Átejtette az amerikai elit-egyetemeket egy csaló diák
A fiatal amerikai srác mindent meghamisított amire csak szemet vetett, így csinált az átlagosan tanuló, csalásért kirúgott diákból egy ösztöndíjakkal és pénzjutalmakkal elhalmozott, előadásokat tartó és több helyen tudományos munkákat publikáló zsenit. A 23 éves fiú ráadásul valószínűleg még jó darabig nem bukott volna le, ha nem veszíti el teljesen a realítás-érzékét és nem jelentkezik a legkomolyabb tengerentúli ösztöndíjakra, ahol végül kiszúrták hogy valami nem stimmel a fiú munkáival.
Mihez kezdesz diploma nélkül?
Létezik egy kicsi, de rohamosan növekvő réteg a végzős középiskolások között, akik - habár a képességeik alapján ott lenne a helyük - mégis a munkát választják a továbbtanulás helyett - hívja föl a figyelmet az érdekes trendre az angol Guardian egy nemrég megjelent cikkében. Miért döntenek így és mi a helyzet itthon?
Átlagfizetések: 236 ezer forint diplomával, 118 nélküle
Az érettségivel rendelkező pályakezdők havi bruttó átlagjövedelme 2010 elején 118 ezer forint, a diplomás pályakezdők pedig átlagosan ennek majdnem duplájára, 236 ezer forintra számíthatnak - derül ki a Workania állásportál által működtetett Merces fizetési felmérés legfrissebb adataiból.
Vonatbaleset miatt késte le a díjkiosztót a győztes diákújságíró
Múlt héten rendezték meg a 17. Országos Ifjúsági Sajtófesztivált a Millenárison, itt osztották ki -többek között- a legjobb diákújságírónak, legjobb diákfotósnak és a legjobb diákok által készített weboldalnak járó elismeréseket. Az újságírók között első helyezést elért Sándor Alexandra egy vonatbaleset miatt körülbelül öt perccel csúszott le arról, hogy a színpadon vehesse át az elismerését.
Arculatot váltott az IBS
Május elejétől arculatot váltott az IBS. Az eddigi sötétkék-pezsgő színeket a kék három másik árnyalata váltotta fel, de az intézmény eddigi jelképe, a tudás fája egyszerűbb rajzolattal továbbra is megmarad. Megújult a főiskola honlapja is.
Képek: 94 éves korában diplomázott le egy nő az USA-ban
A 94 éves Hazel Soares amerikai asszony főiskolai diplomakiosztójára indul a kaliforniai Oaklandban 2010. május 15-én. Hazel művészettörténészként végzett és valószínűleg ő a világ második legidősebb embere, aki 90 éves kora után végezte el felsőfokú tanulmányait.
"Nem a szakértelem, az utánpótlás hiányzik ma Magyarországon"
Nem a műszaki és természettudományi szakértelem hiányzik ma Magyarországon, hanem annak megfelelő utánpótlásával van a legnagyobb probléma - hangsúlyozta a IV. Magyar Műszaki Értelmiség Napja alkalmából rendezett sajtótájékoztatón Szabó Gábor, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen zajlott kétnapos rendezvény fő célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a műszaki és természettudományi értelmiség szerepére a fenntartható fejlődés biztosítása érdekében.
Rendőrségi ígéret ellenére tartják fenn a pécsi bűnügyi zárlatot
Ugyan megállapodás született május 12-én a Pécsi Tudományegyetem és a Pécsi Rendőrkapitányság illetékesei között az egyetem irattárát érintő bűnügyi zárlat feloldásáról, május 13-án a nyomozást időközben átvett Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai arról tájékoztatták az intézmény Gazdasági Főigazgatóságát, hogy mégis fenntartják az egész irattárat érintő bűnügyi zárlatot. A május 12-ei megállapodás értelmében egy nyomozó és szakértő csapat a PTE dolgozóival együttműködve válogatta volna ki a nyomozás szempontjából releváns dokumentumokat. Az ügy átvételéről a PTE semmilyen hivatalos iratot nem kapott.
"A cégek feláldozzák a fiatalok lehetőségeit"
Hiroki japán egyetemi hallgató nemrégiben diplomázott, és örömmel látott neki első munkahelye felkutatásának. Ám hiába jelentkezett 40 céghez, egyetlen állás sem akadt a számára. Így azt tette, amit egyre több ifjú társa: annak elkerülésére, hogy az "elveszett nemzedék" részévé váljon, amely bizonytalan, rosszul fizetett állások foglya, az egyetemen maradt, és továbbra is vár a megfelelő lehetőségre.
Új vezető a HÖOK élén januártól, a régi elnök lemondott
Új elnöke lesz a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának, januártól Nagy Dávid, a győri egyetem közgazdász hallgatója irányítja két évig a hallgatói szervezetet.
Elárasztják a diákújságírók a Millenárist
Tévés és rádiós személyiségek, illetve az online média iránt elkötelezett szakemberek találkoznak több mint ezer diákújságíróval a DUE Médiahálózat 17. alkalommal megrendezett Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján most pénteken a Millenárison. A rendezvénnyel egy időben európai diákújságíró-konferencia is zajlik majd, ahol a web2.0-ben rejlő közös európai lehetőségeket vitatják meg a földrész minden tájáról összegyűlt fiatal szakemberek.
Megállapodtak az EU-tagországok a következő tíz év oktatási célkitűzéseiről
Megerősítették az Európai Unió tagországainak oktatási miniszterei kedden az unió most megvitatás alatt álló, következő tízéves átfogó gazdaságpolitikai és versenyképességi programjának (EU 2020) tervezetében szereplő oktatási célkitűzéseket.
Nemzetközi szemináriumot tart a CEU-n a USC Soá Intézet
A holokauszt történetét feldolgozó videointerjúk internetes felhasználásáról tart nemzetközi műhely-foglalkozást szerdától péntekig a budapesti Közép-európai Egyetemen (CEU) a Dél-kaliforniai Egyetem (USC) Soá Intézete.
Házkutatást tartott a rendőrség a pécsi egyetemen
Házkutatást tartott a rendőrség a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) hétfőn az intézmény felnőttképzési karát érintő, hűtlen kezelés gyanújával indult nyomozással összefüggésben - értesült egyetemi és rendőrség forrásból az MTI.
Csajozás a könyvtárban?
Ha valaki eddig abban a tudatban élt hogy a könyvtár alapvetően egy unalmas hely, ahol óriási könyvhalmok mögött tanulnak a vizsgákra a diákok, akkor itt az ideje hogy újragondolja mindezt. Angliában egy harmadéves egyetemista meglátta a lehetőséget a könyvekben és a csendes környezetben és elindított egy új közösségi portált, ami valahol a twitter és egy társkereső oldal között áll és egyetlen célja az ismerkedés.
Már csak egy hétig lehet kérni a diákhitelt erre a tanévre
Egy hétig kérhetik még a diákhitelt azok, akik eddig nem tették, de még ebben a tanévben szeretnének pénzhez jutni - közölte Őri András, a Diákhitel Központ szóvivője hétfőn
Vita a szakorvosképzésről: renitens rezidensek
A frissen végzett orvosok némelyike népszavazással könnyítené meg a pályakezdését, ám a szervezkedő rezidensek végül kisebbségben maradtak - írja a HVG.
Sikeresen szerepeltek a New Yorkban ragadt fiatal feltalálók
Négy magyar projekt is a kiállítók között volt New Yorkban az innovatív fiatalokat és egyetemi hallgatókat tömörítő Kairos Society találkozóján, ahol egy 16 diákból és három cégvezetőből álló delegáció képviselte Magyarországot április 16-17-én. Az esemény csúcspontjaként a New York-i tőzsde kereskedőtermében megtartott kiállításon, a Kairos Summiton Technológia kategóriában két magyar projektet is döntősnek jelöltek, ők egy újabb találkozóra kaptak meghívást május végére a Szilikon Völgybe.
Lerakták az új tudásközpont alapkövét a Kaposvári Egyetemen
Hárommilliárd forintos beruházás valósul meg uniós támogatással a Kaposvári Egyetemen, az intézmény kutatási, fejlesztési, innovációs és oktatási tevékenységének összefogására megvalósítandó Agrár- és Élelmiszer-tudományi Tudásközpont alapkövét kedden rakták le.
A britek is korlátoznák a külföldi hallgatók számát
Szívesen fogadnak külföldi diákokat a brit egyetemek, azok ugyanis európai társaiknál háromszor többet fizetnek, hiszen tandíjukról az egyetemek szabadon dönthetnek - írja a Népszabadság. A brit politikusok azonban az oktatás színvonalának megóvása és a tömeges bevándorlás megakadályozása érdekében korlátoznák a diákvízumok számát.