Nehéz lesz az idei felvételi: kevesebb diákot vehetnek fel az egyetemek
Kevesebb hallgatót vehetnek fel államilag támogatott képzésre az egyetemek és főiskolák 2011-ben, az idei 56 ezres felsőoktatási keretszámot ugyanis 53 ezerre csökkentette a kormány. Kevesebben tanulhatnak bölcsészettudományi és gazdaságtudományi szakokon, viszont az informatikai és orvosi képzéseken több lesz az elsőéves.
Drasztikusan csökkenhet az egyetemi hallgatók száma a PTE szerint
Nem tartja jó lépésnek a két emelt szintű érettségi kötelezővé tételét, a vizsgalehetőségek számának csökkentését és a hallgatói jogok korlátozását a Pécsi Tudományegyetem szenátusa, az új felsőoktatási törvény főbb céljaival azonban egyetértenek az egyetemi tanárok.
Hamis diplomák: 200 ezerért bárki lehet közgazdász vagy jogász
Évekig tartó tanulás, vizsgák, tandíj – mindezt megspórolhatja az, aki az egyetem vagy főiskola elvégzése helyett úgy dönt, hogy illegálisan vásárol magának diplomát. Persze kérdés, hogy megéri-e feketén beszerezni a bizonyítványokat, a lebukás veszélye ugyanis egy életen át elkíséri a csalót.
Drogbotrány az elitegyetemen: tandíjra spóroltak a dílerek
Bíróság elé kell állnia annak az öt hallgatónak, aki LSD-t, kokaint és más kábítószereket árult a Columbia Egyetemen – állításuk szerint azért léptek kapcsolatba drogdílerekkel, hogy a bevételből fedezni tudják felsőoktatási tanulmányaikat.
Lakat kerülhet a jogi egyetemekre Hiller István szerint
Az MSZP azt javasolja a KDNP-nek, hogy vonja vissza és dolgozza át a felsőoktatási törvény koncepcióját, mert az szerintük szakmai értelemben rossz, ha bevezetnék, egyetlen állami egyetem sem tudná teljesíteni a működési feltételekre vonatkozó előírásokat.
Ezért nem szabad túl sok kávét innod vizsgaidőszakban
A túlzásba vitt stimulánsok nem gyorsítanak, hanem épp az ellenkezőjét érik el: amerikai kutatók kiderítették, hogy az energiaitalok lassítják a reakcióidőt, ha túl sokat fogyasztanak belőlük.
Az egyetemi ranglisták nagy vesztese, mégis ezrek akarnak itt tanulni
A Dartmouth Egyetem beceneve a The Big Green, vagyis a nagy zöld, amely utal az amerikai egyetem indiánokhoz kapcsolódó alapítására is. Az 1769-ben alapított intézmény a Harvardhoz, a Yale-hez és a Columbiához hasonlóan szintén az Ivy League tagja, és bár a Times rangsorában éppen csak befért a legjobb száz közé.
Videó: botrányt okozott az egyetemi mérkőzésen a kabala
Nem volt hajlandó abbahagyni a hógolyózást, ezért letartóztatta a rendőrség a Cincinnati Bearcats egyetemi focicsapat kabalafiguráját, Bearcatet, a vörös pandát.
Így trükköznek hamis diákigazolványokkal a volt hallgatók
Közokirat-hamisítás miatt indult rendőrségi eljárás egy besenyőtelki férfi ellen, aki lejárt diákigazolványára a vasútállomáson vásárolt hamis érvényesítő matricát - diákjeggyel akart utazni, de lebukott, így akár három év szabadságvesztésre is ítélhetik.
Pórázon az egyetemek: önismereti válságban van a felsőoktatás?
Kevesebb hallgató vehet részt a felsőoktatási döntéshozó testületek munkájában, az egyetemi docenseket pedig a mindenkori miniszter nevezheti ki: többek között ilyen változásokra lehet számítani, ha a felsőoktatási törvény tervezete a jelenlegi formájában kerül az országgyűlés elé. A koncepció egyelőre még csak vitaanyag, ám ha nem módosítják több helyen, súlyosan csorbulni fog a felsőoktatási intézmények autonómiája – állítják hallgatók és szakértők.
Így utazhatod be ingyen a világot: ösztöndíjak egzotikus országokba
Németország, Nagy-Britannia és Hollandia egyetemi helyett egzotikusabb helyen töltenél egy-két szemesztert? Franciaországi doktori képzés, izraeli és kínai tanulmányi ösztöndíjak, valamint vietnami és kenyai önkéntes programok - a választék bőséges, neked csak pályáznod kell.
Képek: kövekkel és farudakkal verték szét a kirakatokat a diákok
Fiatalok tucatjai csaptak össze rendőrökkel hétfőn Athén központjában diákok, tanárok, szakszervezetek és baloldali csoportok tüntetésén, amelyet annak a fiúnak az emlékére szerveztek, akit két évvel ezelőtt egy rendőr lőtt le.
Tarolt a Nemzetközi Üzleti Főiskola és a Moholy-Nagy Egyetem
A Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) honlapja nyerte el az Év Honlapja verseny díját oktatási kategóriában, melynek különdíját megosztva a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) diploma honlapja érdemelte ki, a kategória minőségi díját pedig a Budapesti Kommuniációs és Üzleti Főiskola kapta.
A legjobb üzleti iskolák Európában - rangsor
A Financial Times idén is közzétette a legjobb európai üzleti iskolák rangsorát. Az élmezőnyben évek óta nem történt változás: első helyen a HEC Paris, a másodikon a London Business School, a harmadikon pedig a francia/szingapúri Insead áll. Az első tízbe több spanyol, francia és brit üzleti felsőoktatási intézmény is bekerült.
Mégis engedett a parlament a tandíjvitában
A legszegényebbek tandíját egy-egy évig az állam és az egyetem állná, és az ösztöndíjak is jobban figyelembe vennék a diákok anyagi körülményeit - adta hírül a Kossuth Rádió.
Nagy bajban vannak a vidéki főiskolák: egyre kevesebb a hallgató?
A vidéki főiskolák vállalhatatlan regionális szerepére egy harmadik intézményi forma jelentheti a megoldást a Dunaújvárosi Főiskola rektora szerint.
Átejtik az egyetemi tanárokat a csaló hallgatók
Álvizsgázókkal és hamis szakdolgozatokkal is trükköznek az egyetemeken és főiskolákon a hallgatók - a lebukás esélye ugyanis szinte egyenlő a nullával.
Tömegverekedés tört ki a rivális egyetemisták között
Két szurkolót megkéseltek szombaton, amikor egy egyetemi amerikaifutball-mérkőzés előtt összeverekedett a két tábor Pasadenában.
Fontos dátum: december 15-én startol a 2011-es felvételi eljárás
December 15-én kerülnek a boltokba a "kék könyvként" ismert felvételi tájékoztatók - az egyikben az alap- és osztatlan szakok, valamint a felsőfokú szakképzések, a másikban pedig a mesterszakok szerepelnek.
Egyetemi és főiskolai nyílt napok december 6-tól 12-ig
Jövő héten sem lesz hiány egyetemi és főiskolai nyílt napokból: a Budapesti Corvinus Egyetem mellett a debreceni, a szegedi és a pécsi egyetem is ezekben a napokban tartja tájékoztató előadásait. Dátumok és helyszínek.