Idén biztosan magasabbak lesznek a felvételi ponthatárok
Magasabbak lesznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, mégis a tavalyinál valamivel több, úgy 96 ezer új hallgatóval számolhatnak a felsőoktatási intézmények - írja a Népszabadság szerdai száma.
Képek: halmokban állnak a bútorok a Corvinuson
500 millió forintos EU támogatásból korszerűsödik a fővárosban a világörökség részét képző Duna part egyik meghatározó műemlék épülete, a Budapesti Corvinus Egyetemnek otthont adó Főépület és a mellette elhelyezkedő Sóház épület.
A turizmus-vendéglátás és a tanár szak az idei sláger
A turizmus-vendéglátást választotta a legtöbb alapszakra jelentkező, melyet a népszerűségi listán a gazdálkodási és menedzsment, majd a jogász szak követ. A mesterképzések esetében a tanár képzést jelölték meg a legtöbben, háromszor annyian, ahányan a második legkedveltebb nemzetközi tanulmányok szakot - derül ki a felvi.hu összeállításából. A jelentkezők átlagosan három szakot jelöltek meg, rekorderként azonban volt olyan is, aki ötven képzést írt fel jelentkezési lapjára.
Megnyílt a Debreceni Nyári Egyetem
Megkezdődött a Debreceni Nyári Egyetem négyhetes kurzusa hétfőn. A képzésre 42 országból 230 külföldi hallgató iratkozott be.
Megfosztották tudományos fokozatától a lebukott orosz kémet
A Harvard Egyetem megfosztotta tudományos fokozatától a közelmúltbeli orosz kémügy egyik szereplőjét.
1,3 milliárdból újul meg a szegedi természettudományi kar
A Dél-alföldi Tudáspólus felsőoktatási infrastruktúrájának fejlesztése című pályázat keretében hamarosan kezdődik a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Dóm téri épületeinek felújítása. Az egyetem nevében Szabó Gábor rektor és Hernádi Klára, a Természettudományi és Informatikai Kar dékánja július 15-én átadta a munkaterületet a kivitelezőnek. A megújulást 1,3 milliárd forintból finanszírozzák 180 nap alatt.
Tovább dagad a román diplomabotrány
Folytatódik a román Spiru Haret magánegyetem körül gyűrűző botrány, nem pályázhatnak ugyanis tanári állásra azok, akik az intézmény levelező szakán szerezték meg diplomájukat - olvasható a dunatv.hu-n. A magánegyetem tavaly szeptemberben annak ellenére folytatta az akkreditációval nem rendelkező szakokra is a felvételi vizsgát, valamint a távoktatást, hogy a román oktatási miniszter felszólította az intézményt, szerezze be az engedélyeket.
Átlagosan három helyet jelöltek meg a felvételizők
A felsőoktatási intézményekbe jelentkezők körében az idén a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment, valamint a jogász szakok a legnépszerűbbek, a felvételizők átlagosan három helyet jelöltek meg, a rekorder azonban ötven helyre pályázik - olvasható a Felvi.hu honlapon közzétett elemzésben.
Nagy bajban van a Szolnoki Főiskola
Hosszú távon képtelen talpon maradni a Szolnoki Főiskola - írja a Magyar Nemzet, melynek megkérdezésére Túróczi Imre, az intézmény frissen kinevezett rektora elmondta: nem zárják ki az integráció lehetőségét. A napilap információi szerint a főiskola egy budapesti egyetemmel kezdte meg a tárgyalásokat az egybeolvadásról. Az eladósodott, pénzügyi gondokkal küzdő főiskola kevésbé bízik egy esetleges stratégiai váltás sikerében.
A világ legpatinásabb egyetemei rohamozzák Abu Dhabit
Az elmúlt években már-már presztízskérdést csináltak a nagyobb amerikai és nyugat-európai egyetemek abból, hogy ki-mikor és főleg milyen szolgáltatásokkal nyit saját, kihelyezett intézményt a dúsgazdag Perzsa-öbölben. Bár a válság kirobbanása óta már volt olyan egyetem, ami inkább kivonult a piacról, mégis a New York University új, Abu Dhabi-ban nyíló elitegyeteme azokat igazolja, akik az ezredfordulón az oktatás új mekkáját vizionálták a térségbe.
Egyetemmé alakítaná a MÜTF-öt az új rektor
Augusztus elsejétől Hajtó János, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány korábbi vezetője lesz a tatabányai Modern Üzleti Tudományok (MÜTF) főiskola új rektora, miután az intézményt 18 éven át irányító Kandikó József nyugdíjba vonult - közölte az intézmény csütörtökön.
Online tanagyag segíti a közgazdászképzést az ELTE-n
A jegybank és az ország gazdasági működéséhez is elengedhetetlen, hogy a felsőoktatásból kikerülő szakemberek korszerű közgazdasági tudással rendelkezzenek. A folyamatosan változó tudásanyag átadása ráadásul a hagyományos módszerekkel egyre nehézkesebb, a jövő gazdasági szakemberei online tananyagok nélkül nehezen boldogulhatnak - mondta el Király Júlia az MNB alelnöke, aki szerint a szakmai műhelyeknek szünet nélkül fejlődniük kell ha lépést akarnak tartani.
Havi bruttó félmillió körül keresnek a katolikus iskolák rektorai
Mindössze havi bruttó félmillió forint körüli fizetést kapnak a katolikus felsőoktatási intézmények rektorai, miközben az államilag támogatott egyetemek, főiskolák vezetői havi 750 ezer és 3,5 millió forint között keresnek.
Megszüntették a meggyanúsított rektor előzetes letartóztatást
A Fővárosi Bíróság másodfokú végzése alapján megszüntették a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) rektorának előzetes letartóztatását, az intézményvezetőt február közepén tartóztatták le befolyással való üzérkedés gyanúja miatt. Kiengedték az ügyben érintett cég vezetőjét is, mindkettejükkel szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el.
Nevetségesen alacsonyak a magyar rektori fizetések?
Pár napja hozták nyilvánosságra a magyar felsőoktatási intézmények vezetőinek fizetését, így derült ki hogy az oktatási tárca alá tartozó 29 intézmény első embereinek fizetése havi szinten 56 millió forinttal terheli az államkasszát. A ránézésre magas összeggel kapcsolatban azért nem árt, ha tudjuk: egy magyar rektor nagyjából tizedannyit keres, mint nyugatabbra élő kollégája.
A legnépszerűbb hazai egyetemek listája
Idén összesen 140 ezren jelentkeztek a hazai egyetemekre és főiskolákra, de csak 57 ezer államilag finanszírozott hely kiadó. Melyek a felvételizők körében legnépszerűbb felsőoktatási intézmények? Garancia-e egy neves egyetemen megszerzett diploma arra, hogy a pályakezdő el is tud helyezkedni? Aktuális kérdések a felvételi előtti hajrában.
Így képzelik el a jövőt azok, akik azt tervezik
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) Formatervezői Tanszék hallgatóinak diplomamunkáiból nyílt kiállítás a Ponton Galériában, a kiállításon 22 formatervvel ismerkedhetnek meg a látogatók.
300 ember ellen emelhetnek vádat a diplomahamisítási-ügyben
Háromszáz ember elleni vádemelési javaslattal zárult az, a még 2007-ben indult nyomozás, amelynek három fő gyanúsítottja a legkülönfélébb végzettségeket bizonyító okiratokat készített anyagi ellenszolgáltatás fejében – számolt be a nyomozás eredményeiről Kovács Veronika főhadnagy csütörtökön Budapesten.
13 ezer dolláros tandíjjal rajtol az "Óbudai Harvard"
Az amerikai elit egyetemek diákjait szeretné idecsábítani az óbudai Graphisoft Parkban berendezkedett információs technológiai intézet. Az oktatási vállalkozás első, egy hónapos tanfolyamán hét magyar hallgató mellett az amerikai elit egyetemek, így például a Harvard és a Princeton 28 diákja ülhet iskolapadba.
Rekordalacsonyan a diákhitel kamata
Július 1-től az eddigi 9,5 százalékról 8,5 százalékra csökken a diákhitel kamata; ez a legalacsonyabb kamatszint a hallgatói hitelezés 2001-es fennállása óta - közölte Őri András, Diákhitel Központ kommunikációs vezetője