktatási álláskereső rendezvényét, a tavaszi állásbörzét- mondta el Fajka Judit szervező.
Egy egész évfolyamnyi frissdiplomás orvos tűnhet el
Az orvostanhallgatók olyan jognyilatkozatot írnak alá, amelyben önként lemondanak a hazai szakorvosjelölti képzésben való részvételről, ha a kormány nem változtatja meg azt a szabályt, amely a fiatalokat kilenc évig egyetlen kórházhoz láncolja - írta keddi számában a Magyar Nemzet.
Hiller: Időben állítottuk meg a felsőoktatás színvonalesését
Magyarország az európai uniós átlagnál gyorsabban vezette be a Bologna-rendszert, és kapcsolódott be a Bologna-folyamatba - mondta Hiller István oktatási és kulturális miniszter hétfőn Budapesten sajtóbeszélgetésen, amelyen a Budapesten és Bécsben csütörtökön és pénteken rendezendő oktatási miniszteri tanácskozás témájáról számolt be.
Az Audi a legvonzóbb vállalat a műszaki és közgazdász hallgatók körében
Átadták a Legvonzóbb Vállalat díjat március 5-én. A 16. alkalommal átadott díj alapjául szolgáló kutatásban több mint 4700 közgazdász és műszaki hallgató vett részt, összesen 15 felsőoktatási intézményből. A tíz legvonzóbb vállalat névsorán túl a felmérés eredményéből többek között az is kiderül, hogy a pályakezdő műszaki hallgatók nettó kezdő fizetési elvárásai a 156 és 189 ezer forint között mozognak, míg a közgazdász hallgatók 138 és 177 ezer forint minimális nettó fizetésért is elhelyezkednének, de a fizetés szempontja csak az ötödik, illetve a hetedik helyen áll. A díjat mindkét hallgatói csoport körében az Audi Hungaria Motor Kft. kapta.
15 ezer forint egy éjszaka a Cambridge Egyetemen
A patinás Cambridge-i Egyetem megnyitja kapuit a turisták előtt: mostantól akár már meg is szállhatnak a történelmi épületegyüttesben.
Nem igaz, hogy a bölcsészek esélytelenek az álláspiacon
Szintetizálás, gyors tanulási képesség és terhelhetőség. Leginkább ezekben a kompetenciákban erősek a bölcsészek, és téved, aki szerint ez kevés. Akibe a tudományon kívül szorult némi kreativitás is, és jó csapatjátékos, az könnyedén találhat munkát magának a versenyszférában is reklám, marketing, vagy HR területen. Ha ehhez még két nyelvet is beszél felsőfokon, akkor nyert ügye van. Munkapiaci körkép bölcsész-szemmel.
Vádat emeltek az OKM esélyegyenlőségi főosztályvezetője ellen
Vesztegetés miatt vádat emelt a Budapesti Nyomozó Ügyészség Borovszky Tímea, az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM) felfüggesztett esélyegyenlőségi főosztályvezetője ellen pénteken.
Szükségből vállalnának külföldön munkát a végzős brit fiatalok
Egy, a diákokat és a munkaadókat összehozó brit honlap, a studentgems.com felméréséből kiderült, hogy a végzős brit hallgatók 34 százaléka külföldön is keresne magának állást - írja a Népszabadság. Ennek oka, hogy csak az egyetemisták ötöde talál magának olyan állást Nagy Britanniában, ami megfelelne vágyainak. A válaszadó hallgatók háromnegyede a csökkenő munkaerő-piaci lehetőségek és a diplomás munkanélkülség növekedése miatt döntene a külföldi munkavállalás mellett.
Még több diplomást akar az EU
Jelenleg a 30-35 éves európaiak harminc százaléka rendelkezik egyetemi diplomával, ezt az arányt akarja 2020-ra negyven százalékra emelni az Európai Bizottság.
Irreális a pályakezdők bérigénye
Jelentős eltérést mutatott a reális és a kívánt diplomás kezdő bérrel kapcsolatban az Educatio által most végzett vizsgálat eredménye. A hallgatók válaszaiból kiderült, hogy a továbbtanulást vonzóvá teszi a magasabb fizetés reménye, de a vélt és az elfogadhatónak tartott bér között jelentős az eltérés. A megkérdezettek az általuk reálisnak tartott havi kezdő bérnél 52 ezer forinttal többet tartanak elfogadhatónak.