Tanulni jött Budapestre a meggyilkolt norvég diáklány
Tanulni jött Budapestre az a norvég diáklány, akinek holttestére vasárnap bukkantak egy VII. kerületi diákszálláson - közölte a BRFK a rendőrség honlapján kedden.
Megtartották a tanévnyitót a Testnevelési Egyetemen
Hétfőn délután megtartották a hivatalos tanévnyitót a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán. Az eseményen részt vett Czene Attila, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium sportért felelős államtitkára, valamint Szekeres Pál, a tárca sportért felelős helyettes államtitkára is.
Mégsem szippantott be mindenkit a Facebook?
A német Spiegel a fiatalok netes szokásait vizsgáló cikkében nem kevesebbet állít, mint hogy ők már korántsem azok a digitális őrültek és súlyos net-függők, aminek az elmúlt években sokan lefestették őket. Legtöbbjük szívesebben találkozik a barátaival, mintsem hogy a közösségi oldalakon posztoljon naphosszat. Ráadásul számottevő részük még a Google-t sem tudja rendesen használni.
Felülvizsgálandó egyetemi fejlesztések
Afféle csodatevőként nyúl bele a kormány a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem beruházásába, pedig a megoldás már korábban körvonalazódott. Több intézménynél szintén abban reménykednek, hogy most megszabadulnak terheik egy részétől.
A kopipészt kora: összelopkodott gondolatok az egyetemeken
A digitális kor elmossa a plágium határait - olvasható a New York Times oktatási oldalán. Az interneten nevelkedett egyetemisták döntő hányada nincs tisztában azzal, hogy mikor és mivel követi el a szerzői jogok megsértését. A világháló azonban nem csak a "csalóknak", hanem leleplezőiknek is hathatós segítséget nyújt.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is bekerült a világ legjobb egyetemei közé
Egy sanghaji egyetemi rangsor a Harvardot, a Forbes csak az egyesült államokbeli felsőoktatási intézményeket tartalmazó összeállítása pedig egy massachusettsi kis magánfőiskolát nevez meg a legjobbnak. A világ ötszáz legjobb egyetemét rangsoroló Shanghai Jiao Tong University listáján 154 amerikai, 38 egyesült királysági, 25 japán, 39 német, 23 kanadai, 22 francia, 17 ausztrál egyetem található meg.
Mindent bevetnek a vizsgákon puskázók ellen
A puskázás nagy üzlet, ma már nem csak jegyzeteket és házi feladatokat, de kidolgozott tesztkérdéseket is letölthetünk a nettől. A fórumok stratégiai tippekkel és high-tech csalási ötletekkel csalogatják a diákokat és a plagizálás is egyre terjed. Vannak azonban olyan cégek akik hadat üzentek ennek a tábornak, és azt ígérik, hogy puskabiztosra faragják bármelyik iskola vizsgarendszerét.
Bill Gates meglepő jóslata az egyetemekről
A Microsoft egykori első embere egy konferencián azt a jóslatot tette, hogy az előttünk álló öt évben gyökerestül megváltozik a felsőoktatás, különösen a helyhez kötött intézmények működése - írja a hvg.hu.
Egyetemi evezős-világbajnokság indul Szegeden
Huszonkilenc ország közel négyszáz versenyzője vesz részt a pénteken kezdődő 11. egyetemi evezős-világbajnokságon, melyen két kivételével mind a tizenhárom versenyszám indul magyar egység.
Mire jó a Gucci-diploma?
"Ezentúl lehet Gucci-ból is diplomázni" - adja hírül némi iróniával a BBC Online. Ez év szeptemberétől ugyanis új mesterképzésre iratkozhatnak be a Monacói Nemzetközi Egyetem hallgatói. A szakirány hivatalos megnevezése "luxuscikk kiskereskedelem menedzsment", és olyanoknak ajánlják, akik a későbbiekben a luxusmárkák eladásának területén szeretnének domborítani.
Világgazdaság: klinikák pénzügyi összeomlás előtt
Teljes pénzügyi összeomlás és a betegellátás ellehetetlenülése fenyegeti a pécsi, illetve a szegedi orvosi egyetemet, a debreceni és a fővárosi egyetemi klinikán pedig a betegellátás színvonala sérül nagymértékben, he nem pumpálnak pénzt az ágazatba - olvasható a Világgazdaság keddi számában.
Olcsó és drága albérletek diákoknak
Budapesten 60-80 ezer, a vidéki egyetemi városokban 40-60 ezer forint a havi bérleti díja egy kétszobás lakásnak, kivétel Debrecen, ahol 70 ezret is elkérnek - áll az Otthon Centrum felmérésében, amelyet évek óta elvégez augusztusban, amikor az egyetemisták albérleteket keresnek.
A legdrágább hazai egyetemek
Egy félév a Semmelweis Egyetemen fogorvosi képzésén 1 355 400 forintba kerül, és ezzel rekorder a magyar piacon, de mellette még bőven vannak olyan képzések ahol milliós tandíjat kell leszurkolniuk a felvetteknek.
Kereszttűzben a világ legjobb egyetemeinek rangsora
A Times Higher Education és QS Top Universities idén újra összeállította a világ 100 legjobb egyetemének listáját, ami már a publikálás időpontjában a kritikák kereszttűzébe került. A bírálók szerint a listát indokolatlanul uralják az angol és amerikai egyetemek, ugyanakkor nagyítóval kell keresni a német, svájci, francia vagy akár az ázsiai intézményeket is.
Két diákot gyanúsítanak katonai dokumentumok kiszivárogtatásával
Egy volt számítógépes kalóz azt állítja, hogy az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem két hallgatója közreműködött az Afganisztánnal kapcsolatos katonai dokumentumok kiszivárogtatásában - jelentette a CNN hírtelevízió.
A végzettek harmada nem kap diplomát
Hiába tette le a záróvizsgát a hallgatók 30 százaléka, nyelvvizsga hiányában nem kaphatott diplomát - írja a hétfői Népszabadság a Nemzeti Erőforrás Minisztérium összesítése alapján.
Mennyibe kerülnek a kollégiumok és az albérletek?
Egy többágyas, nem éppen a legjobb állapotban lévő kollégiumi szobában már akár havi 6-8 ezer forintért is lehet szállást szerezni, míg egy újonnan átadott, magasabb színvonalú szállásért ennek a tripláját-négyszeresét is elkérhetik, ezért az összegért pedig már lakást is lehet bérelni vidéken. A kollégiumi helyek gyorsan elkelnek, ilyenkor augusztusban pedig az albérletpiac is pezseg Budapesten és a nagyobb egyetemi városokban.
Pótfelvételi lehetőségek: több mint négyszáz szak közül lehet választani
Több mint 400 szakon mintegy 2.500 költségtérítéses finanszírozási forma közül választhatnak azok a diákok, akik nem kerültek be a július 22-i ponthúzás alapján egyetlen felsőoktatási intézménybe sem. A diákok augusztus 10-ig egyetlen helyre nyújthatnak be kérelmet.
Etikus hackerképzés a Nemzetvédelmi Egyetemen
Szeptembertől a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) oktatási tematikájában is szerepelni fog az "etikus hackerképzés" – mondta el Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője szerdán.
Ezt hagyták maguk után a diákok professzoruk irodájában
Szabadságról hazatérve erősen meglepődött a minnesotai Gustavus Adolphus főiskola természettudomány-tanára: irodája csillogott-villogott. Túlságosan is. Diákjai ugyanis teljes egészében alufóliával vonták be.